Podwójny horoskop

Podwójna astrologia

Ludzie patrzyli w gwiazdy w zasadzie od zarania dziejów. Fascynowały ich one, przyciągały wzrok i kazały stawiać więcej i więcej pytań. Gdy zauważyli, że stanowią one jakąś zależność i są umiejscowione w konkretnych miejscach, zaczęli traktować je jako pewnego rodzaju drogowskazy. Także te, na życie.

Początki astrologii jaką znamy ustalili naukowcy babilońscy i było to aż pięćset lat przed naszą erą! To właśnie dzięki nim, mamy podział na dwanaście świetnie znanych każdemu znaków – Barana, Byka, Bliźnięta, Raka, Lwa, Pannę, Wagę, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryby. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny znany ludzkości podział. Warto bowiem spojrzeć w stronę Chin, gdzie także wyróżniamy dwanaście znaków, są one jednak całkowicie inne. Tam mamy do czynienia ze Szczurem, Bawołem, Tygrysem, Królikiem, Smokiem, Wężem, Koniem, Kozą, Małpą, Kogutem, Psem oraz Świnią.

Co stanie się gdy połączymy wierzenia Chińczyków z tym, co zaobserwowali Europejczycy? Jaki z charakteru jest Szczur Wodnik, Małpa Koziorożec czy Pies Byk? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury!

Podwójny horoskop Baran

Podwójny horoskop Byk

Podwójny horoskop Bliźnięta

Podwójny horoskop Rak

Podwójny horoskop Lew

Podwójny horoskop Panna

Podwójny horoskop Waga

Podwójny horoskop Skorpion

Podwójny horoskop Strzelec

Podwójny horoskop Koziorożec

Podwójny horoskop Wodnik

Podwójny horoskop Ryby