Tarot online

Tarot

Czym tak właściwie jest tarot? Jakie jest znaczenie kart? Jak je czytać oraz o czym warto pamiętać podczas rozkładu talii. Odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące kart tarot możesz znaleźć właśnie na naszej stronie!

Tarot na dziś

Jeśli chcesz się dowiedzieć co dziś kryją w sobie karty tarota – zapraszamy do sprawdzenia kart 🙂

tarot na dziś

Karty tarota

Choć temat kart tarota pojawił się już w czasach starożytnego Egiptu, to powstanie i pierwsze użytkowanie talii w celach poznania przyszłości przypisuje się na lata 30, XIV wieku Włochom.

Talia tarota składa się z 78 kart, w której w skład wchodzi 22 karty Wielkich Arkanów oraz 56 kart Małych Arkanów. W Małych Arkanach znajduje się zaś 16 kart Dworu Tarota i 40 kart Liczbowych. W dokładny skład talii kart wchodzi:

Wielkie Arkana

Wielkie Arkana czyli 22 karty talii tarota, które przedstawiają różne sytuacje, postacie oraz role. Jak twierdzą badacze ezoteryki i magii są to doświadczenia jakich ludzie doznają na swojej życiowej drodze.

tarot online

Małe Arkana

Małe Arkana czyli grupa kart talii tarota dzieląca się na cztery kolory (dwory).

Każda z kart wyróżnia się obrazem, który przedstawia i interpretacją, która może zmieniać swoje znaczenie w zależności od sytuacji, lub zestawienia jej z innymi kartami znajdującymi się w talii. Obrazy które przedstawia talia obrazują wszystko, co wiąże się z ludzkim życiem. Zaczynając od narodzin, aż do śmierci. Tarot przez wielu traktowany jest jako opowieść o ludzkim życiu, które dzięki nim możemy poznać i mieć realny wpływ na własną przyszłość. Czytając karty możemy znaleźć odpowiedź na pytania z każdej dziedziny życia, dotyczące miłości, pracy, pieniędzy, rodziny, relacji między ludzkich czy zdrowia.

Karty tarota możemy czytać samodzielnie lub skorzystać z usług osób, które zajmują się tym profesjonalnie. Podczas czytania i wróżenia z kart niezwykle ważne jest zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę. Niewłaściwie zastosowanie kart będzie miało swoje konsekwencję. Wróżby mogą się nie sprawdzić, ale warto również wiedzieć o tym, że karty bywają mściwe na różne sposoby.

Zobacz również: