Tarot dzienny

Tarot dzienny

Jednych fascynują, innym wydają się tajemnicze i mało realne. Jedno jest pewne – karty tarota mają swój cel. Pomagają nam lepiej rozumieć siebie poprzez właściwą interpretację sytuacji dnia codziennego. Samodoskonalenie się jest kluczem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii i spokoju, a tarot pozwala nam na porozumienie się ze światem duchowym. Nie jest łatwo spojrzeć na pewne kwestie z innej perspektywy i wtedy właśnie z pomocą przychodzą niezawodne karty. Nieraz otwierają nas na nowe rozwiązania problemów dręczących nas już od dłuższego czasu. Co ważne zawierają cenne rady, jak pokonać komplikacje pojawiające się w naszym życiu oraz skupiają się na możliwych rozwiązaniach. Ukryty przekaz może dotyczyć zarówno spraw bieżących, jak i odnosić się do przeszłości, bądź przygotować nas na nadchodzące wydarzenia. Nie zdajemy sobie sprawy z potęgi naszej intuicji, a to właśnie ona może zapewnić nam opanowanie i stabilizację.

Wylosuj kartę tarota

tarot na dziś

Jak czytać karty tarota?

Jedną z ważniejszych zasad stawiania tarota jest oczywiście fakt, że powinien on być indywidualny. Powinniśmy bowiem zwrócić uwagę na emocje towarzyszące nam podczas zakupu kart i zdecydowanie wystrzegać się tych wywołujących niepewność czy negatywne uczucia. Poczucie przywiązania stanowi decydujące kryterium. Istotne jest, byśmy czuli z nimi jedność, która powinna pojawić się niemal natychmiast. Odczytywanie symboliki kart nie jest czynnością łatwą i wymaga sporo wrażliwości oraz zdolności do interpretacji i łączenia faktów w spójny obraz konkretnego wydarzenia. Należy przestrzegać szeregu zasad, a co najważniejsze pozostać bezstronnym. Bardzo łatwo bowiem o szkodliwą nadinterpretację. Jedynie obiektywne myślenie pozwoli nam na dokonanie poprawnej wróżby. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na niepowodzenia i nieszczęścia. By tego uniknąć warto oczyścić swój umysł za pomocą kadzideł czy świec. Pomieszczenie, w którym odbywa się rytuał powinno być zaciemnione i oświetlone jedynie blaskiem świec. Należy również wcześniej pozbyć się groźnych mocy dymem białej szałwi. Każde kolejne wróżby zaleca się wykonywać w tym samym miejscu, ze względu na kumulującą się tam energię. We współpracy z kartami oczywiście należy zaufać swojej intuicji. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze nasze starania zakończą się powodzeniem. Zaleca się uodpornić na porażki i dać sobie czas, jak niemal w każdej dziedzinie życia, ćwiczenie czyni mistrza.

Zobacz również:

Karty tarota

Karty tarota - alehoroskop.pl

Zanim zaczniemy zgłębiać tajemnice naszych losów warto wiedzieć jak możemy podzielić poszczególne karty. W talii tarota wyróżniamy 78 kart należących do wielkich bądź małych wtajemniczeń. Obok nich znajdziemy również instrukcję, w której zawarte są przypisane im interpretacje. Te wymienione jako pierwsze dotyczą naszego życia ogólnie, tego jak rozwijamy się na przestrzeni lat i jak zamieniamy zdobyte doświadczenia w wiedzę umożliwiającą nam pokonywanie trudów życia. Z kolei małe arkana liczą 56 kart i przedstawiają cztery żywioły inaczej kolory: puchary, miecze, buławy, monety. Każda z czterech kategorii zawiera 10 kart oraz cztery karty dworskie: króla, królową, rycerza i pazia. Małe wtajemniczenia kierują nasza uwagę na drobne sprawy życia codziennego. Karty dworskie zaś odnoszą się do różnych osobowości i pozycji społecznych.

Znaczenie kart tarota

Odnalezienie trafnego znaczenia naszego układu kart zależy od ich ułożenia. Te w prostej pozycji odczytujemy zgodnie z ich znaczeniem, te odwrócone z kolei wzmacniają lub zmieniają symbolikę kart na całkowicie przeciwną. Należy więc być skupionym i dobrze przyjrzeć się widniejącemu przed nami zestawowi. Interpretacja powinna być płynna. Ważne by łączyć odczytane w nich znaczenia w ciąg przyczynowo – skutkowy, który stworzy nam spójną całość. Pytanie zadane kartom powinno być sformułowane klarownie i rzeczowo. Zabrania się powtarzania tego samego pytania.

Przestrzegając podstawowych zasad i kontrolując swoje wnętrze możemy z powodzeniem nawiązać relację z naszymi kartami, która to pozwoli na odczytanie przyszłości czy interpretacje przeszłości. Niezależnie od czasu, na którym skupiamy naszą uwagę i sytuacji, którą chcemy rozwiązać, cenne rady płynące z bogatej symboliki talii tarota przychodzą nam z pomocą. Z pewnością możemy liczyć na wartościowe wskazówki i rozwiać nurtujące nas wątpliwości. Teraz pozostaje jedynie wyciszyć emocje i otworzyć się na uchylenie skrywanej przez wszechświat tajemnicy.

  • ADD YOUR COMMENT