16 grudnia

Horoskop urodzeniowy 16 grudnia

Urodzeni 16 grudnia to prawdziwi romantycy. Uwielbiają pogrążać się w rozmyślaniach na temat świata, innych ludzi i własnej egzystencji. Mają w sobie coś niesamowicie tajemniczego, co przyciąga do nich innych ludzi. Chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami. Mają skłonność do fantazjowania o swojej przyszłości, co dość często staje się źródłem inspiracji do podjęcia konkretnej drogi życiowej. Jak na prawdziwych filozofów przystało, uwielbiają przyrodę, która pozwala im oczyścić myśli i zredukować stres. Doceniają jej piękno i nie przestają zachwycać się światem, który stale ich zaskakuje.

Uwielbiają podróże i to one stają się głównym celem ich życia. Odkrywanie nowych kultur sprawia im ogromną radość, szczególnie, gdy mogą zwiedzać w towarzystwie bliskich im osób. Nie potrafią zadomowić się gdzieś na stałe. Potrzebują ciągłych wrażeń, nowości i wyzwań. Nie znoszą monotonii, dlatego odstrasza ich stabilizacja i dorosłe życie. Choć zależy im na dostatnim, odpowiedzialnym życiu, robią wszystko by nie wiązało się ono w popadnięciem w rutynę. Mają własne cele, do których dążą i łatwo się nie poddają. Wykazują się bystrością, produktywnością i odwagą w działaniu.

Emanują wręcz pozytywną energią i życzliwością. Są pełni empatii i chętnie okazują innym dużo wsparcia. Zawsze służą radą i nigdy nie odmówią pomocy. Lubią też angażować się w różnego rodzaju akcje społeczne, bo świadomość, że działają na rzecz swojej społeczności dostarcza im poczucia spełnienia. Przez swoje pogodne usposobienie i opinię osoby zdolnej i inteligentnej, łatwo zdobywają zaufanie tłumu. Nie mają więc problemu, by zebrać grupę poparcia ich poglądów.

horoskop na dziś

Cechy szczególne

 • Zalety: życzliwość, czułość, szlachetność, empatia, towarzyskość
 • Wady: ruchliwość, niestałość, pobłażliwość, rozrywkowość, beztroska
 • Predyspozycje zawodowe: egzaminator, piosenkarka, krawcowa, hodowca, wykładowca, bibliotekarz
 • Kolor: czerwony, biały, mosiądzowy
 • Liczba: 1
 • Roślina: nagietek
 • Klejnot:  turkus
 • Znak zodiaku: Strzelec

Horoskop partnerski urodzeniowy

Urodzeni 16 grudnia odnajdą szczęście w związku z osobami spod znaku Barana, Wodnika, Ryb.

Choć potrzebują wsparcia i zrozumienia bratniej duszy, długo mają problemy ze stworzeniem trwałej relacji. Ich największą obawą jest rutyna. Lubią aktywnie spędzać czas i zaskakiwać swoich bliskich. Potrzebują partnera, który będzie dzielił z nim entuzjazm i chętnie zaangażuje się z nimi w liczne aktywności sportowe. Należy zaznaczyć, że w związku są odpowiedzialni, otwarci i lojalni. Cenią sobie zaangażowanie i otrzymywane wsparcie.

Są oni najbardziej kompatybilni z osobami urodzonymi w dniach: 1, 4, 3, 5, 8, 19, 21, 23, 31.

Imieniny 16 grudnia

Znane osoby urodzone 16 grudnia

 • Anna Nehrebecka – polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka samorządowa
 • Zara Larsson – szwedzka piosenkarka i autorka piosenek
 • Mats Hummels – niemiecki piłkarz występujący na pozycji obrońcy w niemieckim klubie Borussia Dortmund
 • ADD YOUR COMMENT