28 grudnia

Horoskop urodzeniowy 28 grudnia

Urodzeni 28 grudnia to jednostki zdolne, ciekawe świata i niesamowicie pracowite. Ta mieszanka cech wydaje się być idealną dla osoby silnie zainteresowanej nauką. Rzeczywiście, sporo z dzisiejszych solenizantów trudni się badaniami naukowymi i zgłębia wiedzę z różnych dziedzin nauki. Od najmłodszych lat lubią eksperymentować i zgłębiać wszystko co ich interesuje. A jest tego naprawdę wiele. Wydawać by się mogło, że intryguje ich każdy detal, z pozoru zwykłej, przyziemnej sprawy.

Dzięki swojej ciekawości i zdolności intelektualnych stale poszerzają swoją wiedzę w różnych kierunkach i zdobywają cenne doświadczenia. Należą do osób otwartych, pozytywnie nastawionych do życia, pełnych charyzmy i ciepłych w obejściu. Lubią wyzwania i chętnie próbują nowych rzeczy. Są realistami i ich analityczny umysł nie pozwala im na pochopne podejmowanie decyzji. Dzięki temu z czystym sumieniem można ich nazwać przezornymi i odpowiedzialnymi. Zanim podejmą decyzję, czy rozpoczną działania w danej kwestii precyzyjnie kontynuują plan rozważając przy tym wszystkie możliwe opcje.

Wiedzą, że na sukces muszą sobie ciężko zapracować. Nie boją się poświęcenia, zaangażowania czy wysiłku. Chcą każde swoje powodzenie przypisać samemu sobie. Lepiej też czują się pracując samodzielnie. Są indywidualistami. Oni sami najlepiej wiedzą, jak wykorzystać swoje mocne strony i skupić się na osiągnięciu celu. Kiedy jednak ktoś wyciągnie w ich kierunku pomocną dłoń, nie wahają się, by z niej skorzystać i docenić czyjąś inicjatywę.

horoskop na dziś

Cechy szczególne

 • Zalety: bystrość, zaradność, równowaga, zręczność, dokładność, ciekawość
 • Wady: egoizm, materializm, zmienność, podejrzliwość, mściwość, megalomania, władczość
 • Predyspozycje zawodowe: adwokat, sędzia, lekarz, weterynarz, architekt, naukowiec, wykładowca
 • Kolor: pomarańczowy, czerwony, kremowy, żółty
 • Liczba: 4
 • Roślina: jodła
 • Klejnot: kryształ górski
 • Znak zodiaku: Koziorożec

Horoskop partnerski urodzeniowy

Urodzeni 28 grudnia odnajdą szczęście w związku z osobami spod znaku Koziorożec, Byk, Panna.

Urodzeni w tym dniu mimo swojej towarzyskiej duszy i otaczającej ich aury radości i życzliwości, nie wychodzą z inicjatywą rozpoczęcia jakiejś znajomości. Raczej stronią od tego ciężaru, ale gdy ktoś już się nimi zainteresuje, chętnie kontynuują rozmowę. Nie jest im jednak łatwo znaleźć drugą połówkę, gdyż sam urok osobisty nie wystarczy, potrzeba też zaangażowania drugiej strony. Jako partnerzy są życzliwi, troskliwi i lojalni. Bywa, że zamykają się na zdanie drugiej osoby myśląc wyłącznie o sobie.

Są oni najbardziej kompatybilni z osobami urodzonymi w dniach: 1, 4, 6, 7, 12, 13, 14, 25, 28, 29.

Imieniny 28 grudnia

Znane osoby urodzone 28 grudnia

 • Kasia Adamik, właściwie Katarzyna Maria Adamik – polska reżyserka, storyboardzistka, plastyczka
 • Denzel Washington – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy
 • John Legend, właściwie John Stephens – amerykański piosenkarz R&B, kompozytor i pianista, zdobywca Oscara 2015 za najlepszą piosenkę
 • ADD YOUR COMMENT