5 Mieczy

5 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

5 mieczy

tarot na dziś

5 Mieczy znaczenie

5 Mieczy jest kartą, która wskazuje na przegraną i poddanie się. Kiedy trafiamy na tę Kartę Małych Arkanów powinniśmy ją potraktować poniekąd jako ostrzeżenie. 5 Mieczy mówi o wrogim nastawianiu nas samych lub innych osób wobec nas, konflikcie, a nawet agresji i przemocy. Karta może ostrzegać przed kradzieżą, napaścią, oszustwem, wyłudzeniem, gwałtem, a nawet morderstwem. Są to jednak skrajne przypadki, także nie powinniśmy się ich obawiać jeśli nie mamy nic na sumieniu. W momencie, w którym podjęliśmy jakąś ryzykowną próbę i działanie karta pokazuje nam, że jesteśmy na straconej pozycji. Ktoś inny wypada znacznie lepiej od nas. Często osoby, którym ukazuje się 5 Mieczy to ludzie, którzy nie potrafią przegrywać i nie przyznają się do własnych błędów.

W pozycji odwróconej 5 Mieczy może być znacznie lepszym omenem niż pionowa karta. Symbolizuje pogodzenie się z porażką, a niekiedy i nawet wygraną, przebaczenie i załagodzenie konfliktu. Człowiek, o którym mówi odwrócona 5 Mieczy jest nieugięty, potrafi walczyć do końca mimo przeciwności. Nie przejmuje się nimi i pokonuje je, dzięki czemu ma szansę na zdobycie sukcesu i uznania innych. W niektórych przypadkach odwrócona 5 Mieczy pokazuje nam również złą stronę dążenia po trupach do celu. W momencie, w którym stawiamy wszystko na jedną kartę i ryzykujemy może to odbić się bardzo negatywnym skutkiem.

5 Mieczy uczucia

5 Mieczy wprowadza w związkach zazdrość, wrogość oraz wywołuję niezliczoną ilość kłótni. Niektóre z nich mogą jednak wyjść nam na dobre. Kiedy zaczynamy dostrzegać prawdziwe obliczę naszej drugiej połówki, które okazuje się nie być tak piękne jak nam się wydawało. Jeśli trafiamy na kartę 5 Mieczy podczas miłosnego odczytu powinniśmy przygotować się na separację lub rozwód. Karta zaznacza, że nikt kto darzy kogoś prawdziwym uczuciem miłości nie traktuje drugiej osoby w ten sposób, a więc lepiej będzie z niej zrezygnować. Podobne przesłanie niesie ona dla singli, których ostrzega przed oszustwem i wykorzystywaniem naszych uczuć i miłości, przez nieodpowiednie osoby, które wcale nie planują żyć z nami długo i szczęśliwe.

5 Mieczy praca i finanse

Kiedy zjawia się 5 Mieczy możemy spodziewać się, że w naszym miejscu pracy wystąpi konflikt. Nawet jeśli nie będzie on dotyczył bezpośrednio nas może odbić się na naszej osobie. Niekiedy karta zapowiada gorsze dni w pracy i sporą konkurencję na rynku pracy. 5 Mieczy mówi nam również o uczuciu beznadziejności i przegranej pozycji, szczególnie nie jest ona dobra dla osób walczących o awans lub nową posadę. W finansowym rozdaniu karta ostrzega przed oszustwem finansowym, próbą wyłudzenia pieniędzy lub kradzieżą. Jeśli karta pojawiła się w momencie, w którym twoja sytuacja finansowa nie wyglądała najlepiej będzie to znak, że nadeszła pora dojść do źródła problemu i wyeliminowania go.

5 Mieczy zdrowie

5 Mieczy mogą zobaczyć osoby, które zmagają się z walką z chorobą. Będzie ona wskazywać na wycieńczenie i brak chęci do dalszej walki. Nie jest to jednak moment, w którym powinniśmy się poddać, a wykorzystać negatywne emocję jako siłę napędową do dalszego działania. Karta wskazuje również często na choroby kości i stawów. Powinniśmy w w takim wypadku jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i podjąć najlepszą metodę leczenia.

5 Mieczy rada

Karta radzi, aby podejmować nowe wyzwania nawet jeśli nie są one łatwe. Im trudniejsze zadanie wykonasz, tym lepszy i silniejszy się stajesz.

5 Mieczy miejsca

Z kartą 5 Mieczy w mogą być związane takie miejsca jak: ośrodki turystyczne, miejsca, w których przebywa się sam na sam z drugą osobą, pomieszczenia z kominkiem, otwarte przestrzenie.

5 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

5 Mieczy jest symbolem trudnych zmian, nieodwracalnych decyzji, rozstań i kłótni. Zapowiada trudne i poważne konflikty, które mogą stać się przyczyną chorób psychicznych. Karta jednak zachęca do walki i motywuje do dalszego działania. Mówi nam, że tylko człowiek, który coś robi jest w stanie coś osiągnąć.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT