4 Mieczy

4 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

4 mieczy

tarot na dziś

4 Mieczy znaczenie

4 Mieczy jest kartą ozdrowienia, odpoczynku i spokoju. Kiedy podczas odczytu trafiamy na kartę 4 Mieczy zazwyczaj czujemy się zmęczeni zarówno fizycznie jak i psychicznie. Człowiek, któremu pokazała się ta karta Małych Arkanów boryka się z pewnymi problemami, jednak nie są one tak trudne i ciężkie jak myśli. Istnieje bowiem rozwiązanie, które często mamy na wyciągnięcie ręki. Karta zachęca do odpoczynku i relaksu. Wskazuje na odzyskiwanie sił i powrót do pełni szczęścia. Potrzebujemy ciszy i spokoju, a w niektórych przypadkach wskazana jest nawet terapia, rehabilitacja lub sanatorium.

W odwróconej pozycji 4 Mieczy może wskazywać na zbyt wysoki poziom stresu i lęków, które mogą doprowadzić nas do poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym. Nie jest to jednak pewny odczyt. Znacznie częściej 4 Mieczy pojawia się w momencie, w którym udało nam się stanąć na nogi. Wskazuje na pokonanie problemów, powrót do zdrowia, regenerację i pozytywne myślenie. Odwrócona 4 Mieczy pokazuje nam, że wyjdziemy ponownie do ludzi po ciężkim okresie w naszym życiu. Będziemy zmotywowani i gotowi do działania.

4 Mieczy uczucia

W sferze związkowej 4 Mieczy godzi skłócone pary i daje możliwość ponownego pojednania. Każdy z was ma wystarczającą ilość czasu na własne zajęcia i przemyślania, dzięki temu kiedy dochodzi do momentu spotkania z drugą osobą czujemy radość i tęsknotę, zamiast frustracji i niechęci do drugiej osoby. 4 Mieczy zachęca również do zwolnienia tempa i przemyśleń na temat przyszłości związku. Nie chodzi tu o rozstanie, a jedynie dostosowanie swoich potrzeb do potrzeb partnera, szczerą rozmowę, która pomoże wam wyprowadzić związek na prostą. Single natomiast powinni nie pchać się w żadne nowe relacje. Karta pokazuje, że macie jeszcze parę spraw do przemyślenia i dobrze zrobi wam przerwa od związków – szczególnie jeśli rozmyślacie nad wejściem w związek z obawy przed samotnością. Zdecydowanie nie wyjdzie wam to na dobre.

4 Mieczy praca i finanse

Karta 4 Mieczy mówi nam, że sprawy w pracy zaczynają nabierać zbyt szybkiego tempa i przytłaczają nas z każdym kolejnym dniem coraz bardziej. 4 Mieczy pojawia się w momencie, w którym powinniśmy „wrzucić na luz” i odpocząć od pracy. Jeśli masz możliwość wzięcia urlopu skorzystaj z tego lub pomyśl o zwolnieniu lekarskim. W momencie, w którym żadna z tych opcji nie wchodzi w grę, po prostu zwolnij swoje tempo pracy i wykonuj zadania tak, aby nie być nadmiernie przemęczonym. Jeśli chodzi o kwestie finansowe powinniśmy być po prostu bardziej ostrożni i rozsądni w naszym działaniu. 4 Mieczy mówi, że ktoś może nas oszukać lub przez nasze niedopatrzenie stracimy wiele.

4 Mieczy zdrowie

W kontekście zdrowia karta ostrzega przed przemęczeniem i kontuzjami, których możemy nabawiać się w pracy lub podczas uprawiania sportu. Choroby, o których mówi 4 Mieczy nie są byt groźne i poważne, zwykle można je wyleczyć domowymi sposobami. Zaleca się jednak duży odpoczynek i regenerację, kiedy podczas odczytu tarot trafiamy na 4 Mieczy.

4 Mieczy rada

Karta radzi abyś nie starał się kontrolować innych. Kiedy poświęcasz komuś zbyt wiele swojej uwagi nie zauważasz wiele ważnych spraw, które dotyczą ciebie.

4 Mieczy miejsca

Z kartą 4 Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: komisariat, biura, małe pomieszczenia, kanciapy, szpital.

4 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

4 Mieczy symbolizuje powrót do pełni sił. Wskazuje na odpoczynek, który od dawna był nam potrzebny.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT