Królowa Kielichów

Królowa Kielichów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Kielichów (kolor Kier).

królowa Kielichów

tarot na dziś

Królowa Kielichów znaczenie

Królowa Kielichów symbolizuje wrażliwość i potrzebę opieki. W czasie, w którym pojawia się ona w naszym życiu powinniśmy szczególnie uważać na różnego rodzaju sytuacje i ludzi, którzy się w nim pojawiają. Pokazuje nam, że niezwykle łatwo będzie nas zranić i wywołać presje. Królowa Kielichów reprezentuje osoby sentymentalne i wrażliwe. Jest dobrym doradcą i opiekunem. Może więc wystąpić w naszym życiu jako postać matki, przyjaciela lub kochającego partnera, ale również reprezentować nas samych. Karta Królowej Kielichów to także romans i intuicja. Jest marzycielką, nieco tajemniczą i zatraconą w swoim świecie i uczuciach. Negatywne komentarze i ostre działania mocno wpływają na tą osobę, choć pozornie wygląda ona na niewzruszoną.

W pozycji odwróconej Królowa Kielichów wskazuje na nadmierną wrażliwość, niepewność, często również na niedojrzałość emocjonalną. W momencie, w którym coś nie idzie po twojej myśli, karta pokazuje, że możesz łatwo wpaść w złość, stać się zgorzkniały, mściwy i zazdrosny. Reprezentuje osoby słabe, niepewne, które boją się przekazywania swoich myśli i uczuć. Osoba, o której mówi Królowa Kielichów czuje się odrzucona, potrzebuje uwagi i opieki oraz sama często nadmiernie okazuje ją innym. Niekiedy karta może wskazywać na oderwanie od rzeczywistości, materializm i chęć pokazania swojej wyższości i doświadczenia.

Królowa Kielichów uczucia

Karta pokazuje nam, że powinniśmy stać się bardziej otwarci i uczuciowi. Być może twój partner czuje się niekochany i wymaga większej uwagi w obecnym czasie. Musisz również szczerze rozmawiać z drugą osobą o swoich uczuciach, jeśli nie powiesz jej czego ty potrzebujesz lub co dokładnie tobie nie odpowiada w związku, ciężko będzie wam dotrzeć się i wejść na właściwy tor. Prawdopodobnie wskazuje na moment w związku, w którym musisz uzyskać kontrolę nad swoimi emocjami. Jeśli stałeś się zbyt wrażliwy i przesadnie kontrolujący lub przeciwnie zaniedbujesz potrzeby partnera, powinieneś w odpowiedni sposób zrównoważyć swoje emocje i zachowanie. Królowa Kielichów to przede wszystkim wskaźnik niezwykle silnej więzi z drugą osobą, wierności i namiętności, zarówno osoby w związkach, jak i single powinny więc dobrze wykorzystać, to co zapewnia im druga osoba, którą poznają lub są w trakcje związku.

Królowa Kielichów praca i finanse

Królowa Kielichów wskazuje, że twoja praca nie zawsze zaspokaja twoje potrzeby. Często pokazuje przypadki, w których osoby decydują się na zmianę zawodu, ponieważ ich ścieżka kariery nie jest zgodna z ich przekonaniami i wartościami. Zdarzają się sytuacje, w których z jakiś przyczyn decydujemy się na prace, która zapewni nam dobre zaplecze finansowe, jednak psychicznie nie czujemy się w niej dobrze. Królowa Kielichów reprezentuje również dojrzałą kobietę z dużym doświadczenie, która w trudniej sytuacji może nam pomóc. W finansach Królowa Kielichów jest dobrą kartą, ponieważ zapowiada bezpieczeństwo i stabilizacje finansową. Radzi jednak unikania skompilowanych przedsięwzięć i transakcji finansowych.

Królowa Kielichów zdrowie

Karta pojawia się najczęściej w momencie, w którym traktujemy siebie zbyt rygorystycznie i surowo. Jeśli trafiamy na Królową Kielichów powinniśmy lepiej dbać o swoje potrzeby i swój organizm, zwłaszcza jeśli zmagamy się z chorobą lub kontuzją. W niektórych przypadkach karta pokazuje nam sytuacje, w których przez duży stres i nerwice zaczynamy doświadczać fizycznych objawów. W tej sytuacji również powinniśmy skupiać się na swoim zdrowiu i swoich potrzebach. Znaleźć czas na odpoczynek i regenerację, której potrzebuje organizm.

Królowa Kielichów rada

Karta radzi, abyś nie mówił, że zrobisz coś kiedyś – zrób to teraz!

Królowa Kielichów miejsca

Z kartą Królowa Kielichów mogą być związane takie miejsca jak: kościół, dom, szkoła, dom kultury, wystawy plastyczne, domy opieki.

Królowa Kielichów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

Królowa Kielichów symbolizuje wrażliwość, naturalność, potrzebę bliskości i bezpieczeństwa. Zwraca jednocześnie uwagę, na wszelkie przeciwności losu, które często wyglądają niepozornie. To właśnie ich człowiek powinien obawiać się najbardziej.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT