Król Kielichów

Król Kielichów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Kielichów (kolor Kier).

król Kielichów

tarot na dziś

Król Kielichów znaczenie

Król Kielichów reprezentuje dojrzałość, mądrość i równowagę. Król Kielichów reprezentuje postać, która panuje nad swoim emocjami. Świetnie dostosowuje się do otoczenia i ludzi. Akceptuje wszystko, co go otacza i to czego nie można zmienić. Ta karta Małych Arkanów wskazuje na czas, w którym stajemy się spokojniejsi, bardziej uduchowieni. Jesteśmy bardziej wrażliwi na pewne kwestie, jednak podchodzimy do nich z dużym dystansem. Nasza intuicja i kreatywność nadal są na wysokim poziomie, jednak jest to bardziej wyważone i dostosowane do sytuacji. Król Kielichów to osoba z dużym bagażem doświadczeń, jest dobrym słuchaczem i przewodnikiem. Udziela dobrych rad, jest lubiana przez towarzystwo i dobrze rozumie się z każdym człowiekiem. Jest dyplomatą, jednak w kwestiach materialnych może brakować mu motywacji do działania, głównie dlatego, że nie odczuwa takiej potrzeby.

W pozycji odwróconej Król Kielichów to osoba, która odrzuca pomoc i swoich bliskich. Jego uczucia zwykle nie są jednoznaczne. Może być on zbyt wrażliwy i emocjonalny. Ciężko mu odnaleźć się w sytuacji, w której się znalazł. Pokazuje naszą łatwowierność, którą sprytnie wykorzystują inni. Jednocześnie Król Kielichów wskazuje na nieuprzejme i manipulatorskie zachowanie wobec innych ludzi. Brak równowagi emocjonalnej, na którą wskazuje odwrócona pozycja karty może doprowadzać do stanów depresyjnych i lękowych. Osoba, którą reprezentuje odwrócony Król Kielichów jest manipulatorem, oszustem, jest nieczuła i zimna. Potrafi być złośliwa i mściwa, zwykle traci wszystkie swoje emocje i nie odnajduje się w świecie, który zaczyna ją przytłaczać.

Król Kielichów uczucia

Król Kielichów symbolizuje dobrego ojca i partnera, a więc w odniesieniu do miłości jest zwykle dobrą kartą. Pokazuje nam, że powinniśmy w najbliższym czasie znaleźć dużo potrzebnej miłości, wsparcia i zrozumienia u drugiego człowieka. Uczucia będą na pierwszym miejscu, kiedy widzimy Króla Kielichów. Jeśli w obecnej sytuacji nie radzimy sobie z naszymi problemami lub emocjami, to właśnie nasz partner będzie osobą u której powinniśmy szukać pomocy. Jeśli jesteś singlem Król Kielichów w swojej dobrej postaci reprezentuje cechy twojego potencjalnego partnera lub twoje, dzięki którym relacja, w którą wejdziesz będzie trwała i prawdziwa. Karta pokazuje osobę lojalną i wierną, która jest uczuciowa, troskliwa i dobra, dla siebie i innych.

Król Kielichów praca i finanse

W odniesieniu do pracy Król Kielichów pokazuje nam, że dzięki dyplomacji, doświadczeniu i wiedzy, którą posiadasz będziesz w stanie rozwiązywać wszelkie problemy i konflikty, które mogą spotkać cię w pracy. Karta tworzy przyjemną atmosferę, a także poszerza nasze horyzonty w karierze. Wskazuje na szacunek ze strony współpracowników i szefa, będziesz lubiany i ceniony w swoim zawodzie. Dla osób, które szukają pracy karta pokazuje możliwości pracy związane z opieką nad drugą osobą, a także na wszelkie artystyczne dziedziny. W kontekście finansowym Król Kielichów nie jest najlepszym znakiem. Mówi bowiem o braku motywacji lub równowagi w twoich finansach. Mogą być one na stabilnym poziomie, a więc nie będziesz odczuwać potrzeby zadbania o nie, co doprowadzi do ich zaniedbania lub wręcz przeciwnie. Będziesz zbyt mocno skupiony na swoim budżecie i finansach, przez co zaniedbasz inne ważne sfery swojego życia.

Król Kielichów zdrowie

Karta Króla Kielichów generalnie jest dobrą kartą, jeśli chodzi o zdrowie. Jeśli jesteś chory wskazywać ona będzie na szybki powrót do zdrowia. Niekiedy jednak będzie ostrzegać przed alkoholizmem lub problemem z nadużywaniem narkotyków. Powinniśmy również zwrócić uwagę na funkcjonowanie takich narządów tak wątroba, żołądek, trzustka i jelita.

Król Kielichów rada

Karta radzi abyś w najbliższych dniach znalazł czas dla siebie, a także poświęcił go na swoje pasje, hobby i marzenia.

Król Kielichów miejsca

Z kartą Król Kielichów mogą być związane takie miejsca jak: gabinety lekarskie, domy spokojnej starości, imprezy plenerowe, sale weselne, a także jaskinie.

Król Kielichów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Król Kielichów reprezentuje dojrzałość emocjonalną, mądrość i doświadczenie, które zdobywamy na przestrzeni lat. Mówi o podejmowaniu dobrych decyzji i uczeniu się na błędach, nie tylko własnych, ale także i cudzych. Jest pomyślną kartą, która wskazuje na gotowość na zmiany i adaptacje do sytuacji, w których się znajdujemy.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT