Król Mieczy

Król Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

król mieczy

tarot na dziś

Król Mieczy znaczenie

Karta Króla Mieczy mówi nam o metodyczności, oznacza logikę i rozum, a także moralność i etykę. Król Mieczy reprezentuje nieograniczoną władzę, stawia na samodyscyplinę i metodyczność. Jest osobą, która kieruje się rozumem, a nie sercem. W jego mniemaniu rutyna jest dobra, lubi porządek i dyscyplinę. Karta Króla Mieczy może przedstawiać osobę inteligentną, silną i uczciwą. Ceni sobie wiedze i prawdę. Jest człowiekiem pomocnym i prawym. Karta często kojarzona jest z sądem, policją i wojskiem. Kiedy mówimy o Królu Mieczy mamy do czynienia ze sprawiedliwością i pełnym skoncentrowaniu się na swoich celach.

W pozycji odwróconej Król Mieczy mówi nam o braku koncentracji. Prawdopodobnie nie mamy celu lub nie potrafimy się w pełni na nim skupić i poświęcić czasu na to, co naprawdę jest ważne. Osoba, którą przedstawia odwrócony Król Mieczy nie jest konsekwentna w swoim działaniu i składanych obietnicach. Nie działa logicznie i często jest chaotyczna w tym, co robi. Pozycja odwrócona karty to również surowość i agresja, którą może przejawiać człowiek, o której mówi karta. Bywa agresywna i obsesyjna. Jest zdolna do zemsty, nieuczciwa i bezwzględna. Może przedstawiać osobę, która jest inteligenta i przyjazna z zewnątrz, a jednocześnie ma potrzebę kontroli. Wykorzystuje swoje cechy do objęcia władzy nad innymi ludźmi.

Król Mieczy uczucia

Król Mieczy w miłosnym rozdaniu tarot może uosabiać cechy osoby, z którą jesteśmy w związku. Zwykle jest to osoba dobra, z którą jesteśmy połączeni nie tylko w sferze emocjonalnej, a także fizycznej, czy też jednym poziomie inteligencji. Karta pokazuje jednak związek z osobą, która nie zawsze potrafi być w pełni szczera z nami. Problem ten, może być spowodowany nieumiejętnością do wyrażania swoich uczuć, co zwykle bywa podstawą udanej relacji. Związek, o którym mówi Król Mieczy może być w pewnym sensie wyzwaniem. Jeśli ty lub twój partner przejawiacie cechy, o których mówi Król Mieczy wasza relacja wymaga ciągłego podwyższania swoich standardów oraz celi. Król Mieczy to również mężczyzna, który cieszy się swoją wolnością. Prawdopodobnie jego życia singla jest dla niego zadowalające. Jeśli jesteś kobietą, która marzy o związku z takim mężczyzną musisz przygotować się na spore wyzwania z jego strony. Karta może również mówić o potrzebie zbudowania relacji z kimś, kto w pewnym sensie będzie dla nas jak dobry ojciec.

Król Mieczy praca i finanse

Kiedy Król Mieczy pojawia się jako karta odnosząca się do naszej pracy i życia zawodowego może wskazywać na obecność mężczyzny w twoim środowisku pracy. Jest to osoba wymagająca i często surowa. Nie powinniśmy jednak traktować jej jako wroga, a zdrową konkurencję lub przewodnika. Możemy bowiem wiele się od niego nauczyć. Jego uwagi powinny być odbierane przez nas jako cenne wskazówki, a nie jako atak. Karta mówi o powodzeniu w biznesie i korzystnych kontraktach. Król Mieczy mówi jednak, aby zachować zimną krew. Bądź realistą i staraj się patrzeć na swoje finanse w sposób logiczny i racjonalny. Jeśli będziesz wymagał od siebie tyle ile naprawdę jesteś w stanie osiągnąć, łatwiej będzie ci podwyższać szczeble i utrzymywać swoje finanse na zadowalającym poziomie.

Król Mieczy zdrowie

Przestrzeganie zdrowej rutyny pomoże ci w dbaniu o odpowiedni stan swojego zdrowia. Naucz się wprowadzania i przestrzegania zdrowych nawyków. Przykładowo możesz wprowadzić do swojej diety większą ilość zalecanych produktów, przed wyjściem pij litr wody, naucz się chodzić spać o wcześniejszych porach i wprowadź do swojego planu dnia większą ilość aktywności fizycznej. Karta Króla Mieczy ostrzega przed problemami z kręgosłupem. Pomyśl więc o wymianie materaca, wybierz się na basen lub masaż.

Król Mieczy rada

.Karta radzi abyś nie szukał porad wśród ludzi, którzy sami ciągle o nie proszą.

Król Mieczy miejsca

Z kartą Król Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: komisariat, sala sądowa, ośrodki rehabilitacyjne, miejsca wypoczynkowe, baseny, miejsca, w których można pogłębić swoją wiedze.

Król Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Król Mieczy reprezentuje sprawiedliwość, prawość i władze. Jest osobą inteligentną i zdyscyplinowaną. Reprezentuje czas, w którym możemy w pełni skupić się na swoich potrzebach i celach.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT