2 Mieczy

2 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

2 mieczy

tarot na dziś

2 Mieczy znaczenie

2 Mieczy wskazuje wskazuje na sytuacje bez wyjścia lub ciężkie decyzje. Często pojawia się w momencie, w którym unikamy podjęcia decyzji, są one zwykle stresujące, bolesne, określane jako trudne wybory. Zwykle każda z nich nie jest do końca dobra i powoduje utratę lub rezygnacje z czegoś, co było dla nas ważne. Karta 2 Mieczy pokazuje również sytuacje, w których stajemy po środku jakiegoś konfliktu lub kłótni. Może również mówić o blokadzie emocjonalnej. Wskazuje także na koniec tajemnic i ujawnienie sekretów. Mogą być one dla nas bolesne, trudne do rozumienia, a także 2 Mieczy pokazuje na wyparcie rzeczywistego obrazu.

W pozycji odwróconej 2 Mieczy mówi o przytłaczających sytuacjach, które wywołują w nas nerwicę i stres. Wskazuje również nie ukrywanie swoich emocji lub problem z ich wyrażaniem. Pojawia się on najczęściej kiedy mamy do czynienia z niekomfortowymi sytuacjami. Odwrócona karta 2 Mieczy zapowiada bowiem sytuacje, które mogą wywołać urazę i niepokój. Możemy mieć również styczność z osobami, których towarzystwo źle wpływa na nasze samopoczucie.  W ogólnym znaczeniu odczyt mówi o trudnym, emocjonalnym czasie, który ma miejsce, miał lub będzie mieć w naszym życiu.

2 Mieczy uczucia

2 Mieczy pojawia się najczęściej w momencie, w którym nasz związek przechodzi trudny okres. Możemy wręcz mieć wrażenie, że zbliża się jego koniec. Karta pokazuje nam, że nie wszystko jest jednak stracone. Przypomina, że czasem wystarczy niedługa przerwa i szczera rozmowa, aby tak naprawdę wyjaśnić nawet najtrudniejszą sytuacje. Być może ty lub twój partner potrzebujecie teraz chwili dla siebie. 2 Mieczy daje szansę na rozejm i pojednanie, musisz jednak dobrze wykorzystać swoje umiejętności tak, aby nie zaprzepaścić tej szansy. W niektórych przypadkach 2 Mieczy ukazuje nam się, kiedy stajemy przed wyborem między partnerami. Prawdopodobnie w twoim sercu pojawiło się dwoje ludzi z niezwykle przeciwnymi charakterami. Karta mówi, że podjęcie ostatecznego wyboru jest niezwykle koniecznie, w przeciwnym razie cierpieć będzie cała trójka. Podobnie jest wśród singli, którzy zagubili się w swoim życiu uczuciowym. Nie wiedzą czego chcą, potrzebują czasu i przerwy od filtrów i randek, ale również oni mogą zmagać się z trudną decyzją wyboru partnera spośród dwóch kandydatów.

2 Mieczy praca i finanse

W pracy mogą pojawić się sytuacje, które będą związane z trudnymi wyborami. Być może dostaniesz propozycje objęcia nowego stanowiska, jednak będzie ona zmuszała cię do przeprowadzki lub będziesz musiał ocenić i wybrać między kolegami z pracy. Niekiedy 2 Mieczy pokazuje nam, że jesteśmy rozdarci między dwiema ścieżkami kariery. Jedna z nich to duże zarobki i stabilność, druga zaś łączy wszystkie nasze pasje i pozwala na spełnianie swoich marzeń. W kwestii finansowej nie jest dobrze dla osób, które już mają pewne problemy. Karta bowiem pokazuje ich ciągłość i mówi o ponownym popełnianiu tych samych błędów. Powinniśmy więc jak najszybciej przeanalizować nasze dotychczasowe działania i być może zamiast stawiać na kolejną ryzykowną inwestycje powinniśmy skorzystać z rady eksperta.

2 Mieczy zdrowie

W odniesie do zdrowia 2 Mieczy wskazuje na problemy z układem nerwowym, nerwicę, stres, depresję oraz inne choroby psychiczne. Duszenie w sobie negatywnych emocji może jedynie pogorszyć nasz stan i wywołać niepokojące objawy, a następnie choroby. 2 Mieczy wskazuje więc, że powinniśmy postawić na spokojny tryb życia. Zaleca się jogę i medytacje. Jeśli czujesz potrzebę udaj się również na konsultacje psychologiczne i unikaj autodiagnozy.

2 Mieczy rada

Karta radzi abyś otworzył się na ludzi. Korzystaj z ich pomocy i wsparcia, poproś o wszystko czego potrzebujesz, a jednocześnie nie dawaj z siebie więcej niż możesz.

2 Mieczy miejsca

Z kartą  2 Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: łódź, statek, samolot, pociąg, autobus, duże i otwarte pomieszczenia, sale bankietowe.

2 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

2 Mieczy to zakłopotanie, zablokowane emocje i stresujący okres w naszym życiu. Rzadko kiedy zdarza się, że przynosi ona nam dobre wieści. Karta ostrzega przed popełnieniem tych samych błędów i dokonywaniem decyzji pod presją czasu i osób trzecich.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT