Rycerz Buław

Rycerz Buław

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Buław (kolor Trefl).

rycerz buław

tarot na dziś

Rycerz Buław znaczenie

Na karcie widzimy młodego mężczyznę dosiadającego konia (w zależności od rodzaju talii może być również smok), trzymającego buław w lewej dłoni. Rycerz Buław jest zdecydowanie dobrą kartą. Zapowiada pozytywny okres, w którym nasze działania przyniosą lepsze efekty niż się spodziewamy. Karta pokazuje nam, że swobodne działa może przynieść pozytywne skutki. Nie należy się śpieszyć i dokładnie przemyśleć, każdy kolejny krok, który chcemy podjąć. Zachęcą do podejmowania nowych działań i wcielania pomysłów w życie. Nie powinniśmy się bać, a otworzyć na wszelkie dobre chwile, które czekają, aby wejść do naszego życia.

Kiedy karta Rycerza Buław jest odwrócona pokazuje brak ambicji, motywacji lub chęci, nawet kiedy wszystko inne sprzyja pracy. Prawdopodobnie w twoim życiu brakuje ci samodyscypliny i kontroli, która pozwoliłaby ci na sukcesywne działanie. Rycerz Buław mówi nam, aby nie postępować lekkomyślnie ponieważ mamy szanse osiągnąć swoje cele. Niekiedy w negatywnym rozpatrzeniu karta wskazuje na agresywność, dominację i przesadną pewność siebie, które mogą zniszczyć wszystko nad czym pracowaliśmy do tej pory.

Rycerz Buław uczucia

Kiedy karta Rycerza Buław pojawia się w pytaniach o miłość i związki, mogą wystąpić sytuacje, które rozdzielą nas z partnerem. Takie jak chociażby związek na odległość. Kolejną z interpretacji karty Rycerz Buław jest związek, który ciągle budzi w nas ekscytacje. Wszystko dzięki pracy i staraniom, które ciągle wkładamy w naszą relację. Umiesz podtrzymać związek na dobrych torach, a twój partner jest twoim wsparciem, a więc okres który nadchodzi do waszego życia będzie spontaniczny i zabawny. Osoby samotne będą miały okazje poznać kogoś przy kim poczują się pewnie. Jednocześnie druga osoba nie zdominuje was, a zachęci do śmielszych i odważnych kroków. Jeśli trafisz na odpowiednią osobę powinieneś starać się budować tą relację.

Rycerz Buław praca i finanse

Rycerz Buław wskazuje na zmianę miejsca pracy, nowe stanowisko, awans lub przeprowadzkę na rzecz pracy. Karta pokazuje, że będziemy pełni energii i zmotywowani do pracy. Chętnie podejmiesz się zadań i dobrze będziesz wiedział jak je wykonać. Nie musisz martwić się o innych, a jedynie o siebie bo będzie to praca w pojedynkę. Przed tobą szansa na świetną karierę, nawet jeśli w pewnym momencie poczujesz się sfrustrowany lub przytłoczony wystarczy ci siły, aby iść dalej na przód i osiągnąć swój cel. Jeśli chodzi o kwestie finansowe Rycerz Buław wskazuje na ruch pieniężny, który może być zarówno pozytywny jak i negatywny. Wiele jednak pozostaje po naszej stronie i zależne będzie od indywidulanych działań każdej osoby.

Rycerz Buław zdrowie

Zazwyczaj Rycerz Buław wskazuje na dobre zdrowie i samopoczucie. Jeśli w ostatnim czasie chorowaliśmy, będzie zapowiadać powrót do zdrowia. Warto jednak znaleźć czas na profilaktyczne badania, szczególnie jeśli zauważamy jakieś niepokojące objawy. Musimy przede wszystkim skupić się na utrzymaniu odporności. Zadbać o odpowiednią ilość ruchu, odpoczynku, dobre i zdrowe jedzenie, a także dostarczać odpowiednie witaminy do organizmu.

Rycerz Buław rada

Karta radzi: Korzystaj z darów życia, żyj tak, abyś wiedział, że żyjesz i nie żałuj niczego, bo wszystko w jakimś stopniu jest dobre i konieczne.

Rycerz Buław miejsca

Z kartą Rycerz Buław mogą być związane takie miejsca jak: kościół, kina, teatry, baseny.

Rycerz Buław TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Rycerz Buław jest rewolucjonistą. Wskazuje na otwartość, śmiałość i dążenie do celu za wszelką cenę. Jeśli będziemy pewni swoich przekonań osiągniemy to, czego pragniemy.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT