Królowa Mieczy

Królowa Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

królowa mieczy

tarot na dziś

Królowa Mieczy znaczenie

Królowa Mieczy jest najbardziej surowa i wymagająca ze wszystkich, które możemy spotkać w tarocie. Może symbolizować obecność pewnej kobiety w twoim życiu, która stara się ciebie ochronić i przychodzi z pomocą kiedy masz problem. Karta mówi nam o dobrym czasie, w którym wszystko układa się tak jak powinno. Królowa Mieczy symbolizuje bycie realistą, który nie boi się konstruktywnej krytyki. Mówi o byciu sceptycznym, ale jednocześnie rozmownym i dowcipnym, inteligentnym i pewnym w swoich działaniach. Karta pojawia się w momencie, w którym stawiamy na samodzielność. Trzymamy się swoich założeń i dążymy do wyznaczonego celu.

W pozycji odwróconej Królowa Mieczy przedstawia osobę krytyczną, wyniosłą i złośliwą. Ciężko ją zadowolić mimo, że sama nie zawsze zna rozwiązanie problemu. Karta może uosabiać nas samych lub człowieka, który pojawi się w naszym życiu. Karta pokazuje nam, że w pewnym stopniu jesteśmy od kogoś zależni. Nie potrafimy działać w pojedynkę lub nie możemy tego robić, ponieważ jesteśmy przez kogoś blokowani. Odwrócona Królowa Mieczy nie jest pozytywną osobą, a więc powinniśmy unikać jej za wszelką cenę.

Królowa Mieczy uczucia

Królowa Mieczy jako karta w miłosnym czytaniu tarot mówi o problemach, które spowodowane są nadmierną kontrolą drugiej osoby. Kiedy w związku jest widoczna dominacja, któregoś z partnerów po pewnym czasie mogą wystąpić konflikty i brak porozumienia, szczególnie jeśli wykorzystywana osoba zbiera się w sobie i przeciwstawia partnerowi Królowa Mieczy wskazuje również na możliwy udział trzeciej osoby – kobiety, która może zaburzyć twoją relacje z drugą połówką. Kobieta, która może dużo zdziałać i równie wiele namieszać w waszym związku, oczywiście na jego niekorzyść. W rozkładzie miłosnym dla singli Królowa Mieczy mówi o spotkaniu kogoś, kto uosabia cechy Królowej Mieczy. Karta może powiedzieć także, że nie potrzebujesz nikogo nowego w swoim życiu. Nie chodzi tu o całkowite zamykanie się na nowe osoby, a preferowanie samotnego trybu życia.

Królowa Mieczy praca i finanse

Karta zapowiada dobry czas w naszym życiu zawodowym. Jeśli w ostatnim okresie miałeś jakieś problemy jest ktoś, kto pomoże ci je rozwiązać. Królowa Mieczy mówi o kobiecie w twoim miejscu pracy. Mądra, pracowita, pomocna, uczciwa i wyrafinowana, zwróci twoją uwagę z korzyścią dla ciebie. Karta jest symbolem porządkowania i planowania. Będziesz działać przemyślanie i efektownie. Możliwa jest również szansa na awans. W rozkładzie finansowym karta również mówi o pewnym działaniu, w którym nie ma miejsca na improwizację, a więc możliwość jakiejkolwiek straty finansowej spada praktycznie do zera. Królowa Mieczy jest świetną mówczynią, co może wskazywać, że odpowiednie rozmowy mogą doprowadzić cię do uzyskania dobrych inwestycji.

Królowa Mieczy zdrowie

Karta radzi uważać na uczucia, które nam towarzyszą. Jeśli będziemy zamykać się w sobie i tłumić własne emocje możemy narobić sobie kłopotów z zdrowiem psychicznym i nie tylko. Królowa Mieczy radzi również zwrócić uwagę na takie narządy jak nerki, płuca, wątroba, cewkę moczową oraz układ rozrodczy i wszelkie choroby z nim związane. Najlepiej wszelkie objawy i dolegliwości od razu konsultować z lekarzem lub specjalistą. W tym wypadku zalecana jest żeńska płeć.

Królowa Mieczy rada

Karta radzi, abyś bez zwątpienia szedł na przód i nie bał się otwarcie mówić, co myślisz. Tylko człowiek, który wierzy w swoje przekonania zdobędzie szacunek i uznanie, nie tylko innych ale przede wszystkim własne.

Królowa Mieczy miejsca

Z kartą Królowa Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: biblioteka, księgarnia, antykwariat, miejsca, w których grana jest muzyka na żywo, miejsca zabytkowe.

Królowa Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Królowa Mieczy mówi o samodzielności i pewności siebie. To karta, która wskazuje na realizm i obiektywność, dzięki której człowiek może zdobyć cel, który sobie wyznaczył.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT