8 Mieczy

8 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

8 Mieczy

tarot na dziś

8 Mieczy znaczenie

Karta 8 Mieczy mówi nam o ograniczeniu, wskazuje na strach i uwięzienie, bezradność i niechęć do pójścia na przód. Zwykle 8 Mieczy ukazuje się nam w sytuacji bez wyjścia, kiedy mamy związane ręce, odczuwamy presję i duży nacisk, które wywołują u nas negatywne emocje i doznania. W pewnym sensie stajemy się więźniami własnych umysłów, samych siebie. Pozwalamy na to, żeby strach i negatywne myśli nas paraliżowały i uniemożliwiały dalsze działanie. W niektórych taliach na karcie widnieje obraz kobiety z związanymi oczami, otoczoną przez 8 Mieczy. Miecze, które otaczają postać na karcie nie są jednak przeszkodą. Kiedy postać zbierze w sobie siły może zdjąć opaskę i ominąć miecze. Jest to jednak trudna walka przede wszystkim z samym sobą, którą nie każdy jest w stanie pokonać.

8 Mieczy w pozycji odwróconej to uwolnienie, odnalezienie rozwiązania problemu i wyjścia z trudnej sytuacji, w której się znajdywaliśmy. Symbolizuje również złagodzenie emocji, z którymi również mogliśmy odczuwać problem.

8 Mieczy uczucia

Osoby w związkach mogą czuć się uwięzione lub po prostu mało bezpieczne. 8 Mieczy mówi nam o chęci odejścia z związku, jednak nie zawsze jest to dla nas oczywiste lub nie wiemy jak się za to zabrać. Człowiek, o którym mówi jest zagubiony, w jego relacji nastał pewien kryzys, pojawia się w jego głowie dylemat – walczyć, czy odjeść? Warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z pomocy innych. Dobrze sprawdzi się wizyta u psychologa lub wspólna terapia dla par. Niekiedy karta pojawia się w momencie, w którym zbyt wiele wymagamy od naszego partnera, nie myśląc o tym, że przytłaczanie kogoś wszystkimi naszymi problemami nie służy ani tej osobie, ani relacji, którą z nią budujemy. Podobna sprawa dotyczy singli, wasz potencjalny partner nie może być osobą, która ma zmienić wasze życie i wyciągnąć was z opresji. To bywa mocno odstraszające i zniechęcające dla obu stron, warto o tym pamiętać.

8 Mieczy praca i finanse

8 Mieczy pokazuje nam sytuacje, w której nie jesteśmy zadowoleni z naszej pracy. Być może nie czujemy się w niej dobrze lub zarobki nie są dla nas zadawalające. Karta jednak zapewnia nas, że mamy siłę i możliwości, aby to zmienić. Znacznie lepiej sytuacja wygląda kiedy do czynienia mamy z odwróconą kartą 8 Mieczy, która pojawia się najczęściej w momencie, w którym udało nam się rozpocząć nowy etap w naszej karierze lub jest on blisko. W finansowym odczycie 8 Mieczy mówi o uwolnieniu się od problemów finansowych lub wręcz przeciwnie o pogłębianiu ich.

8 Mieczy zdrowie

W odniesieniu do zdrowia 8 Mieczy zapowie dobry i korzystny czas. Karta mówi o skutecznym leczeniu lub przezwyciężeniu choroby. Jeśli człowiek, który chorował na oczy, depresje, stany lękowe lub inne zaburzenia psychiczne trafił 8 Mieczy podczas odczytu może liczyć na znaczą poprawę swojego samopoczucia lub powrót do zdrowia. W niektórych przypadkach jednak 8 Mieczy może zwiastować pogłębienie się choroby, szczególnie jeśli cierpimy na depresje. Jest to jednak niezwykle rzadki przypadek.

8 Mieczy rada

Karta radzi, aby człowiek utworzył sobie własną listę zasad, których będzie się trzymał i przestrzegał. Nie powinny być one jednak zbyt rygorystyczne.

8 Mieczy miejsca

Z kartą 8 Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: park, ogród, jezioro, rzeka, miejsca na świeżym powietrzu, w których można przebywać w pojedynkę.

8 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

8 Mieczy mówi o porażce, problemach, które napotykamy na swojej drodze i sytuacjach, które sprawiają, że człowiek nie ma siły by ruszyć na przód. Jest jednak do tego zdolny, a więc kiedy postawi się przede wszystkim samemu sobie, może osiągnąć swój cel.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT