10 Mieczy

10 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

10 Mieczy

tarot na dziś

10 Mieczy znaczenie

W niektórych taliach na karcie 10 Mieczy możemy ujrzeć postać człowieka leżącego na ziemi, który w plecy wbite ma 10 mieczy. Odczytujemy ją jako symbol upadku, człowieka, który na swojej drodze spotkał już wiele złego. Nic, co może go jeszcze spotkać nie będzie gorsze od tego, co dzieje się obecnie w jego życiu. Sytuacja, o której mówi nam 10 Mieczy możemy określić jako przysłowiowy „gwóźdź do trumny”. Karta może zapowiadać zdradę, porzucenie, porażkę, chorobę, bankructwo, a także skłonność do dramatyzowania i przesadzania. 10 Mieczy wskazuje nam również na załamania nerwowe, zmęczenie chroniczne, a także wyczerpanie. Człowiek, o którym mówi karta 10 Mieczy może przybierać postać ofiary i męczennika.

W pozycji odwróconej 10 Mieczy jest kartą, która wskazuje na poprawę sytuacji, powrót do zdrowia, przetrwanie katastrofy i siłę na pójście w przód. Kiedy trudna sytuacja w naszym życiu się poprawia jest duże prawdopodobieństwo, że wskaże na to, odwrócona pozycja 10 Mieczy. Karta mówi o oderwaniu się od przeszłości i złych wydarzeń oraz ludzi z nią związanych. Człowiek zbiera się w sobie i zamiast dalej rozpaczać i użalać się nad swoją sytuacją wyciąga z niej wnioski i rusza na przód. W niektórych sytuacjach nawet odwrócona pozycja 10 Mieczy będzie miała negatywne przesłanie. Zdarza się, że zapowiada ona kolejne problemy i mówi, że najgorsze jest dopiero przed nami.

10 Mieczy uczucia

Kiedy trafiamy na 10 Mieczy w miłosnym rozdaniu powinniśmy przygotować się na złe wiadomości. Jeśli jesteś w związku jest duże prawdopodobieństwo, że nie potrwa on zbyt długo. Karta mówi o trudnym okresie waszej relacji, która zakończyć może się separacją, rozstaniem, a nawet rozwodem. 10 Mieczy mówi o związkach, w których coś przestało działać, tak jak powinno. Mówi o niewierności i zdradzie, a także braku porozumienia z partnerem, które może powodować nawet rezygnację z zaślubin kilka dni przed ustalonym terminem. Single natomiast mogą mieć kłopoty, a nawet niechęć do wejścia w nową relację przez złe doświadczenia z przeszłości. Często nawet jeśli związek był toksyczny i niezdrowy, odczuwamy silną więź z byłym partnerem, co sprawia, że zamykamy się na nowe osoby.

10 Mieczy praca i finanse

Wypalenie zawodowe, załamanie, depresja, oraz stres to jedne z najczęściej spotykanych objawów związanych z pracą, o których mówi 10 Mieczy. W najgorszym przypadku kariera człowieka, o którym mówi karta zbliża się do końca. Karta pojawia się w momencie, w którym potrzebujemy odpoczynku. Możemy być wymęczeni pracą fizycznie, ale także i psychicznie. W finansowym odczycie karta wskazuje na długi, a nawet bankructwo. Człowiek nie radzi sobie z gospodarowaniem swojego budżetu, przez co jego stan psychiczny się pogarsza. Być może chodzi o złe inwestycje lub nieudane przedsięwzięcia biznesowe.

10 Mieczy zdrowie

Kiedy mamy do czynienia z 10 Mieczy w rozkładzie tarot odnoszącym się do zdrowia nie jest to dobry omen. Karta mówi, że powinniśmy naprawdę zwolnić tempo i zająć się swoim zdrowiem. 10 Mieczy symbolizuje długotrwałe leczenie, operację, śpiączkę, pobieranie krwi oraz rehabilitację. Nie jest również najlepszym znakiem, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, które bardzo często jest pomijane i zaniedbywane przez ludzi.

10 Mieczy rada

Karta radzi, aby przez jakiś czas unikać podejmowania trudnych decyzji. Mogą być one nieprzemyślane i podjęte pod wpływem emocji i presji czasu, co nie wróży niczego dobrego.

10 Mieczy miejsca

Z kartą 10 Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: kuchnia, salony optyczne, opuszczone budynki, place budowy, banki oraz urzędy.

10 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

10 Mieczy jest kartą, która mówi o upadku człowieka i braku możliwości podniesienia się. Nie przynosi dobrych wieści i zapowiada konieczność izolacji i odpoczynku.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT