10 Buław

10 Buław

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Buław (kolor Trefl).

10 buław

tarot na dziś

10 Buław znaczenie

10 Buław wskazuje na przeciążenie obowiązkami i wydarzeniami, które w ostatnim czasie zaczęły za bardzo wchodzić nam na głowę. Spontaniczność i zabawa zniknęły z twojego życia i sprawiły, że stało się ono szare i rutynowe. Prawdopodobnie zboczyłeś z drogi lub przestała być ona dla ciebie satysfakcjonująca. Możesz poczuć w pewnym momencie, że to co robisz nie jest tym czymś, co chciałabyś robić. Wziąłeś na siebie zbyt wielką ilość zadań, to co brałeś za pewnik stało się przytłaczające i uciążliwe. Prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że to koniec i w pewnym stopniu będzie to słuszny wybór. Jeśli jednak zdołasz iść dalej 10 Buław wróży dobre zakończenie.

Kiedy karta 10 Buław jest w pozycji odwróconej najpewniej problemy, z którymi się borykamy nie są do pokonania. Czujesz na sobie zbyt dużą odpowiedzialność i stres z nią związany. Może to stać się dla ciebie zbyt trudne i ciężkie do opanowania. Twoja wytrzymałość w końcu też ma swoje granicę i nawet ty możesz pęknąć, tym bardziej jeśli sprawy, które są z nim związane wcale ciebie nie dotyczą lub robią to jedynie w połowie. Karta przypomina ci, że nie musisz robić niczego za kogoś, szczególnie jeśli zaczyna cię to przerastać. To czas, aby uczyć się asertywności i odmowy.

10 Buław uczucia

Osoby w związkach mogą czuć się przeciążone relacją lub odczuwać niechęć do partnera. Najczęściej problem ten spotyka pary w długoletnich związkach, gdzie partner jest dla nas kimś oczywistym lub my dla partnera. Nie odczuwamy potrzeby ciągłej uwagi i starania się o drugą osobę, jak w początkowych etapach. Jeśli to partner nie daje nam tego, co uważamy za potrzebne lub konieczne możemy czuć się niedocenieni lub niechciani. Kiedy nie ma już efektu zaskoczenia, zabawy i spontaniczności związek staje się codzienną rutyną, z której przełamaniem miewamy problemy. Single zaś mogą czuć się źle z tym, że nie mają przy sobie kogoś, z kim mogliby dzielić zarówno dobre jak i złe chwile w swoim życiu. Samotność zaczyna być równie przytłaczająca, a często wręcz odbiera nam nadzieje na zaznanie szczęścia.

10 Buław praca i finanse

W pracy możemy mieć do czynienia z wypaleniem zawodowym. Przestajemy odczuwać satysfakcję i chęci do pracy. Staje się ona codziennością w naszym życiu, nawet jeśli początkowo była to nasza pasja. 10 Buław wskazuje również na ciężki okres pod względem pracy, w którym to ilość obowiązków, oraz ich poziom trudności zaczyna być dla nas problematyczny. Czujesz stres i odpowiedzialność za coś, co przekracza twoje możliwości. Przychodzi czas, w którym zaczynamy myśleć o zmianie zawodu lub po prostu musimy prowadzić rozmowy z szefem o zmianie etatu lub równym podziale obowiązków. Jeśli chodzi o pieniądze, mogą zacząć się wymykać nam spod kontroli. Prawdopodobnie wiesz, że nie dasz rady utrzymać dobrego poziomu życia z obecnym stanem swojego konta. W grę mogą również wchodzić spłaty kredytów i wszelkiego rodzaju długów. Konieczność ograniczania się i braku swobody podczas wydawania pieniędzy również może odbijać się na naszym zdrowiu psychicznym. Warto więc pomyśleć o konsultacji z doradcą lub księgowym, którzy mogliby pomóc w lepszej gospodarce.

10 Buław zdrowie

Negatywny wpływ na twoje zdrowie ma spora ilość stresu w twoim życiu. 10 Buław wskazuje nam na nerwicę, depresje, ale również zaburzenia pracy serca, nadciśnienie, a także problemy z kręgosłupem i częste bóle pleców. Musisz zadbać o siebie i swoje potrzeby. Jeśli potrzebujesz weź wolne od pracy. Odpuść sobie, niektóre obowiązki domowe. Zamiast pomagać innym, poproś ich o pomoc.

10 Buław rada

Karta radzi, aby mieć na uwadze, że kiedy zaczynamy robić kilka rzeczy jednocześnie najprawdopodobniej żadnej z nich nie ukończymy.

10 Buław miejsca

Z kartą 10 Buław mogą być związane takie miejsca jak: szpital, przychodnia, banki, urzędy, zakłady karne, gabinety lekarskie.

10 Buław TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

10 Buław mówi nam o wykorzystywaniu własnych możliwości ponad skalę. Czujemy się uwięzieni w naszej codzienności, w pracy, w domu, w związku. Wskazuje na przeciążenie, uczucie silnej presji i brak kontroli nad własnym życiem.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT