9 Mieczy

9 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

9 Mieczy

tarot na dziś

9 Mieczy znaczenie

Strach i uczucie ciągłego niepokoju, czyli kolejna karta Dworu Mieczy. 9 Mieczy pokazuje się nam w momencie, w którym wcale nie jest tak źle, jak jest to przez nas odczuwane. Poziom strachu, który zaczynamy odczuwać znacznie wzrasta mimo, że sytuacje w rzeczywistości nie powinna wzbudzać w nas niepewności i niepokoju. Zwykle pokazuje, że pewne sytuacje są najzwyczajniej w świecie przez nas wyolbrzymiane. Możemy odczuwać stres i obciążenie, które będą sprawiały, że poczujesz się niezdolny do rozwiązania problemów i wydarzeń, które mają miejsce w twoim życiu. 9 Mieczy symbolizuje mordęgę psychiczną, obsesyjne myśli, strach, żal, poczucie winy, rozpacz i wyrzuty sumienia. Tylko my sami jesteśmy w stanie przerwać błędne koło, w które wpadliśmy.

Kiedy trafiamy na kartę 9 Mieczy w pozycji odwróconej mówimy o światełku w tunelu. Karta traktowana jest jako symbol nadziei i dobrych wiadomości. Możemy liczyć na uwolnienie się od negatywnych emocji oraz ludzi i wydarzeń, które je powodowały. Jesteśmy gotowi, aby poradzić sobie z problemami, a także nie boimy się przyjąć pomocy od innych. W niektórych przypadkach zdarza się, że odwrócona pozycja karty świadczy o wzmożonych objawach, które opisuje pionowa 9 Mieczy. Człowiek, którego opisuje karta ma depresje, cierpi na stany lękowe, mogą występować u niego halucynację lub lęki nocne.

9 Mieczy uczucia

9 Mieczy pojawia się w momencie, w którym w naszym związku nie dzieje się najlepiej. Nie chodzi tu jedynie o drobne problemy, które spotykają pary na co dzień. Zazwyczaj symbolizuje rozpacz, konflikt i brak porozumienia, na nieco wyższym poziomie. Nie chodzi tutaj tylko o rutynę, która wkradła się do związku, ale o brak bliskości ze strony drugiej osoby, odrzucenie, zdradę lub wręcz uczucie wrogości. 9 Mieczy dobrze utożsamia się z powiedzeniem, że od miłości do nienawiści dzieli nas jeden krok. W życiu singli 9 Mieczy nie zmienia zbyt wiele – nadal są singlami. Karta jednak wskazuje na przeszłość, która może być główną przyczyną tego stanu. Być może głęboko zakorzenione wydarzenia z przeszłości nie pozwalają ci na zbudowanie nowej trwałej relacji. Zagrzebywanie ran nie jest jednak skuteczne, musisz pozbyć się i wyleczyć wszystko, co sprawia, że nie możesz zrobić kroku na przód.

9 Mieczy praca i finanse

9 Mieczy pokazuje nam, że nie jesteśmy szczęśliwy w pracy. Tym razem jednak w grę nie muszą wchodzić konflikty, czy mobbing. Strach i niepokój, który towarzyszy ci w pracy może nie być uzasadniony. W rzeczywistości sytuacja nie jest jednak tak poważna. W kwestii finansowej 9 Mieczy wskazuje na problemy i straty. Karta symbolizuje długi i pożyczki, których nie jesteśmy w stanie spłacić. Nie możemy realistycznie spojrzeć na stan swoich finansów, co staje się naszym głównym problemem.

9 Mieczy zdrowie

9 Mieczy mówi o chorobach i zaburzeniach, które najczęściej wymagają leczenia szpitalnego. Możemy mieć do czynienia z depresją i stanami lękowymi, ale również karta mówi nam o chorobach serca, układu krwionośnego, a nawet mózgu. Przede wszystkim człowiek, o którym mówi karta 9 Mieczy nie powinien stawiać samo-diagnozy i podejmować samodzielnych prób leczenia. Szczególnie w przypadkach depresji i chorób psychicznych powinniśmy unikać wszelkiego kontaktu z alkoholem i używkami oraz nie traktować ich jako pomoc lub lekarstwo.

9 Mieczy rada

Karta radzi, aby w razie potrzeby prosić o pomoc bliskich. Nie powinieneś dusić w sobie własnych myśli i problemów, które mogą przynieść złe konsekwencje. 9 Mieczy przypomina o konieczności rozmowy z drugą osobą i zachęca do proszenia o pomoc w razie potrzeby.

9 Mieczy miejsca

Z kartą 9 Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: szpital psychiatryczny, więzienie, hale sportowe, kino, teatr, szkoła, miejsca, w których można słuchać muzyki.

9 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

9 Mieczy jest kartą strachu i załamania. Wskazuje sytuacje, które doprowadzają nas do wewnętrznego wyniszczenia. Powinniśmy jak najszybciej izolować się od negatywnych osób i sytuacji, które wpędzają nas w obsesyjne myśli, stres i niepokój.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT