6 Denarów

6 Denarów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Denarów (kolor Karo).

6 Denarów

tarot na dziś

6 Denarów znaczenie

6 Denarów, czyli hojność i dobroczynność. Karta mówi zarówno o dawaniu jak i otrzymywaniu. Symbolizuje dobrobyt, bogactwo, władze i autorytet, ale także i pomoc, wsparcie, życzliwość, uczciwość i równość. Oznacza to, że jeśli znajdujesz się teraz w potrzebie, wkrótce na twojej drodze pojawi się niezwykle hojna i dobra osoba. Z drugiej strony to własny ty możesz okazać się taką osobą w stosunku do innych. Karta mówi o potrzebie pomocy, dzieleniu się i równości. Człowiek jest wdzięczny za to, co ma oraz potrafi dzielić się tym z innymi. 6 Denarów to również oznaka autorytetu, bycie docenionym i szanowanym. Masz władze i kontrole, ale nie wykorzystujesz jej przeciwko innym. 6 Denarów wskazuje na czynienie dobra i niesienie pomocy.

W pozycji Odwróconej 6 Denarów symbolizuje podłość i fałszerstwo. Człowiek, który jest w potrzebie nie otrzymuje pomocy i jest zdany na siebie. Podobnie jest z władzą, która jest wykorzystywany w zły sposób. Odwrócona pozycja 6 Denarów to manipulacje, składanie fałszywych obietnic oraz odtrącenie. Być może znajdujesz się w potrzebie lecz odrzucasz pomocą, która niosą ci bliscy lub odwrotnie. Osoba, o której mówi odwrócona karta jest chciwa, zżera ją zazdrość i jest skłonna do zemsty. Z drugiej strony 6 Denarów może wskazywać na zbyt dużą ufność i łatwowierność, która zostaje wykorzystana przez innych.

6 Denarów uczucia

6 Denarów w miłosnym czytaniu tarota pokazuje dobry czas dla związków. Mówi o hojności i uczciwości wobec drugiej osoby. Potrafisz zarówno czerpać korzyści z związku ze swoim partnerem, jak i je dawać. Nie ma miejsca na zazdrość i nieuczciwość. Wszystko toczy się dobrymi torami. Single natomiast mogą liczyć na poznanie nowej osoby. Karta 6 Denarów zapowiada bowiem nową znajomość z kimś, kto będzie miły i hojny wobec ciebie. Ktoś życzliwy znajduje się w twoim otoczeniu. Powinieneś otworzyć się na nowe osoby i nie bać się dać od siebie czegoś więcej, ponieważ równie wiele możesz otrzymać.

6 Denarów praca i finanse

Jeśli szukasz pracy 6 Denarów wskazuje osobę, która może pomóc ci w znalezieniu odpowiedniej ofert dla ciebie. Karta pokazuje również, że jeśli masz wiele obowiązków nie jesteś z nimi sam. Możesz liczyć na pomoc innych pracowników lub szefa. Karta mówi również o hojności i dawaniu, a więc możesz spodziewać się, że ktoś na pozycji wyższej niż twoja zachowa się szlachetnie wobec ciebie. Możesz liczyć na podwyżkę, premię lub awans na wyższe stanowisko. W rozkładzie finansowym karta przynosi dobrobyt i bezpieczeństwo finansowe. Spodziewaj się powiększenia swojego budżetu. Ktoś, w krótce może zainwestować w ciebie lub obdarzyć cię hojnym prezentem.

6 Denarów zdrowie

W odniesieniu do zdrowia 6 Denarów jest związana z układem pokarmowym. Wskazuje na złą dietę lub jej brak. Jeśli borykasz się z chorobą, możesz potrzebować pomocy i wsparcia ze strony innych osób. 6 Denarów pokazuje jednak, że nie pozostaniesz zdany na siebie. Karta mówi również o ogólnym poprawie twojego zdrowia i samopoczucia.

6 Denarów rada

Karta radzi abyś pamiętał, że zawsze warto jest dawać. Osoby, które potrafią podzielić się ostatnim kawałkiem chleba, mają największą szanse na otrzymanie podwójnej odpłaty.

6 Denarów miejsca

Z kartą 6 Denarów mogą być związane takie miejsca jak: stołówka, sklep, bank, biuro, dom, dom spokojnej starości, domy dziecka, schroniska.

6 Denarów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

6 Denarów symbolizuje umiejętność dzielenia się, dobroduszność i niesie pomocy innym. Jeśli jesteś w potrzebie nie powinieneś czuć się samotny, ponieważ w twoim otoczeniu jest ktoś, kto chce ci pomóc.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT