5 Buław

5 Buław

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Buław (kolor Trefl).

5 buław

tarot na dziś

5 Buław znaczenie

Na karcie 5 Buław najczęściej zobaczyć możemy pięcioro ludzi walczących między sobą kijami lub 5 buławów ułożonych na przemian na siebie. 5 Buław oznacza walkę, symbolizuje konflikt, rywalizację, brak współpracy, a także strajki, niezdyscyplinowanie, agresję i chaos. Kiedy widzimy kartę 5 Buław możemy spodziewać się braku kontroli, zarówno nad sobą jak i nad innymi. Karta mówi o walce i strajkach – prawdopodobnie będziemy zmuszeni do walki o swoje przekonania. Karta symbolizuje również wewnętrzny konflikt i sprzeczne uczucia, które mogą towarzyszyć nam w najbliższym czasie. Pozytywna strona 5 Buław będzie mówiła nam o ambicji, sile do walki o własne racje, śmiałości i zdrowej rywalizacji w pracy lub sporcie.

Kiedy widzimy 5 Buław w pozycji odwróconej jej symbolika zmienia się. Widzimy koniec kłótni, problemów i walki o władze. Karta wskazuje, że będziemy zmęczeni, a więc nadszedł czas na spokój i harmonię. Wskazuje nam na współpracę i przejęcie kontroli. Przeszedł czas na porządek i skupienie się na działaniu. W niektórych przypadkach 5 Buław wskazuje nam również na nieśmiałość lub strach przed konfrontacją. Jeśli zobaczyliśmy kartę w pozycji odwróconej może również wystąpić szukanie kłótni lub skrajna agresja.

5 Buław uczucia

Karta mówi o frustracji, złości lub rywalizacji w związku. Mogą pojawić się sytuacje, w których ty i twój partner będziecie mieć odmienne zdania, co wywoła kłótnie, a nawet może prowadzić do agresji lub przemocy. Jednak w niektórych przypadkach rywalizacja i odmienność zdań mogą być pewnego rodzaju paliwem napędowym waszej relacji. Dzięki nim utrzyma się zainteresowanie, szczególnie jeśli oboje jesteście temperamentni. Osoby samotne mogą odczuwać problem w nawiązywaniu nowych znajomości. Niekiedy 5 Buław pokazuje nam, że będziemy czerpać przyjemności z życia, a konflikt, o którym jest mowa wystąpi między osobami, którzy będą rywalizować o nasze zaloty. Zdecydowanie ciężko jest tu mówić o spokojnym i harmonijnym życiu uczuciowym.

5 Buław praca i finanse

Kiedy pojawia nam się 5 Buław nasze finanse mogą nie być na najlepszym poziomie. Wskazuje ona bowiem na problemy finansowe, choć nie będą one długotrwałe będziemy musieli zawalczyć, o to żeby powróciły do normy. Możemy również mówić o konfliktach, które będą spowodowane pieniędzmi. Wystąpić mogą spory o majątek, brak porozumienia w wydatkach z partnerem biznesowym, oszustwa zakupowe lub kłótnie między członkami rodziny, czy też partnerem w kwestiach wydawania pieniędzy. W pracy również czeka nas zamieszanie. Na rynku może pojawić się konkurencyjna firma lub rywalizacja w miejscu pracy. Walka o awans, lepsze wyniki lub klientów. W niektórych przypadkach 5 Buław wskazuje również na strajki w zakładzie pracy.

5 Buław zdrowie

Pojawić się mogą różnego rodzaju przeciążenia organizmu. Jest to czas, w którym powinniśmy zadbać o siebie i swój układ odpornościowy. Zaleca się konsultacje z lekarzem, nawet w celach czysto kontrolnych. Karta mówi nam również o walce z chorobą, niekiedy skuteczną. Jeśli uprawiasz sport powinieneś w najbliższym czasie zrezygnować w ciężkich treningów. 5 Buław symbolizuje zawyżony poziom stresu lub adrenaliny, który powinniśmy obniżyć, a także ostrzega przed kontuzjami.

5 Buław rada

Karta radzi, aby najpierw wybrać cel, a dopiero później stanąć do walki.

5 Buław miejsca

Z kartą 5 Buław mogą być związane takie miejsca jak: parki, restauracje, boiska, hale sportowe, szkoły, gabinety, dom rodzinny, sąd.

5 Buław TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

5 Buław pokazuje nam brak celów, niepewność lub strach. Jest również symbolem narastających konfliktów i agresji. Jeśli będziemy działać bezmyślnie pod wpływem emocji, nie osiągniemy wybranego celu. Karta odpowiada przecząco, na większość pytań.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT