Paź Mieczy

Paź Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

paź mieczy

tarot na dziś

Paź Mieczy znaczenie

Paź Mieczy to osoba, która pragnie wiedzy, jest łakoma na wszelkie informacje. Często czeka na jakieś wieści, jednak wyróżnić musi się dużą cierpliwością, ponieważ karta oznacza opóźnione wiadomości. Karta Paź Mieczy sugeruje cierpliwość i zwolnienie tempa. Zwykle dotyczy osoby, która ma głowę pełną pomysłów, jest kreatywna i ambitna, jednak sposób w jaki działa jest zbyt pochopny, co może nie kończyć się zawsze dobrze. Paź Mieczy wskazuje na rozmowy, zdobywanie nowych doświadczeń, wiedze i sytuacje, które wiele mogą nas nauczyć. W swojej pionowej pozycji nie przynosi nam złych wieści. Człowiek, o którym mówi potrafi walczyć o swoje i zdobywać bez konieczności wykonywania krzywdzących działań. Przedstawia zwykle młodą osobę, pełną pasji i chęci do działania. Jest inteligenta, energiczna i rozmowna, a jednocześnie może być nieśmiała i stawiać na własne towarzystwo.

W pozycji odwróconej Paź Mieczy może przedstawiać rozczarowanie i złe wiadomości. Symbolizuje brak sprawiedliwości, upartość, wysoki samokrytycyzm, złośliwość, plotki, a także łamanie prawa. Odwrócony Paź Mieczy jest osobą porywczą, zdolną do czynów, które często są odbierane jako niewłaściwe. Karta mówi o człowieku roztargnionym, który zwykle nie ma nic do powiedzenia lub jego wypowiedzi są źle odbierane przez otoczenie. Odwrócona pozycja karty nadal może mówić o sobie inteligentnej, pełnej uroku i siły, jednak wykorzystującej swoje mocne strony do złośliwych i fałszywych celów. Sama bywa manipulatorem wobec innych, rozsiewa plotki i wprowadza negatywną atmosferę w otoczeniu, w którym przebywa.

Paź Mieczy uczucia

W miłosnym rozdaniu kart Paź Mieczy może wskazywać na kłótnie i brak porozumienia. Prawdopodobnie jest to spowodowane ponieważ zbyt ostro podchodzisz do swojego partnera. Małostkowość i chęć kontrolowania wszystkiego sprawia, że zwracasz uwagę na najdrobniejsze błędy w jego zachowaniu. Nie jest to zdrowe, a więc szybko powinieneś zacząć pracować nad zmianą swojego zachowania. Paź Mieczy mówi nam również o sytuacji, w której jesteśmy w związku z przyzwyczajenia lub obawy przed samotnym życiem. Karta przynosi jednak dobre wiadomości i sytuacje, jednak mogą być one nieco opóźnione w swoim czasie. Musisz być cierpliwy i wykorzystywać to, co udało ci się zdobyć do tej pory. Single natomiast mogą znaleźć się w sytuacji, w której chcą kogoś poznać i jest to oczywiście możliwe. Mimo wszystko nie jest to do końca takie proste. Paź Mieczy pokazuje nam, że musimy zacząć działać i nie pozostawiać wszystkiego w rękach przypadku. Jasne, możesz poznać drugą połówkę wpadając na nią w sklepie lub przystanku autobusowym. Musisz jednak najpierw wyjść w takie miejsca, rozglądać się i przede wszystkim kiedy nadarzy się odpowiednia sytuacja mieć odwagę do rozpoczęcia rozmowy z tą osobą i wymiany kilku zdań.

Paź Mieczy praca i finanse

Paź Mieczy jako karta odnosząca się do pracy i kariery zawodowej przypomina nam oraz zachęca do zamieniania swoich marzeń i myśli w czyn. Na kartę często trafiają osoby ambitne, które mają wiele perspektyw i możliwości. Są to osoby pragnące zdobywania coraz to nowszej wiedzy i doświadczeń, często jednak nie wykorzystujące swojego potencjału. Być może potrafisz świetnie rysować, masz tzw. lekkie pióro, lub najnowszą technologie masz w najmniejszym paluszku, a mimo to boisz się spróbować pracy w zawodzie, który przemawia do ciebie. Karta daje nam również możliwości awansu, zdobycia lepszej posady, wyróżnień i nagród pracowniczych. Natomiast w sprawach finansowych karta wróży pomysły i możliwości rozciągnięcia swoich pieniędzy. Nie stawiaj jednak od razu wszystkiego na jedną kartę. Powinieneś najpierw zgromadzić wiedze i zagłębić się w temacie, który cię interesuje, a dopiero później wziąć się do działania.

Paź Mieczy zdrowie

Paź Mieczy mówi o poprawie zdrowia. Osoby cierpiące na długotrwałe choroby, mają szansę na pełny powrót do zdrowia i sił. Karta zapewnia nam siłę i energię, dzięki której możemy pokonać wzywania na naszej drodze. Choroby, które mogą pojawić się wraz z Paziem Mieczy są krótkotrwałe i łagodne w ich przechodzeniu. Zazwyczaj mówi się o grypie żołądkowej, przeziębieniu, wysypce, czy katarze.

Paź Mieczy rada

Karta radzi abyś działał w sposób spokojny oraz przemyślany. Nie sugeruj się zdaniem innym oraz nie rób tego, co pierwsze wpadnie ci do głowy. Upewnij się, że podejmujesz właściwe kroki.

Paź Mieczy miejsca

Z kartą Paź Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: sale koncertowe, muzea, teatry, miejsca, w których można kogoś odwiedzić, uczelnie, biblioteki.

Paź Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Paź Mieczy jest osobą młodą lub młodą duchem, ciekawą świata, który go otacza i chętną do działania. Nie znosi rutyny i nudy. Wskazuje na ciągły rozwój i akcję.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT