5 Kielichów

5 Kielichów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Kielichów (kolor Kier).

5 Kielichów

tarot na dziś

5 Kielichów znaczenie

Karta 5 Kielichów reprezentuje smutek, żal i rozpacz. Jeśli trafiliśmy na tę kartę mamy do czynienia ze sporą dawką negatywnej energii. Najpewniej jesteś teraz na takim etapie w swoim życiu, gdzie wszystkie twoje myśli są negatywne. Twoje myśli mogą być spowodowane ciężkim okresem w twoim życiu, jakimś traumatycznym wydarzeniem lub po prostu brakiem stabilności. 5 Kielichów to również złość, rozczarowanie i smutek. Mogą być wywołane przez odrzucenie lub izolacje. Karta jednak pokazuje nam, że mimo beznadziejności sytuacji w jakiej się znajdujemy, jest w niej coś pozytywnego. Jeśli uda ci się to dostrzec wyjdziesz na prostą i pokonasz trudności.

5 Kielichów w pozycji odwróconej pokazuje akceptację, poradzenie sobie ze smutkiem i problemami, przebaczenie i pójście na przód. To czas, w którym człowiek zaczyna rozumieć, że życie nie stoi w jednym miejscu, a toczy się dalej. Ciągłe przeżywanie tego samego, nie pozwoli ci w zapomnieniu lub pogodzeniu się z tym, co miało miejsce, a jedynie jeszcze bardziej rozgrzebie stare rany i ból jaki się z nimi wiąże. Jesteś gotowy, aby ruszyć na przód. Koniec smutków, żalu, strachu, nadszedł czas, w którym wiesz, co jest dla ciebie ważne i zaczniesz do tego dążyć. Uwalniasz swoje negatywne emocje i wspomnienia i robisz miejsce na nowe i lepsze. W niektórych przypadkach mówi się, że karta nawet w pozycji odwróconej zapowiada przeciągnięcie się w czasie problemów z jakimi się borykamy.

5 Kielichów uczucia

5 Kielichów pokazuje nam, że osoby które trafiły na nią będą miały do czynienia z dużym smutkiem po stracie. Możemy to rozumieć jako długą rozłąkę z partnerem lub po prostu zerwanie. W przypadku singli, to nie tylko znak, że ich życie uczuciowe nie będzie szło po ich myśli, ale również może zacząć ich przytłaczać. Bardzo możliwe, że niektórzy zaczną odczuwać potrzebę powrotu do swojego byłego partnera. Zobaczycie w nim obraz „ideału”, który straciliście, co oczywiście może być jednie złudzeniem. Dobrze jest jednak w takich chwilach nie dawać za wygraną. Staraj się przebywać wśród ludzi, zawierać nowe znajomości i nie skupiać się na przeszłości. Jeśli borykasz się z jakimiś problemami w związku rozważ pomoc specjalisty. Wspólna terapia dla par, będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą rezygnować z partnera.

5 Kielichów praca i finanse

Karta 5 Kielichów zapowiada spore straty finansowe, które ciężko będzie odbudować. Za wszelką cenę unikaj niepewnych inwestycji. Wzięcie dużych kredytów przełóż na inny termin, tak aby nie wpakować się samemu w niepożądane kłopoty. Karta wskazuje na smutek i rozpacz również z powodu straty bliskiego członka rodziny, jednak w odniesieniu do finansów odczytać to można jako znak otrzymania dużego spadku. Twoja praca może wisieć na włosku. Możliwa jest jej całkowita utrata, chwilowe zawieszenie lub brak możliwości podjęcia jej, jeśli jesteś na etapie poszukiwań.

5 Kielichów zdrowie

Kłopoty ze zdrowiem, które mogą pojawić się w najbliższym czasie będą spowodowane głownie poprzez stres i nerwice. 5 Kielichów wskazuje na choroby takie jak depresja, ataki paniki, agorafobia. Możemy mieć odczynienia również z chorobami serca, układu pokarmowego. Kobiety zmagać się mogą w tym czasie z niezwykle obfitymi i bolesnymi miesiączkami.

5 Kielichów rada

Karta radzi abyś pamiętał, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko, co było w twoim życiu złe, potraktuj jako dodatkową energię do działania. Kieruj się założeniem – co cię nie zabije, to cię wzmocni.

5 Kielichów miejsca

Z kartą 5 Kielichów mogą być związane takie miejsca jak: szpital, cmentarz, kościół, dom, dom rodzinny, miejsca oddalone od ludzi.

5 Kielichów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

5 Kielichów zapowiada smutek i rozczarowanie. W niektórych przypadkach pokazuje nam jednak, że problemy z którymi do tej pory nie radziliśmy sobie odejdą w zapomnienie. Kiedy zadajemy kartą pytanie 5 Kielichów najpewniej odpowie nam NIE.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT