Rycerz Mieczy

Rycerz Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

rycerz mieczy

tarot na dziś

Rycerz Mieczy znaczenie

Rycerz Mieczy jest bystry, odważny i ambitny. To perfekcjonista, który myśli przyszłościowo, bywa jednak impulsywny i buntowniczy w swoim zachowaniu. Kiedy trafiamy na kartę Rycerza Mieczy powinniśmy przygotować się na duże zmiany, które nadchodzą do naszego życia. Karta pokazuje nam cechy Rycerza Mieczy, które mogą opisywać zarówno nasze, jak i osób, które wkrótce pojawią się w naszym życiu. Mówi nam, że nawet jeśli idziemy pod prąd nie powinniśmy się martwić i lękać, ponieważ jest to najlepszy czas na takie działanie. Rycerz Mieczy mówi o osiąganiu swoich marzeń i celów. Wskazuje na osobę żądną przygód i ekscytacji w swoim życiu. Jest jednak osobą zmienną, która łatwo poddaje się opinii i zdaniu innych. Dlatego też, jeśli trafiamy na kartę Rycerza Mieczy powinniśmy uczyć się asertywności.

W pozycji odwróconej Rycerz Mieczy oznacza zmianę, którą wyczekiwaliśmy, jednak w momencie jej przyjścia nie zauważamy jej lub nie jesteśmy w stanie z niej skorzystać. Pozycja odwrócona Rycerza Mieczy to brak kontroli, niebezpieczeństwo i kłopoty, które nas przyciągają. Karta pokazuje, że zostajemy w tyle, a co gorsza nie możemy z tym nic zrobić. W momencie, w którym pojawia się odwrócona karta Rycerza Mieczy pójście pod prąd przestaje być czymś dobrym. Możemy paść ofiarą prześladowania i zostać potraktowanym jak czarna owca. Odwrócony Rycerz Mieczy jest osobą nieszczerą, cyniczną i nietaktowną. Jego myślenie i działanie bywa obsesyjne, raniące i nietaktowne. Osoba, o której mówi karta może być tak egoistyczna i impulsywna, że swoim działaniem będzie wystawiać inne osoby na niebezpieczeństwo.

Rycerz Mieczy uczucia

Rycerz Mieczy wprowadza do związków negatywne cechy, które opisuje karta. Być może ty lub twój partner uosabiacie negatywne cechy Rycerza Mieczy. Prowadzi to do oziębienia w waszej relacji i zmiany, która nie przynosi tego, co było przez was oczekiwane. W niektórych przypadkach karta pokazuje, że sytuacja wymaga od nas zaangażowania, zapewnienia o swoich uczuciach i planach wobec partnera. Niestety nie zawsze jednak może okazać się to dobrym pomysłem. Wtedy związek rozpadnie się niezależnie od tego, co my lub nasz partner poczynimy. Single mogą w niedługim czasie trafić na pewną osobę w swoim życiu, która będzie przejawiać cechy Rycerza Mieczy. Być może będzie to potencjalny kandydat na waszego partnera. Karta przynosi bowiem do życia singli czas na randkowanie, flirt, namiętność i romans.

Rycerz Mieczy praca i finanse

Rycerz Mieczy jest świetną kartą odnoszącą się do pracy. Karta Wskazuje na wysoką ambicję i chęci do działania. Jesteś zdeterminowany i wiesz do czego zmierzasz, dlatego masz pewność, że twoje cele zawodowe zostaną osiągnięte. Rycerz Mieczy może jednak wprowadzić negatywną atmosferę w twoim miejscu pracy, do której prowadzić będą pewne działania i wydarzenia. Rycerz Mieczy mówi o dużych zmianach w karierze zawodowej, będą one jednak pozytywne. W finansowym odczycie Rycerz Mieczy to duże możliwości na zdobycie pieniędzy oraz poprawa twojej sytuacji finansowej.

Rycerz Mieczy zdrowie

W odniesieniu do zdrowia Rycerz Mieczy przynosi nam dobre wiadomości oraz siłę i pozytywną energię. Karta mówi nam, że jeśli zmagaliśmy się z jakąś chorobą ostatecznie uda nam się ją pokonać i powrócić do zdrowia. Rycerz Mieczy zachęca również do dodatkowych aktywności fizycznych i zdrowej diety. Przypomina o profilaktycznych badaniach i kieruje nas w stronę zdrowego trybu życia.

Rycerz Mieczy rada

Karta radzi, aby otworzyć się na osoby, które odbiegają od nas swoimi poglądami i przekonaniami. Może okazać się, że ktoś kto jest naszym przeciwieństwem, jest lepszym rozmówcą niż ci, którzy są z nami zgodni.

Rycerz Mieczy miejsca

Z kartą Rycerz Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: szkoła, uczelnia, przedszkole, tory, ulice i przejścia.

Rycerz Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

Rycerz Mieczy jest kartą, która wskazuje na dążenie do celu mimo przeciwności. Rycerz Mieczy reprezentuje kogoś, kto jest ambitny i zdeterminowany

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT