4 Denarów

4 Denarów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Denarów (kolor Karo).

4 denarów

tarot na dziś

4 Denarów znaczenie

4 Denarów odnosi się do własności, dobytku, a także przywiązania do pewnych osób i rzeczy. Karta reprezentuje osobę zamożną, mówi o stabilizacji finansowej, a niekiedy nawet o przepychu. Pokazuje sytuacje, w której sprawy materialne stają się ważniejsze ponad wszystko inne. Być może oszczędzasz teraz na duży zakup lub po prostu czujesz potrzebę ciągłego gromadzenia pieniędzy. Karta może również pokazywać sytuacje, w której kurczowo trzymasz się pewnych ludzi, sytuacji lub rzeczy. Prawdopodobnie to one dają ci poczucie bezpieczeństwa. Jest to w pewnym sensie oznaka izolacji i zamknięcia się na nowe doświadczenia i znajomości. 4 Denarów jest kartą, która symbolizuje chciwość, materializm, bogactwo, które potrafią być jednocześnie dobre i złe. Z jednej strony zapewniają ci bezpieczeństwo i stabilizacje finansową, z drugiej zaś mogą prowadzić do zatracenia się w materialnej sferze swojego życia. Człowiek, który zbyt mocno skupia się na pieniądzach zapomina, co tak naprawdę powinno być na pierwszym miejscu.

W pozycji odwróconej 4 Denarów pokazuje, że w końcu jesteśmy zdolni do wyzwolenia się od toksycznych osób i wydarzeń z przeszłości. Znacznie lepiej odróżniamy szczere zachowanie wśród ludzi od tego fałszywego, dzięki czemu możemy uniknąć wielu problemów. Karta mówi o pozbyciu się starych problemów, a także żalu, złości, wyrzutów sumienia, tęsknoty, czy smutku. Odwrócona 4 Mieczy to szansa na rozpoczęcie nowego i zdrowszego etapu w naszym życiu. Pozycja odwrócona karty mówi również o utracie cennych rzeczy np. poprzez kradzież lub konieczność szybkiego pozyskania pieniędzy. Karta mówi także o nadmiernym wydawaniu pieniędzy, może wskazywać na zakupoholizm lub hazard. W niektórych przypadkach odwrócona 4 Denarów wskazuje na brak obsesyjnej kontroli, poświęcenie czasu na relaks i własne przyjemności.

4 Denarów uczucia

4 Denarów jest dobrą kartą dla osób, które tkwią w toksycznym związku, albowiem wskazuje ona na siłę i uwolnienie się od złych wspomnień i partnera. W ogólnym znaczeniu 4 Denarów jest z reguły dobrą kartą w miłosnym odczycie. Mówi o wzajemnym uzupełnianiu się z partnerem i dobrym rozwoju związku. Zdarzają się jednak sytuacje, w których mamy do czynienia z przyzwyczajeniem i rutyną, która wkradła się do naszej relacji. Często odczuwamy strach i niepewność, która może być spowodowana brakiem okazywanych uczuć ze strony partnera. Karta mówi również o obecności agresji, zaborczości i nadmiernej kontroli ze strony partnera. Zwykle pojawia się w momencie, w którym jesteśmy w związku nie z miłości, lecz przymusu i strachu. Jeśli jesteś singlem 4 Denarów zapowiada gotowość i chęć do rozpoczęcia nowego życia miłosnego.

4 Denarów praca i finanse

Karta 4 Denarów wskazuje na bezpieczną i stabilną prace. Ostrzega jednak przed możliwością utraty jej głownie przez nasz nadmierny strach. Powinieneś być bardziej pewny siebie i swoich możliwości, a nie zagrozi ci nic złego. 4 Denarów wskazuje również na osobę, która może powstrzymywać cię przed dalszym rozwojem. W odczycie finansowym mówi o pomnożeniu majątku. Jest oznaką stabilnego budżetu i nie wskazuje na zmartwienia z tego powodu.

4 Denarów zdrowie

W odniesieniu do zdrowia 4 Denarów nie jest tak łaskawa jak inne karty tarot. Mówi o nawracających problemach zdrowotnych i chorobach. Wskazuje na problemy psychiczne i emocjonalne. Choroby, które się z nią wiążą mogą dosłownie i w przenośni przykuwać cię do łóżka. Nie powinieneś więc bagatelizować objawów jak i problemów, które już mają miejsce, a jak najprędzej podjąć odpowiednie leczenie.

4 Denarów rada

Karta radzi abyś bardziej zwracał uwagę na ludzi, którzy cię otaczają. Masz szansę na lepsze życie i przyjemności, musisz jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo i pewność siebie.

4 Denarów miejsca

Z kartą 4 Denarów mogą być związane takie miejsca jak: dom, mieszkanie, sypialnia, stacje paliw, bankomaty, sklepy prywatne, miejsca wymagające remontu.

4 Denarów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

4 Denarów to symbol bezpieczeństwa i stabilności. Pokazuje nam, że człowiek osiągnie szczęście i spełnienie. Kieruje nas w stronę pozytywnego myślenia oraz zachęca i motywuje do działania.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT