Król Buław

Król Buław

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Buław (kolor Trefl).

król buław

tarot na dziś

Król Buław znaczenie

Na karcie znajduje się mężczyzna zasiadający na tronie, dzierżący w ręku buław i koronę na głowie. Kiedy widzimy kartę Króla Buław mówimy o dużym przypływie energii, a także o doświadczeniu i sile, które połączone razem pozwalają nam osiągnąć wyznaczane przez nas cele. To czas, w którym przejmujesz kontrole. Jako król jesteś władczy i zdecydowany, więc dobrze pokierujesz nie tylko sobą, ale również i innymi ludźmi. Bliscy więc będą widzieli w tobie mędrca i opiekuna. Król jest nie tylko zmotywowany do działania, robi to szybko i sprawnie. Jest nieustraszony, a przy tym czarujący i lubiący zabawę. To połączenie najlepszych cech jakimi człowiek może dysponować.

Kiedy Król Buław wypada w pozycji odwróconej wskazuje na brak energii lub potrzebnego doświadczenia. Nie czujesz się na siłach, aby przejąć inicjatywę. Wiesz, że twoje rady nie będą zbyt trafne, ale również sam możesz usłyszeć nieskuteczne lub złośliwe rady. Odwrócony Król Buław to również oznaka złośliwego działania, braku stabilności i wiarygodności. Możemy stracić w czyjś oczach lub też ktoś bliski naszemu sercu sprawi, że zaczniemy patrzeć na niego z zupełnie innej perspektywy.

Król Buław uczucia

W miłosnym rozstawieniu kart, Król Buław wskazuje na osobę, która ceni sobie niezależność i samodzielność. Jeśli jesteś osobą, która często potrzebuje pomocy od innych lub nie stroni od często niepotrzebnych komentarzy, wkrótce możesz zakończyć pewną relację. Patrząc na to z drugiej strony, kartę możemy odczytać jako znak, że nasz partner jest kochający i troskliwy lub też, że trafimy na taką osobę w niedługim czasie. Kiedy chcemy być pewni, że znajomość zmierza w dobrym kierunku Król Buław radzi, aby dać drugiej osobie przestrzeń i odrobine swobody. Jeśli w przeciągu tego czasu nie zaobserwujemy nic niepokojącego, możemy być pewni prawdziwości jej uczuć.

Król Buław praca i finanse

Jeśli nie prowadzisz własnej firmy, ani nie obejmujesz kierowniczego stanowiska karta Króla Buław jest znakiem, że nadeszła pora, aby to zmienić. Masz w sobie dużo siły, mądrości i doświadczenia, które sprawiają, że przejmowanie kontroli i umiejętne kierowanie ludźmi jest dla ciebie niczym chleb powszedni. Jeśli jednak myśl o własnej działalności lub awansie nie jest twoim planem, karta będzie zwiastować po prostu korzystny okres w pracy. W sprawach finansowych Król Buław jest jednym z lepszych znaków. Mówi o możliwości udziału w świetnych inwestycjach lub innych okazjach do wzbogacenia się. Twój budżet będzie w normie lub będzie wzrastał, w tym odczycie nie mówi się nic złego.

Król Buław zdrowie

Choć Król Buław to znak witalności, siły i energii w kontekście zdrowia przypomina nam o relaksie. Zwraca szczególną uwagę wszelkiego rodzaju zabiegi i kuracje. Król Buław bowiem łatwo może przesadzić i zbyt szybko przeforsować swój organizm, dobrze więc łapać równowagę i po intensywnych dniach pracy znaleźć czas na odpoczynek i regenerację. Dzięki temu zapewni sobie dobre samopoczucie i nie nadwyrężymy swojej odporności.

Król Buław rada

Karta radzi: nie oglądaj się wstecz, ponieważ możesz pominąć ważne elementy idąc w przód.

Król Buław miejsca

Z kartą Król Buław mogą być związane takie miejsca jak: sala gimnastyczna, boisko, otwarta przestrzeń publiczna, duże zakłady pracy, place budowy.

Król Buław TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

Król Buław jest kartą, która wskakuje na dużą energię i chęci do działania. Niestety w niektórych przypadkach okazać się one mogą zgubne, a odpowiedź, której szukamy nie będzie pozytywna.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT