8 Kielichów

8 Kielichów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Kielichów (kolor Kier).

8 Kielichów

tarot na dziś

8 Kielichów znaczenie

Karta 8 Kielichów reprezentuje odejście i poszukiwanie. W niektórych taliach na kracie możemy ujrzeć mężczyznę odchodzącego od ośmiu kielichów. Karta więc może wskazywać odejście od bliskich, porzucenie dotychczasowych planów i szukanie nowego sensu życia, nowej drogi. Prawdopodobnie to z czym obecnie mieliśmy do czynienia przestało być dla nas satysfakcjonujące, mogło nas wyczerpać i znużyć. Mamy dość codziennej rutyny naszego życia, a więc 8 Kielichów sugeruje nam, że najwyższy czas odejść i wyruszyć w podróż pełną nowych zdarzeń, miejsc i ludzi. Niekiedy karta pokazuje nam odejście pewnych osób od nas lub zmiany, które niekoniecznie są przez nas planowane.

Kiedy trafiamy na kartę 8 Kielichów w pozycji odwróconej mamy styczność z rutyną i stagnacją. Karta pokazuje nam, że nasze życie jest w pewnym stopniu nudne, szare, brak w nim miejsca na spontaniczność i zabawę. My jednak akceptujemy ten los głównie dlatego, że boimy się coś z nim zrobić. Odwrócona karta to strach przed nowością i jednoczesna chęć zmiany czegoś w swoim życiu. Jesteśmy przywiązani do tego, co już znamy, do ludzi, miejsc, pracy. Karta wskazuje na niską pewność siebie, brak poczucia własnej wartości przez, co nie umiemy ruszyć z miejsca. Zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz zmiany, jednak nie wiesz jak ją do siebie dopuścić.

8 Kielichów uczucia

8 Kielichów pokazuje nam nie wiele szczęścia. Osoby w związkach prawdopodobnie nawet nie czują się jak by w nim były. Ty lub twój partner, a może nawet oboje trzymacie się na dystans, powoli opuszczacie związek. Karta to również znak zerwania złego, toksycznego związku. W niektórych przypadkach możemy mieć trudności z odejściem od partnera lub trudności zbudowania nowej relacji. 8 Kielichów pokazuje nam również sytuacje, w której to my nie możemy pogodzić się z odejściem bliskiej nam osoby. Pewne osoby będą miały problem z zaufaniem przez trudne przejścia w poprzedniej relacji i odejście byłego partnera. Karta pojawia się również kiedy wiemy, że powinniśmy zakończyć relacje, jednak ze strachu nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić.

8 Kielichów praca i finanse

8 Kielichów pojawia się w momencie, w którym z jakiś powodów kończymy naszą pracę. Może zarówno chodzić o koniec pracy, jako przejście na emeryturę, ale również odejście z pracy na rzecz innej. W obecnej pracy mogą pojawiać się różnego rodzaju problemy i konflikty. Ważne jest, aby w tej sytuacji nie zapominać, że tylko od ciebie zależy, jak ta sytuacja potoczy się dalej. W sprawach finansowych 8 Kielichów zwraca uwagę na inwestycje. Istotne jest, aby nie ryzykować i działać rozważnie. Karta również zachęca do oszczędności i odkładania pieniędzy na czarną godzinę.

8 Kielichów zdrowie

Jeśli chodzi o zdrowie 8 Kielichów zwraca uwagę na problemy z uzależnieniem. Dobrze będzie jeśli zmienisz swoje myślnie. Chociaż walka z uzależnieniem nie jest niczym łatwym i często nie obchodzi się bez konsultacji z lekarzem, ważne jest, żebyś wykonał pierwszy krok. Jeśli zdecydujesz się do walki z chorobą, będzie to kluczowy impuls w tej sprawie.

8 Kielichów rada

Karta radzi: wstań tyle razy ile upadłeś, ponieważ każdy kolejny raz sprawi, że będziesz silniejszy.

8 Kielichów miejsca

Z kartą As buław mogą być związane takie miejsca jak: stacje paliw, dworce, perony, lotniska, wszelkiego rodzaju miejsca turystyczne.

8 Kielichów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: TAK

8 Kielichów jest kartą zmian, kieruje nas w stronę nowych dróg, które do tej pory były nam nieznane. Karta wskazuje również na odejścia i porzucenia tego, co było za nami.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT