5 Denarów

5 Denarów

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Denarów (kolor Karo).

5 denarów

tarot na dziś

5 Denarów znaczenie

5 Denarów symbolizuje niedostatek, skromność i prostotę. Karta zapowiada trudności i odrzucenie oraz mówi o nadchodzących zmianach, które nie wpłyną korzystnie na nasze życie. 5 Denarów oznaczać może również pecha, utratę pracy, długi, a nawet bezdomność. Niestety okres, który pojawia się wraz z nadejściem 5 Denarów jest niezwykle ciężki. Być może do tego stopnia, że będziesz potrzebował pomocy nie tylko bliskich, czy lekarzy, a nawet zupełnie obcych ludzi. Karta może również opisywać osobę, która za wszelką cenę stara się udogodnić innym przez, co sama kończy na straconej pozycji.

Odwrócona pozycja 5 Denarów wskazuje natomiast na pozytywne zmiany oraz robienie postępów. Odwrócona karta mówi o przezwyciężaniu przeciwności losu, pokonywaniu problemów oraz wychodzeniu na prostą. Człowiek, który do tej pory borykał się z jakimś ciężkim i trudnym problemem, w końcu ma szansę na zobaczenie światełka w tunelu. 5 Denarów mówi, że powinieneś poczuć się znacznie lepiej niż dotychczas. Odwrócona pozycja karty daje powiew nadziei, szczęścia i odetchnienie od przytłaczających spraw. Wskazuje na powolne i efektowne budowanie fundamentów, bezpiecznej i stabilnej przyszłości.

5 Denarów uczucia

5 Denarów nie zapowiada zbyt wiele dobrego osobą w związkach. Karta sygnalizuje poczucie odrzucania i/lub opuszczenia przez partnera. Mówi o związku, w którym nie goszczą już miłość i uczucia. Może to być przejściowy etap waszej relacji – kryzys, który minie, ale również znak, że wasz związek zbliża się do końca. Wszystko, co najlepsze już was spotkało, poczujecie się zagubieni i przytłoczeni obecną sytuacją. 5 Denarów oznacza również wejście w związek z osobą, do której w ogóle nie jesteśmy podobni. W tym przypadku przeciwieństwa się nie przyciągają i nie będzie to udana relacja. Single mogą spotkać się z odrzuceniem przez osobę, na której względach zależało im najbardziej. 5 Denarów nie wskazuje na dobry czas do romansowania i flirtów.

5 Denarów praca i finanse

5 Denarów jest kartą zapowiadającą problemy w pracy, a nawet utratę jej. Kiedy trafiamy na kartę 5 Denarów w rozkładzie odnoszącym się do pracy i kariery możemy zapomnieć o awansie lub podwyżce. Karta reprezentuje pojawienie się kłopotów związanych z pracą. Być może jest ktoś, kto chce zająć twoje miejsce lub twoje potyczki z szefem przestały mieć żartobliwe znaczenie. Karta mówi o sporej ilości stresu i obowiązków, które skumulowane mogą doprowadzić cię do utraty stanowiska lub zmusić do zamknięcia firmy, osoby prowadzące własne działalności. W finansowym czytaniu tarot 5 Denarów nie wypada najlepiej a tle innych kart. Może zapowiadać bankructwo i spore długi.

5 Denarów zdrowie

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne 5 Denarów zapowiada pogorszenie się stanu zdrowia. Zwykle pojawia się w okresie, w którym jesteśmy podatni na przeziębienia i grypy. Karta mówi również, że twoje problemy ze zdrowiem są głownie spowodowane przez inne aspekty twojego życia. Zbyt duży lub mały wysiłek fizyczny, nieodpowiednia dieta oraz zaniedbywanie podstawowych potrzeb organizmu prowadzą do jego wycieńczenia i nieprawidłowego funkcjonowania.

5 Denarów rada

Karta radzi: pozbądź się wszelkich ograniczeń ze swojego życia. Zerwij toksyczne relacje i odetnij się od miejsc i wydarzeń, które wywołują smutek, żal i ból. Otwórz się na nowe możliwości i nowych ludzi, którzy mogą ci pomóc.

5 Denarów miejsca

Z kartą 5 Denarów mogą być związane takie miejsca jak: szpital, kościół, odział ratunkowy, opieka społeczna, zakład karny, urzędy.

5 Denarów TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

5 Denarów symbolizuje nieszczęście i rozczarowanie. Rozpoczyna trudny okres w naszym życiu lub przedłuża jego trwanie. Zapowiada czas, w którym będziesz w potrzebie i nie obejdzie się bez wsparcia i pomocnej dłoni.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT