3 Mieczy

3 Mieczy

Jest to karta tarota należąca do Małych Arkanów z Dworu Mieczy (kolor Pik).

3 mieczy

tarot na dziś

3 Mieczy znaczenie

3 Mieczy nazywana również kartą złamanych serc nie bez powodu. Karta bowiem symbolizuje smutek, stratę i ból, często związaną z rozstaniem lub utratą bliskiej osoby. 3 Mieczy pojawia się w trudnym okresie naszego życia, gdzie większość naszych problemów odbija się na nas emocjonalnie i psychicznie. Odczuwamy zdenerwowanie, odrzucenie, zamieszanie, może pojawić się depresja lub ciężkie stany psychiczne i emocjonalne. Znajdujemy się na takim etapie życia, w którym wszystko toczy się własnym torem i niekoniecznie jest to coś, co było przez nas planowane i wyczekiwane. Nie dążyliśmy do tego, a więc czujemy się wyobcowani, cierpimy ponieważ inaczej wyobrażaliśmy sobie teraźniejszość.

W pozycji odwróconej 3 Mieczy pokazuje czas,. w którym przezwyciężamy przeciwności losu. Odwrócona karta to powiew optymizmu, uwolnienie się człowieka od bólu i trudnej przeszłości. Zwykle kiedy trafiamy na odwróconą 3 Mieczy jesteśmy na etapie w naszym życiu, w którym umiemy poradzić sobie z bólem i stratą. Człowiek dochodzi do siebie po trudnych przeżyciach, potrafi pogodzić się z tym, co go spotkało i wyciągnąć z tego, co najlepsze.

3 Mieczy uczucia

W miłosnym odczycie 3 Mieczy mówi o rozstaniu, kłótniach, płaczu i złamanym sercu. Nie jest to więc wymarzona karta, szczególnie dla osób w związkach, które przechodzą trudny okres. Możemy mieć tzw. ciche dni z partnerem, które będą odbijały się na nas emocjonalnie. Dobrze jest usiąść i przegadać wszystko z drugą połówką, co jednak również może być związane bólem, ponieważ rozmowy te zwykle nie należą do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych. 3 Mieczy to również związki i relacje, które nie powinny być dłużej kontynuowane. Uczucia wypaliły się, a partnerzy najzwyczajniej w świecie mają odmienne poglądy. W przypadku singli karta wskazuje na samotność, która niekoniecznie jest naszym wyborem. Często kartę widzą osoby, które chciałby zbudować z kimś trwałą relacje, jednak ciągle są z jakiś powodów odrzucane.

3 Mieczy praca i finanse

W pracy będziemy mieć do czynienia z dużym stresem i zakłopotaniem. Karta wskazuje na utracone szanse awansu lub zdobycia nowej pracy dla tych, którzy jej poszukują. 3 Mieczy to również zapowiedź konfliktów, podziałów i strajków, które mogą pojawić się w twoim miejscu pracy. Warto również pamiętać, że jeśli straciliśmy pracę nie powinniśmy zatracać się w cierpieniu i smutku. Karta pokazuje nam, że jeśli zaniedbamy przez to inne strefy naszego życia nie uda nam się ponownie stanąć na nogi w krótkim odstępie czasu. Jeśli chodzi o finanse możemy spodziewać się złych wieści. Prawdopodobnie kredyt nie zostanie nam udzielony, możemy dostać wypowiedzenie z pracy lub pilnie zapłacić zaległe rachunki.

3 Mieczy zdrowie

Kiedy trafiamy na kartę 3 Mieczy pytając o zdrowie przede wszystkim powinniśmy uważać na wszelkiego rodzaju zatrucia i problemy z układem trawiennym. Jak w pozostałych przypadkach, tak i również w odniesieniu do zdrowia 3 Mieczy nie przynosi nam dobrych wieści. Karta radzi także zwrócić uwagę na problemy kardiologiczne. Kolejną przestrogą jaką niesie ze sobą 3 Mieczy jest dbanie o komfort psychiczny. Karta bowiem zapowiada różnego rodzaju stany depresyjne, lękowe, ster oraz nerwicę.

3 Mieczy rada

Karta radzi: trzymaj się z dala od ludzi, którzy w ostatnim czasie życzyli ci źle, a jednocześnie miej na uwadze tych, którzy zawsze mają do powiedzenia coś miłego.

3 Mieczy miejsca

Z kartą 3 Mieczy mogą być związane takie miejsca jak: te w których czujemy się komfortowo, może być to łóżko lub wanna, miejsca na łonie natury, a także te, w których nabieramy pewności siebie.

3 Mieczy TAK/NIE

Karta w pytaniach Tak lub Nie prawdopodobnie odpowie nam: NIE

3 Mieczy to karta rozczarowania, zapowiada smutek, strach, cierpienie oraz ból po stracie. Symbolizuje zakończenie dobrych etapów w naszym życiu, związków i znajomości, które uważaliśmy za trwałe i niezniszczalne.

Zobacz także inne karty należące do Małych Arkanów:

  • ADD YOUR COMMENT