Koziorożec Kogut

Koziorożec Kogut, czyli „Stosuję” i „Przezwyciężam”

Jest to człowiek głoszący zdecydowane poglądy, szczery, inteligentny i wygadany. Jednocześnie charakteryzuje go także elegancja i takt. Wie z kim na ile może sobie pozwolić i rzadko przekracza te granice. Potrafi nad sobą panować, jest raczej spokojny, a jego życie intelektualne jest na ogół bogatsze od tego uczuciowego.

Koziorożec, który przyszedł na świat w roku Koguta świetnie działa w pojedynkę choć nie oznacza to, że nie lubi mieć na około siebie ludzi. Wprost przeciwnie – jest bardzo towarzyski, potrafi się bawić i ma ogromne poczucie humoru. Niektóre Koziorożce Koguty są sarkastyczne i nieco kapryśne, jednak te o wibracji pozytywnej – mają w sobie coś magnetycznego i tajemniczego, co sprawia, że chce się je odkrywać i poznawać.

horoskop tygodniowy

Podwójny horoskop

Koziorożec Kogut chciałby być wszędzie i przeżyć wszystko, co się da. Monotonia jest jego największą zmorą i jeśli się nudzi, staje się naprawdę nie do zniesienia. Interesuje się więc wieloma dziedzinami życia, ma najróżniejsze, często niezwykle oryginalne hobby, podróżuje, uprawia sporty, tańczy, śpiewa, imprezuje, fotografuje, czyta, gotuje – słowem robi wszystko by przypadkiem nie popaść w bezczynność.

Miłość: Koziorożec Kogut nie znosi publicznie okazywać uczuć. Co innego jednak jeśli jest z ukochaną osobą sam na sam – ma bowiem ogromny temperament i potrafi być zależnie od potrzeby – czuły i romantyczny lub dziki i pozbawiony hamulców. To doskonały materiał na współmałżonka, a także rodzica. Ma w sobie wiele dojrzałości, cierpliwości i ciepła. Lubi porządek, choć nudzą go domowe obowiązki. Z pewnością jednak zadba o to, by jego najbliżsi nigdy nie zaznali nudy i świetnie ich nakarmi. Ma bowiem doskonałe wyczucie smaku i potrafi gotować!

Połączenia: Dobrze dogadasz się z Lwem, Skorpionem, Strzelcem i Rybami urodzonymi w roku Węża. Szczęście da Ci także Byk, Skorpion i Ryby z roku Wołu oraz Byk Koń

Unikaj: Raków Kóz, Wag Kóz, Baranów Świń, Raków Świń i Strzelców Świń

Znane Koziorożce Koguty: Marek Borowski, Grzegorz Halama, Diane Keaton, Angelo Kelly, Jude Law, Graham Masterton, Dolly Parton

  • ADD YOUR COMMENT