Koziorożec

Horoskop Koziorożec

Koziorożec data

Do Koziorożców zaliczamy wszystkie osoby urodzone pomiędzy 22 grudnia, a 19 stycznia. Najwięcej cech typowego Koziorożca będzie miała osoba urodzona po zmroku.

Koziorożec po angielsku

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia) – Capricorn (22 December – 19 January)

horoskop tygodniowy

Koziorożec znak zodiaku

Koziorożce to osoby niezależne i potrzebujące sporej przestrzeni osobistej. Nie znoszą gdy inni dyktują im swoje warunki i najczęściej to właśnie do nich należy ostatnie słowo w każdej dyskusji czy kłótni. Jaki jeszcze jest Koziorożec?

Wśród astrologów krąży stwierdzenie, że Koziorożec rodzi się jako starzec, umiera natomiast jako dziecko. Jak się okazuje jest ono bardzo trafne! Należy je rozumieć tak, że dziecko spod znaku Koziorożca jest spokojne, grzeczne, ma w oczach pewnego rodzaju mądrość, natomiast wraz z upływem lat, zaczyna zachowywać się coraz bardziej nieracjonalnie. Dorosły Koziorożec jest bowiem bardzo uparty i waleczny, napotykając na problemy, wali głową w ścianę dopóki jej nie rozbije i nie osiągnie celu.

Silną cechą Koziorożców jest także samodzielność. Nie są to osoby, które często prosiłyby o radę, wsparcie czy pomoc. Chcą przeżyć życie po swojemu, nawet jeśli wiązałoby się to z upadkiem. Prawdziwego Koziorożca nie jest bowiem w stanie nic zniszczyć, zniechęcić czy powstrzymać!

Koziorożec we wszystko co robi, angażuje się w stu procentach. Kończy to co zaczyna, jest pracowity, dokładny i punktualny. W życiu kieruje się raczej rozumem, zatem tym co racjonalne i udowodnione. Rzadko ufa więc intuicji, a szkoda bo tą rozwiniętą ma wręcz do perfekcji!

Koziorożec sprawia wrażenie osoby, którą niełatwo tak do końca poznać. Zawsze czymś zaskakuje, a jego charakter jest naprawdę niesamowicie złożony. Mimo iż racjonalny, czasem wpada na takie pomysły, że inni stukają mu się w głowę. Lubi ludzi i imprezy jednak bywa, że w połowie z nich wychodzi bo chce jednak pobyć sam i coś przemyśleć. Ma poczucie humoru i dystans do siebie jednak z drugiej strony bardzo łatwo go zdenerwować, szczególnie gdy ma gorszy dzień. Bywa też, że wyżywa się na innych, jest wulgarny i impulsywny.

Jeśli Koziorożec już się zakocha, to najczęściej bez pamięci. A wspomnieć trzeba, że bywa naprawdę kochliwy! W pierwszej fazie miłości, nazywanej fascynacją Koziorożec ma mnóstwo energii, powodowany uczuciem robi szalone rzeczy i stara się urozmaicać czas spędzony razem. Z czasem jednak jego zaangażowanie słabnie, a swoją energię przenosi na hobby, pracę lub… innego partnera.

Jeśli chodzi o życie zawodowe, Koziorożec poradzi sobie w niemal każdej branży. Zdolność szybkiego uczenia się, inteligencja, spostrzegawczość oraz upór w dążeniu do celu, pomogą mu zyskać w oczach przełożonych oraz współpracowników. Praca powinna przynosić mu jednak odpowiednie profity finansowe, ponieważ Koziorożec lubi luksus oraz wygodę.

Koziorożec mężczyzna

Mężczyzna spod znaku Koziorożca miewa problemy z okazywaniem swoich uczuć, a nawet bywa chłodny. Jest za to bardzo odpowiedzialny, uporządkowany, a od szalonych imprez, woli stabilizację i spokój. Przy swoim boku potrzebuje jednak kogoś, kto da mu trochę werwy i wprowadzi w jego życie odrobinę entuzjazmu i fantazji.

Wraz z wiekiem rośnie jego mądrość i umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach. Przez całe swoje życie stara się osiągnąć cele oraz spełniać swoje marzenia. Może więc osiągnąć wszystko. Wystarczy, że będzie tego chciał!

Koziorożec kobieta

Kobieta będąca zodiakalnym Koziorożcem potrafi szybko i trafnie oceniać mężczyzn. Nie jest łatwo zdobyć jej serce czy też ją poderwać. Doskonale wie bowiem czego chce i nie zadowoli się byle czym.

Pani spod tego znaku zodiaku ma w sobie coś z psychologa. Potrafi słuchać, jest inteligentna i spostrzegawcza. Bywa, że delikatnie manipuluje innymi, sprawiając że robią to, czego chce ona, myśląc jednocześnie, że wpadli na to sami.

Kobieta Koziorożec musi czuć, że się spełnia i nie powinna stać w miejscu. Jeśli zamknie się w domu, bez żadnej pracy, hobby czy zajęcia – zwariuje.Na kolejnych stronach znajdziesz więcej informacji na temat Koziorożca:

strona 1: tutaj jesteś 🙂

strona 2: ciekawostki związane z Koziorożcem

strona 3: Koziorożec w miłości i relacjach z innymi

strona 4: znane osoby spod znaku Koziorożca

strona 5: podwójna astrologia dla Koziorożca

  • ADD YOUR COMMENT