Dzięcioł

Horoskop ptasi Dzięcioł

Dzięcioł jest ptasim znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 6 czerwca, a 23 sierpnia. Ptak ten jest nieduży, chętnie przebywa na drzewach szukając na nich pożywienia, a jego charakterystycznym znakiem są czerwone elementy upierzenia. Według podań, w wielu kulturach stukanie dzięcioła zapowiadało deszcz. Starożytni Grecy uznawali go natomiast za wyrocznię, która chętnie siadywała na tronie ojca bogów i ludzi – Zeusa.

Jaki jest zodiakalny Dzięcioł?

Osoby, które urodziły się pod znakiem Dzięcioła najczęściej mają łagodne usposobienie, są wesołe, spontaniczne i dobroduszne. Nie znoszą się kłócić i raczej trudno je sprowokować. Mimo, że są pracowite i odpowiedzialne, nie stawiają sobie poprzeczki zbyt wysoko, ponieważ nie są ryzykantami. Ich samoświadomość oraz znajomość własnych możliwości sprawia, że zazwyczaj wiedzą do którego punktu mogą się posunąć, a kiedy lepiej spasować.

Dzięcioły uwielbiają relaks i wypoczynek. Chętnie też podróżują i imprezują. Nie stronią od ludzi, jednak zdecydowanie wolą przebywać w kameralnym gronie dobrze sobie znanych i lubianych osób. Czasem bywają sarkastyczne i uwielbiają czarny humor. Nierzadko też mają bardzo oryginalne zainteresowania, których nie są w stanie zrozumieć ich bliscy.

horoskop ptasi

Do wad Dzięciołów można zaliczyć brak wyczucia, który nierzadko objawia się w ich wypowiedziach. Mimo, że bardzo się starają, czasem zdarza im się coś powiedzieć, a dopiero później pomyśleć. Zazwyczaj jest im to jednak bardzo szybko wybaczane, ponieważ mają ogromny urok i potrafią śmiać się sami z siebie. Dzięcioły mają też skłonność do nałogów, powinny więc być czujne w tej kwestii.

Dzięcioły najczęściej nie potrafią kłamać ani ukrywać negatywnych emocji. Zawsze są sobą, nie gonią za modą ani nie starają się na siłę dopasować do otaczającego ich towarzystwa. Bardzo ważna jest dla nich miłość oraz przyjaźń. Są w stanie poświęcić się dla bliskich i uwielbiają sprawiać im przyjemność. Mimo, że rodziny zakładają dość późno i boją się rodzicielstwa, ostatecznie okazuje się, że są wspaniałymi, czułymi, cierpliwymi i mądrymi rodzicami.

  • ADD YOUR COMMENT