Kruk

Horoskop ptasi Kruk

Kruk jest ptasim znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 2 września, a 14 października. Ptak ten charakteryzuje się czarnym upierzeniem i długim, masywnym dziobem. Jest w zasadzie wszystkożerny i na przestrzeni wieków przystosował się do życia wśród ludzi.

Kruki od zawsze miały swoją symbolikę. W starożytności była ona negatywna – Babilończycy imieniem tego ptaka nazwali swój trzynasty miesiąc kalendarzowy, który zazwyczaj przynosił coś złego, a według Greków kruki symbolizowały nieposłuszeństwo oraz przesadną gadatliwość. W wierzeniach skandynawskich dwa kruki imieniem Hugi oraz Munnin były towarzyszami Odyna. Jeśli chodzi o Japonię oraz Chiny, to tam ptaki te wiązano z miłością rodzicielską. W naszej kulturze kruk kojarzy się najczęściej z wojną, śmiercią oraz zarazą. Nierzadko towarzyszy czarnoksiężnikom czy wiedźmom.

Jaki jest zodiakalny Kruk?

Zodiakalne Kruki nie należą do ludzi z których można by było czytać jak z otwartej księgi. Są nieco tajemniczy, dość skryci i nie otwierają się przed każdą osobą. Rzadko mówią o swoich problemach, ponieważ wolą radzić sobie z nimi samodzielnie, nie wystawiając się na osąd czy współczucie innych. Jednocześnie są to osoby bardzo inteligentne, spostrzegawcze i mające oryginalny, ciekawy charakter.

Ich zaangażowanie, pracowitość oraz upór, sprawiają że Kruki często odnoszą osobiste sukcesy, nie lubią się jednak nimi nadmiernie chwalić. Są to ludzi skromni, dbający o najbliższych, dążący do samorealizacji i żyjący według swoich zasad. Wyróżnia ich inteligencja, dojrzałość, dobra intuicja oraz umiejętność podejmowania trafnych decyzji.

horoskop ptasi

Do wad Kruków można zaliczyć pewną przewidywalność i brak spontaniczności. Niechętnie przebywają oni w zatłoczonych miejscach, a nawiązywanie nowych znajomości często przychodzi im z trudem. Nie lubią oni za to bezproduktywności i tracenia czasu na kanapie. Uwielbiają pielęgnować swoje hobby, kochają sztukę i przyrodę. Chętnie podróżują, szczególnie w miejsca odległe, ciche i pięknie położone.

Kruki zazwyczaj świetnie gotują lub pieką, co idealnie łączy się z ich innym hobby – jedzeniem. To prawdziwi smakosze, którzy chętnie eksperymentują, łączą smaki i bawią się kuchnią. Kruki o swoich bliskich zazwyczaj dbają bardziej niż o siebie – są wierni, lojalni i skłonni do poświęceń, a jeśli pokochają – to na całej życie. To także wspaniali, cierpliwi, czuli i mądrzy rodzice, którzy mimo początkowych obaw, idealnie sprawdzają się w tej roli.

  • ADD YOUR COMMENT