Puchacz

Horoskop ptasi Puchacz

Puchacz jest ptasim znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 15 kwietnia, a 5 czerwca. Ptak ten potocznie nazywany jest sową, a w Polsce objęty jest ochroną. Charakteryzuje go spora wielkość, szaro-brązowe upierzenie i unikalne sterczące pęczki piór, które z odległości przypominają uszy.

Ludzie od zawsze doceniali te nocne ptaki – starożytni Grecy uważali je za posłańców Ateny, a mieszkańcy Północy widzieli w nich pośredników swoich bogów. Nasi przodkowie przed wiekami wierzyli, że sowy to tak naprawdę dusze ludzi, którzy zmarli nagle, nierzadko w jakichś tragicznych okolicznościach. Przez jakiś czas kojarzono więc pohukiwanie tych ptaków ze śmiercią i nieszczęściem, w związku z czym zaczęły one być masowo wybijane. Wizerunek Puchacza zmienili Krzyżacy, którzy jego wizerunkiem zdobili swoje zamki, uznając go za symbol mądrości, dojrzałości oraz zadumy.

Jaki jest zodiakalny Puchacz?

Osoba urodzona w okresie zodiakalnego Puchacza to zazwyczaj optymista, który potrafi korzystać z życia, ma wielu przyjaciół, jest otwarty, spontaniczny i pewny siebie. Sporo podróżuje, imprezuje i chętnie bierze udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, przez co jego kalendarz zazwyczaj wypełniony jest po brzegi. Lubi przyrodę, choć na dłuższą metę nie mógłby żyć bez technologicznych udogodnień.

Puchacze uwielbiają zakupy i chętnie otaczają się pięknymi rzeczami. Mimo to, nie są materialistami w pełnym tego słowa znaczeniu. Potrafią dzielić się tym, co mają, a zarabianie pieniędzy nie jest ich głównym życiowym celem. Bardzo ważnymi wartościami w ich życiu jest miłość, rodzina, uczciwość oraz niezależność.

horoskop ptasi

Puchacze czasem mają takie dni, że najchętniej nie wychodziłyby z łóżka i kazałaby wszystkim się odczepić – nic w tym jednak dziwnego, ponieważ na co dzień żyją na pełnych obrotach, a w ich dobie zawsze brakuje kilku godzin. Bywa więc, że muszą naładować swoje wewnętrzne akumulatory, trochę się polenić i zrelaksować. To także fani jedzenia, którzy chętnie próbują egzotycznych potraw, a w kuchni bawią się smakami.

Puchacze to osoby, które potrafią walić prawdę prosto w oczy, szczególnie gdy ktoś nadepnie im na odcisk. Długo pamiętają wyrządzone im krzywdy i bywają mściwi. Generalnie jednak są to osoby dobre i wrażliwe. Potrafią się wzruszyć oglądając film czy bajkę, chętnie angażują się w akcje charytatywne i popierają wszelkie działania, które mają na celu szerzenie dobra.

  • ADD YOUR COMMENT