Jastrząb

Horoskop ptasi Jastrząb

Jastrząb jest ptasim znakiem wszystkich osób, które na świat przyszły pomiędzy 7 stycznia, a 19 lutego. Ptak ten jest drapieżnikiem, objętym w naszym kraju ścisłą ochroną. Jeśli chodzi o symbolikę, to związany jest on z władzą królewską oraz dostojnością. W kulturze Azteków, jastrzębie uznawane były za boskich posłańców, a w starożytnym Egipcie symbolizowały boga słońca Re. Japończycy składali je natomiast w ofierze, wierząc że siła ptaka, wejdzie w osobę, która wypowie związaną z rytuałem formułę.

Jaki jest zodiakalny Jastrząb?

Jastrzębie to ludzie wierzący w siebie, odważni i gotowi na wyzwania. Jednocześnie są bardzo towarzyscy i otwarci. Lubią poznawać nowych ludzi, świetnie czują się wśród przyjaciół i nie unikają imprez. Starają się nie oceniać innych z góry, choć szczerze mówiąc nie zawsze im to wychodzi. Lubią dbać o siebie, zarówno w kwestii duchowej, jak i cielesnej.

Zodiakalny Jastrząb to osoba kreatywna, inteligentna oraz odpowiedzialna. Sporo mówi, choć potrafi także słuchać. Ma w sobie również mnóstwo kultury osobistej i taktu. Bywa, że posługuje się białymi kłamstwami by kogoś nie skrzywdzić i z pewnością nie należy do osób kłótliwych. Jego mocną stroną jest urok osobisty i ciekawy charakter, który sprawia, że inni chcą lepiej go poznać i przebywać w jego towarzystwie.

horoskop ptasi

Do wad zodiakalnych Jastrzębi należy z pewnością ogromna rozrzutność i chęć otaczania się markowymi, drogimi rzeczami. Po części są to więc materialiści, jednak pogoń za pieniędzmi nie jest ich głównym celem w życiu. Warto dodać, że potrafią oni dzielić się tym, co mają, niejednokrotnie więc angażują się w różne zbiórki dla potrzebujących czy inne akcje mające na celu pomoc innym.

Do zalet większości Jastrzębi dopisać można także punktualność oraz zamiłowanie do porządku. Lubią one mieć wszystko poukładane, zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym. Chaos blokuje ich kreatywność i sprawia, że nie potrafią się zrelaksować. Należy dodać, że Jastrzębie to także doskonali partnerzy oraz przyjaciele, którzy nie znoszą zawodzić, uwielbiają natomiast sprawiać szczęście osobom, na których im zależy.

  • ADD YOUR COMMENT