Cesarz

Cesarz tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Król. Oznaczona jest numerem IV (cztery).

cesarz tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Cesarz

Cesarz na karcie przedstawiony jest jako siedzący starszy, brodaty mężczyzna. Tak jak Cesarzowa pokazany jest w towarzystwie tarczy z orłem, w ręku dzierży berło, zaś na jego szyi zauważyć możemy złoty łańcuch. W niektórych taliach Cesarz w dłoni trzyma również złote jabłko, które podobnie jak berło jest symbolem władzy i potęgi. Karta jest symbolem pracy, która wymagać będzie od nas poświęcenia. Brak czasu na zabawę i przyjemności, bo tylko dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu możemy osiągnąć władzę. Starzec którego przedstawia karta może być odzwierciedleniem ojca, ale także mężczyzny z którym łączy nas miłosna więź lub wskazywać na mądrego doradcę, którego wskazówki wiele wniosą do naszego życia.

Karta mówi o dominacji rozumu nad sercem i logiki nad emocjami. Kiedy widzimy odwróconą kartę Cesarza sugeruje ona nadużycie władzy, którą zostaliśmy obdarzeni. Być może nasi bliscy w domu lub w pracy są przez nas zdominowani i to nie jest dobre. Nie oznacza to, że nagle powinieneś zrezygnować ze stanowiska i władzy, ale nie próbuj usilnie jej wykorzystywać. Ktoś próbuje ci pomóc, doceń jego rady. Nie musisz dostosowywać się do każdej, ale nie odrzucaj wszystkich jakie usłyszysz. Odwrócony Cesarz mówi również o braku kontroli nad uczuciami, które powoli zaczynają brać górę nad logicznymi faktami.

Karta Cesarz w odniesieniu do miłości

W związkach Cesarz jest symbolem miłości i stabilności, której nie brakuje w waszym związku. Mówi o braku problemów i zażegnaniu nieprzyjemności, które miały miejsce. Odwrócony jednak wskazuje na brak równowagi i czegoś co powinno was scalać w jedność. Być może, któreś z was zbyt mocno stara się kontrolować partnera, co wpływa na brak zaufania z obu stron. Wśród singli odwrócona karta pokazuje mocny wpływ ojca, który podburza twoją wizje potencjalnych kandydatów na partnera. Jego zachowanie nie powinno powodować, że wrzucasz wszystkich do jednego worka. Naucz się patrzeć na człowieka w indywidualny sposób, a znacznie lepiej zaczniesz dobierać partnerów.

Karta Cesarz w odniesieniu do pracy i finansów

Praca zacznie przynosić upragnione efekty. Zostaniesz zauważony i doceniony, a nagrody sprawią, że twoja motywacja do działania nie przestanie rosnąć. Osoby, które szukają pracy powinny być cierpliwe i pamiętać, że nic nie przychodzi szybko. Brak skupienia i koncentracji prowadzić będą do kłopotów w pracy. Mogą pojawić się konflikty z innymi pracownikami lub szefem. Być może czujesz potrzebę kontroli tego co się dzieje i zapragniesz zostać swoim własnym szefem.

W finansach Cesarz wskazuje na nieumiejętne gospodarowanie pieniędzmi. Nie każdy jest specjalistą w każdej dziedzinie, warto więc zwrócić się o pomoc do kogoś kto zna się na prowadzeniu budżetu. Musisz mieć swoje dochody i wydatki pod kontrolą, a jednocześnie nie starać się na siłę oszczędzać na wszystkim. Miej szacunek do pieniądza, zwracaj uwagę dokąd trafia i pamiętaj, aby nie popaść ze skrajności w skrajność.

Karta Cesarz w odniesieniu do zdrowia

W kwestii zdrowia nie jest dobrze. Karta oznacza złe podejście do pewnych spraw. Jeśli jesteś na diecie, zwróć uwagę czy nie jest ona zbyt restrykcyjna lub czy ćwiczenia, które wykonujesz nie są dla ciebie przesilające. Pozwól sobie na odrobinę swobody i odpoczynku. Nie lekceważ objawów, które wysyła ci twój organizm. Być może domowe sposoby na przeziębienie, czy dokuczające ci dolegliwości nie są już wystarczające. Dla osób, które do tej pory nie zwracały uwagi na stan swojego zdrowia Cesarz będzie znakiem, że czas to zmienić i zainteresować się nieco swoim ciałem i samopoczuciem.

  • ADD YOUR COMMENT