Diabeł

Diabeł tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XV (piętnaście).

diabeł tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Diabeł

Karta Diabła przedstawia postać pół człowieka, pół zwierzęcia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że postać ciężko jest zidentyfikować z jedną płcią. Na jego brzuchu zauważyć możemy drugą twarz, co jest symbolem niższego ja. Diabeł ukazany jest w towarzystwie dwóch innych postaci, które za pomocą łańcucha przywiązane są do postumentu, na którym stoi. Diabeł jest symbolem uwiązania, często mowa tu o uzależnianiu. A także symbolizuje problemy ze zdrowiem psychicznym np. depresję. Związany jest z seksualnością, materialnością, a także przemocą i nadużyciem. Jeśli wypadła nam karta Diabła w pewnym sensie możemy odczuwać jak coś poza nami na większą kontrole nad naszym życiem, przez co czujemy się bezsilni. Często jednak jest to tylko iluzja, nad którą powinniśmy zapanować, aby przywrócić ład w naszym życiu. Diabeł również wskazuje na obsesyjne działanie, przez które tracisz kontrolę lub pozwalasz komuś na przejęcie jej. Ostrzega nas również przed materializmem, który wywiera na nas duży wpływ i ma ogromne znaczenie w naszym życiu. Warto pamiętać, że nie wszystko co drogie i piękne zapewni nam szczęście. Jest to jedynie złudzenie, które trwać będzie tak długo jak będziemy mu na to pozwalać..

Jeśli widzimy odwróconą kartę Diabła będzie to znak, że powoli zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego co nas ogranicza. Stopniowo uda ci się wyeliminować wszystkie złe rzeczy i negatywne osoby z twojego życia. Jest dobrą kartą szczególnie dla osób, które borykają się z wieloma problemami lub chorobą psychiczną. Symbolizuje on bowiem nadzieje na pokonanie problemów i uwolnienie się od nich. Znajdziesz w sobie siłę, aby wprowadzić do życia pewne zmiany i nawet jeśli nie będą one łatwe lub przyjemne przyniosą pozytywne skutki i na stałe zagoszczą w twoim życiu. Odwrócona karta Diabła symbolizuje wolność, władzę i przejęcie kontroli. Musisz pamiętać jednak o tym co było, nie zagrzebuj swojej przeszłości. Wyciągnij z niej wnioski, ucz się na własnych błędach i oddziel ją grubą kreską od tego co cię czeka.

Karta Diabeł w odniesieniu do miłości

Karta otwiera nasze spojrzenie na to, co złe, słabość, uzależnienie, często również strach przed odejściem od toksycznych osób. W miłości jednak często bywa i łaskawa. Niekiedy wskazuje na silne relacje, pełne miłości i szczerości, które nie zniszczy nawet ingerencja osób trzecich, której tak się boimy. Jeśli czujesz, że w twoim związku nie dzieje się za dobrze, być może powinieneś razem z partnerem przeanalizować to, co było i co jest. Nie wykluczone, że dobrze zrobiłby wam powrót do korzeni. Często również problemem mogą być kłopoty ze zdrowiem psychicznym, które nie wpływają dobrze na waszą relacje. Warto jednak nie skupiać się jedynie na karcie Diabła i skorzystać ze wskazówek kart wspierających. Diabeł jest również wyznacznikiem relacji, które opierają się wyłącznie na seksie, bez miłości. Mogą one dotyczyć zarówno singli jak i osoby w związku. Wskazuje również na niebezpieczeństwo, które niosą ze sobą osoby trzecie, na które powinniśmy uważać jeśli wchodzimy w relację lub już jesteśmy w związku.

Karta Diabeł w odniesieniu do pracy i finansów

W pracy możesz nie czuć się dobrze. Być może najchętniej zmieniłbyś ją, gdyby nie stały dochód, który ci zapewnia. Karta jednak wskazuje na czas, w którym powinieneś zrobić krok w stronę zmiany swojej pracy. Jeśli podejmiesz wybór i zdecydujesz się zostać bądź uważny i zwróć uwagę na swoich towarzyszy. Prawdopodobnie nie czujesz się dobrze w swojej pracy przez osoby, które nie mają wobec ciebie dobrych intencji. Choć pozornie wydaje się miła i uśmiecha się do ciebie, to właśnie ona może podkopywać pod tobą dołki. Jeśli dobrze to rozegrasz według tego co powiedzą ci karty jest szansa, że sprawisz, że sama w nie wpadnie. W sprawach finansowych może być różnie. Karta przewiduje napięty czas, który nie będzie korzystny dla dużych inwestycji. Jeśli planujesz zakup samochodu, mieszkania lub domu lepiej wstrzymaj się jeszcze jakiś czas.

Karta Diabeł w odniesieniu do zdrowia

Stan zdrowia może ulec zmianie na gorsze, co będzie spowodowane naszym złym zachowaniem. Kartę Diabła zobaczyć mogą osoby, które mają lub będą mieć do czynienia z alkoholem, narkotykami, tytoniem lub po prostu nie będą znały umiaru w jedzeniu lub piciu. Co stopniowo będzie wyniszczać nasz organizm, a co za tym idzie nasze zdrowie i samopoczucie zacznie się pogarszać. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne najlepiej będzie jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Nie czekaj, aż samo przejdzie i nie szukaj pomocy w Internecie lub kartach. To jest sprawa, która wymaga odpowiedzialnej decyzji.

  • ADD YOUR COMMENT