Śmierć

Śmierć tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XIII (trzynaście).

śmierć tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Śmierć

Na kolejnej karcie Wielkich Arkanów – Śmierci oznaczonej numerem trzynaście zobaczyć możemy postać Śmierci jako kościotrupa z kosą w rękach. Pod postacią dopatrzeć można się głów i rąk ludzi, których najpewniej pozbyła ich Śmierć. Choć karta może przerażać swoją nazwą i wyglądem, w rzeczywistości nie oznacza ona jednak śmierci fizycznej. Jest ona symbolem nowych początków i zmian. Często mówi o odpuszczeniu i rezygnacji, a także może wskazywać na niespodziewane lub nagłe wydarzenia. Zmiany, o których mówi nam karta Śmierci mogą być dla nas trudne i ciężkie, niekiedy nawet wywoływać bolesne lub traumatyczne wspomnienia. Będą one jednak dla nas ostatecznie dobre i zapewnią nam nowy start w życiu. Warto pamiętać, że kiedy zmiany zaczną pojawiać się w naszym życiu najlepiej będzie nie opierać się im i traktować jako konieczność, która zapewni nam dobry koniec. W ten sposób sprawimy, że nie będą one tak trudne jak mogłyby być.

Jeśli podczas czytania tarota wypadła nam odwrócona karta Śmierci będzie ona symbolizować brak zdolności do zrobienia kolejnych korków w życiu. Zwykle mówi o strachu jaki się z tym wiąże, a także z uzależnieniem od czegoś w teraźniejszości lub powtarzaniem złych decyzji. Odwrócona karta Śmierci zapowiada zmiany, na które odbiorca nie jest gotowy i chociaż nie jest to dla ciebie łatwe powinieneś otworzyć się i przyjąć to co przygotował dla ciebie los. Być może koniec wydarzeń będzie dla ciebie niezwykle pozytywny. Jeśli będziesz opierać się temu, co cię czeka twoja przyszłość może się zmienić i nie być tak łaskawa. Karta jest również symbolem końca czegoś, co w teorii powinno być już dawno zakończone.

Karta Śmierć w odniesieniu do miłości

Karta Śmierci dla osób w związkach oznaczać może relacje, w której obie strony zbyt mocno skupiają się na starych starych wzorach przez co ta relacja nie może iść na przód i trzyma was obojga w miejscu. Zdarza się również, że Śmierć wskazuje nam na związek, w którym nie czujemy się dobrze lub coś w nim wymaga naszej naprawy. Karta często zapowiada koniec związku lub rozwód, jednak nie jest to zawsze jednoznaczne. Wszystko tak naprawdę nadal zależne jest od nas. Karta powinna być dla nas bardziej wyznacznikiem, że nadszedł czas aby podjąć próbę walki o związek lub przestać się oszukiwać. Powinieneś przemyśleć sobie wszystko, najlepiej rozmówić się z partnerem, a następnie podjąć odpowiednią decyzje. Singlom karta Śmierci wróży czas, w którym porzucą swoje dotychczasowe przekonania i wyjadą poza swoją barierę. Jeśli zależy wam na odnalezieniu odpowiedniego partnera życiowego nie powinniście sprzeciwiać się karcie, ponieważ będzie ona was kierować na osoby, z którymi możecie wieść szczęśliwe życie miłosne. Kiedy karta Śmierci w odniesieniu do miłości jest odwrócona może wskazywać nam na związek, w którym tkwimy z przyzwyczajenia. Czujemy się zależni od partnera lub po prostu boimy się samotności. Powinniśmy jednak szybko zakończyć tą relację, ponieważ przez ciągłe brniecie w niej zamykamy się na nowych ludzi, z którymi moglibyśmy stworzyć zdrowy i szczęśliwy związek.

Karta Śmierć w odniesieniu do pracy i finansów

W pracy powinieneś zachować ostrożność i nabrać więcej samodzielności. Staraj się nie być zależny od innych oraz dąż do tego, żeby twoje życie nie było zależne od obecnej pracy. Być może postanowisz zmienić stanowisko lub los doprowadzi do tego, że będziesz musiał to zrobić. Nie zamykaj się na nowe propozycje ponieważ wbrew pozorom mogą wyjść ci na dobre. Niestety nie wróży ona dobrze w kontekście finansowym. Zwykle zapowiada ona brak stabilizacji finansowej. Twoje wydatki mogą przekraczać twój budżet, jednak nie pozwól by cię to ograniczało lub wpędzało w poczucie winy i dołowało. Karta daje ci możliwość odnalezienia nowych opcji pozyskania pieniędzy. Rozważ wszystko, a kiedy wprowadzisz zmiany w przyszłości twoje finanse ulegną poprawie. Wiedz, że twoi bliscy są obok, nie wahaj się prosić o pomoc lub zamienić imprezowe wieczory na spokojną posiadówkę ze znajomymi, czy rodziną.

Karta Śmierć w odniesieniu do zdrowia

Śmierć nie jest wcale tak złą kartą jak mógłby się wydawać. Jeśli cierpisz na poważną chorobę zapowiada ona dobry czas. Być może nabierzesz sił na powrót do normalności lub poczujesz znaczną poprawę swojego samopoczucia. Droga którą będziesz szedł nie należy jednak do najprzyjemniejszy i będzie wymagała od ciebie poświęcenia. Dobrze jest zadbać o siebie nawet jeśli nic nam nie dolega. Unikaj stresujących sytuacji, wysypiaj się i zapewnij odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, która pomoże ci w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowia. Odwrócona karta Śmierci często ukazuje się osobą, które opierają się lub rezygnują z propozycji leczenia, które doradza lekarz. Nie jest to odpowiednie rozwiązanie i warto przemyśleć kilkukrotnie swoje decyzje.

  • ADD YOUR COMMENT