Umiarkowanie

Umiarkowanie tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XIV (czternaście).

umiarkowanie tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Umiarkowanie

Na Karcie Umiarkowanie zobaczyć możemy postać uskrzydlonej kobiety, która przelewa wodę z naczynia w lewej ręce do naczynia w prawej ręce. Symbolizuje to przejście z nieświadomości do świadomości lub z tego co nieznane do tego, co poznane. Jak sama nazwa wskazuje karta ta jest symbolem umiarkowania, równowagi, odpowiedniego balansu, harmonii. A także wskazuje ona na spokój, cierpliwość i umiar, które towarzyszą człowiekowi. Karta Umiarkowanie wskazuje, że najprawdopodobniej udało ci się odnaleźć odpowiednią drogę życiową. Mówi o tym, że znalazłeś swój wewnętrzny spokój i masz odpowiednie spojrzenie do otaczających cię spraw. Jest to również dobry znak, który mówi o harmonii w relacjach z innymi ludźmi. Umiesz kontrolować siebie i to, co cię otacza. Wiesz jak odpowiednio dostosować się do danej sytuacji, tak aby wyciągnąć z niej jak najwięcej korzyści.

Odwrócona karta Umiarkowanie symbolizuje zaś brak równowagi. Wskazuje na pobłażanie sobie, lekkomyślność, pośpiech, niezgodę i nadmiar. A także może wskazywać na niewłaściwe połączenie osób lub wydarzeń. Twoje zachowanie nie jest właściwe i w pozornie niezauważalny sposób może doprowadzić cię do złego. Wskazuje na problemy związane nadmierny nadużywaniem szkodliwych substancji takich jak alkohol lub narkotyki. A także mówi nam o braku kontroli nad własnym życiem. Być może zbyt mocno przywiązujesz uwagę do jednej ze spraw nie zważając na pozostałe. Warto również pomyśleć o tym czego naprawdę potrzebujesz w życiu lub czego w danym momencie ci brakuje, tak aby poziom się wyrównał.

Karta Umiarkowanie w odniesieniu do miłości

Karta Umiarkowanie wskazuje na związek harmonijny, pełen miłości i bezpieczeństwa, w którym oboje z partnerów znajdują to, czego pragną. Umiarkowanie jest więc jedną z lepszych kart w miłości, które mogą się nam ukazać. Pokazuje ona związek bratnich dusz i zapewnia im dobrą przyszłość. Jeśli w twoim związku występują problemy karta radzi, aby przedyskutować problem z partnerem. Kiedy uda wam się znaleźć umiar i oboje będziecie w stanie zrezygnować z czegoś na rzecz drugiej osoby karta obiecuje poprawę w waszej relacji. Odwrócona pokazuje nam konflikt w związku, który występuje lub może wystąpić właśnie z powodu braku równowagi i umiaru. Często dotyczy to par, w których jedna ze stron mimo związku nie umie postawić drugiej osoby na pierwszym miejscu. Jeśli podczas kłótni z partnerem nie słuchacie się wzajemnie i nie staracie się rozwikłać problemu, a jednym rozwiązaniem jest przeczekanie gorszych chwil, a także wróży negatywne nastawienie do partnera bez większych podstaw. Postaraj się zacząć od zmiany siebie i swojego zachowania, następnie spróbuj porozmawiać z partnerem i wynegocjować odpowiadające ci warunki. Dla singli, karta Umiarkowanie wskazuje na czas, w którym będą oni szukać miłości. Szczególnie jeśli do tej pory uważałeś, że nie potrzebujesz bliskiej osoby w swoim życiu. Zaczniesz lepiej gospodarować swój czas i przystosowywać go do życia z drugą osobą. Odwrócona zwraca szczególną uwagę na pośpiech, który nie jest sprzymierzeńcem trwałych relacji.

Karta Umiarkowanie w odniesieniu do pracy i finansów

Karta w pozycji odwróconej zapowiada konflikty w miejscu pracy, a także mówi o braku równowagi. Być może pracujesz ponad swoje siły przez, co nie może czuć się dobrze lub przeciwnie nie wkładasz zbyt wiele wysiłku w swoją pracę, przez co nie możesz osiągnąć tego czego pragniesz. Jeśli jednak ujrzeliśmy kartę w pozycji prostej niesie ona ze sobą wieści o dobrym czasie na porządek w pracy i wyznaczanie nowych celów. Jesteś gotowy, aby przejąć inicjatywę i wejść w nowy rozdział w swojej karierze. Nie zapominaj jednak o cierpliwości i umiarze. Jeśli liczysz na awans lub podwyżkę bądź cierpliwy i nadal sumiennie wykonuj swoje obowiązki, nawet jeśli obiecany termin się przesuwa. W finansach jest dobra równowaga. Jeśli do tej pory nie byłeś zadowolony ze swojego stanu majątkowego wkrótce będzie okazja żeby to zmienić. Niestety dotyczy to również i drugiej strony, w której to w obecnej chwili wszystkiego masz pod dostatkiem. Uważaj na swoje decyzje, które mogą sprawić, że niebawem zaczniesz bardziej przykładać uwagę do sklepowych cen.

Karta Umiarkowanie w odniesieniu do zdrowia

Zwiastuje dobry czas, aby wykluczyć z diety złe nawyki żywieniowe. Nie namawia ona jednak do całkowitej rezygnacji z ulubionych dań i przekąsek. Jeśli nauczysz się je odpowiednio dawkować będziesz mógł cieszyć się zarówno dobrym smakiem jak i dobrym zdrowiem. Karta Umiarkowanie kieruje nas również w stronę nowych rozwiązań, których do tej pory nie próbowaliśmy. Warto otworzyć się na nowe smaki w diecie lub wypróbować nowych możliwości spędzenia aktywnie wolnego czasu. Przykładowo jeśli nie lubisz chodzić na siłownie, a ćwiczenia samemu w domu nie są dla ciebie pomyśl o zapisaniu się na kurs tańca. Pilnuj się i zachowaj umiar w każdej sferze swojego życia, ponieważ wszystko na duży wpływ na twoje zdrowie.

  • ADD YOUR COMMENT