Koło Fortuny

Koło Fortuny tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem X (dziesięć).

koło fortuny tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Koło Fortuny

Najczęściej na karcie Koła Fortuny widzimy duże koło, niekiedy przy podstawie widnieje korba. Na karcie zobaczyć możemy również postać starca, a także dwóch zwierzą. Koło Fortuny symbolizuje szczęście losu, a także przypadek, pokrewieństwo dusz, zmiany i przeznaczenie. Postacie, które często widnieją na Kole Fortuny mówią nam kolejno „rządzę”, „rządziłem” i ” będę rządził”. Kiedy zobaczymy Koło Fortuny podczas odczytu powinniśmy przygotować się na duże zmiany. Przy okazji dobrze mieć na uwadze – i często pogodzić się z faktem, że zmiany te są nieuniknione. Karta mówi o przeznaczeniu, więc tak naprawdę co byśmy nie zrobili, co ma się stać, to się stanie. Koło kręci się nieprzerwanie od momentu, kiedy pierwszy raz nim zakręcimy. Kiedy już zostaje wprawione w ruch sprawia, że nasze życie jest ciągłą loterią. A więc do Koła Fortuny zostać może przypisanych wiele wydarzeń z naszego życia.

Kolejną sprawą, o której przypomina nam karat Koła Fortuny jest zmienność życia. Ma ono ustalony bieg, a etapy które przechodzimy zmieniają się z każdym cyklem. Warto się z tym pogodzić i pamiętać, że to co trwa teraz za parę chwil już minie, a na jego miejscu pojawi się nowa sytuacja, która wymagać będzie od nas akceptacji i dopasowania. Odwrócona karta świadczy o trudnych zmianach i przeciwnościach losu. Wywołać mogą poczucie winny, brak kontroli i zwykłą bezsilność. Jest to jednak chwilowy etap naszego życia, który nie potrwa długo. Ciężko będzie coś zrobić, trzeba go po prostu przetrwać.

Karta Koło Fortuny w odniesieniu do miłości

Koło Fortuny jest ciężką kartą jeśli chodzi o miłość. Mówi zarówno o dobrym jak i złym związku, w którym tkwimy. Jeśli jesteś w nim szczęśliwy najpewniej to najlepszy moment, aby podjąć kolejne kroki i rozpocząć nowy wspólny etap. W twoim związku wiele się zadzieje, to czas zmian na lepsze. Zdecydowanie nie będziesz nudzić się u boku partnera. Tym, których relacja z partnerem pozostawia wiele do życzenia karta przynosi zmianę partnera. Single jednak nie powinny oczekiwać tyle szczęścia co pozostali. Karta mówi, że w twoim życiu pojawi się ktoś nowy, lecz nie będzie to takie proste i oczywiste. Los chce ci pomóc, ale bez twojego wkładu nic się nie zmieni.

Karta Koło Fortuny w odniesieniu do pracy i finansów

To dobry czas, aby spróbować swoich sił i postawić odważne korki w karierze. Jeśli planowałeś otworzyć własną działalność karta powinna być dla ciebie znakiem, że czas działać. W pracy możemy spodziewać się nowych wyzwań, być może czeka nas nowe stanowisko lub premia za zasługi. Kiedy karta podczas odczytu była odwrócona to znak, że nie wykorzystaliśmy okazji, którą mieliśmy na wyciągnięcie ręki. W pracy możesz czuć się nieswojo bo wiesz, że nie masz pełnej kontroli nad tym co się dzieje.

Finansowo pocieszy karta tych, którzy w ostatnim czasie mieli gorszy okres pod względem finansowym. Czeka nas ogólna poprawa. Niekiedy jednak Koło Fortuny wskazuje na złe gospodarowanie pieniędzmi. Nieumiejętność oszczędzania lub przekazanie oszczędności na niepewne inwestycje sprawi, że wkrótce będziesz musiał obniżyć standardy swojego życia.

Karta Koło Fortuny w odniesieniu do zdrowia

Na stan twojego zdrowia będą miały wpływ wydarzenia z innych sfer życiowych. Spory bałagan szykuje się  w najbliższym czasie, który nie ułatwi ci pracy nad sobą i swoim samopoczuciem. Karta zapewnia, że jeśli prowadzisz zbyt intensywny i przemęczający organizm tryb życia Koło Fortuny może przynieść ci chorobę. Nie będzie ona poważna, jednak zapewni ci nieco wolniejsze tempo i pozwoli na pozorną regenerację. To czas, abyś wziął to pod uwagę, a gdy już staniesz na nogi pamiętaj, aby nie testować granic swojej wytrzymałości. Wyjdź z założenia, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

  • ADD YOUR COMMENT