Wieża

Wieża tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XVI (szesnaście).

wieża tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Wieża

Karta Wieży oznaczona numerem szesnastym w Wielkich Arkanach przedstawia wielką ceglaną wieże. Możemy zauważyć, że w wierze trafia płomień z nieba, niekiedy piorun lub ognisty język. Z rozwalającego się budynku wypadają zazwyczaj dwaj mężczyźni. Widać również przewracającą się górną wieżę, a w niektórych taliach również pożar. Niestety Wieża nie ma zbyt dobrych znaczeń. Zazwyczaj symbolizuje ona chaos, nagłe zmiany, straty, przemoc, a nawet rozwód lub bankructwo. Karta wzbudza często słuszne obawy wśród ludzi. Zapowiada wydarzenia, które przypominać mogą wybuch ukrytej bomby. Będą one nagłe, szybkie i niespodziewane, oraz nie przyniosą nic dobrego. Twoje życie może się zmienić, tak samo jak ty i twoje podejście do życia. Jeśli jednak kartę Wieży otaczają pozytywne karty wydarzenie i sytuacje które czekają cię w najbliższym czasie nie będą aż takie złe – a przynajmniej nie wyrządzą zbyt wiele złego. Zwracaj również uwagę na osoby, którymi się otaczasz w ostatnim czasie. Być może ich intencje nie są zbyt szczere. Karta zapowiada stratę czegoś lub kogoś ważnego w naszym życiu. Może również zapowiadać chorobę lub pogorszeni się stanu naszego zdrowia.hn

Kiedy karta Wieży jest odwrócona wskazywać będzie na sytuacje, w której uda nam się lub udało uniknąć katastrofy. Przypomina nam jak ważne jest wyciągnie lekcji z przeszłości. Korzystaj z doświadczenia, którego nabyłeś i nie zbaczaj z dobrej ścieżki. Dobrze będzie również jeśli skupisz się na realnych celach, nie brnij w fantazje, które wiesz, że dobrze wyglądają tylko w twojej głowie.  Często jednak może to być mylny znak, który mówi o przesunięciu się w czasie czegoś, co jest nieuniknione, a więc prędzej czy później się wydarzy. Choć unikanie tego może wydawać się dobrą i kuszącą opcją, znacznie lepiej będzie jeśli dostosujesz się do biegu wydarzeń. Mimo, że mogą być początkowo przytłaczające ostatecznie doprowadzą cię na odpowiednie miejsce.

Karta Wieża w odniesieniu do miłości

Jeśli twoja relacja nie jest pewna karta Wieży nie wróży dobrej przyszłości. Choć rozstanie będzie bolesne będzie to najlepsza decyzja, którą możesz podjąć. Walka o związek jest możliwa tylko jeśli ty i twój partner będziecie na nią zdecydowani. Jeśli pozostanie ona w rękach tylko jednego z was nie będzie ona skuteczna i efektowna, więc dobrze zastanówcie się nad tą decyzją. Kiedy uda wam się przetrwać trudny czas Wieża zapewni wam zmianę na lepsze, choć nie będzie ona zbyt wielka. Single, którym ukazała się karta Wieży może pokazać prawdę na temat waszego samotnego życia. Nawet jeśli starcie z rzeczywistością nie będzie przyjemne może naprowadzić cię na dobrą drogę i nauczyć pokory. Ta zaś pozwoli ci na odpowiednie podejście do sytuacji i otwarcie się na potencjalne związki. Musisz zrozumieć czego wymagasz od przyszłego partnera i czego oczekujesz od relacji, w którą chcesz wejść. Być może, niektóre z twoich przekonań będą musiały ulec zmianie. Odwrócona karta Wieży często pokazuje związek, który już dawno się wypalił, a poza przyzwyczajeniem nie gości w nim nic więcej. Musisz zrozumieć, że kurczowe trzymanie się czegoś co już dawno przestało działać uniemożliwia ci wejście w coś, co dałoby ci prawdziwą satysfakcję. Podobnie wygląda to wśród singli. Utknąłeś w czymś, co nie pozwala ci cieszyć się z życia singla, a jednocześnie nie dopuszcza do ciebie myśli o wejściu w stały i poważny związek.

Karta Wieża w odniesieniu do pracy i finansów

W pracy możesz spotkać się z wieloma problemami, które uniemożliwią ci satysfakcję z wykonywanego zawodu. Wieża symbolizuje brak stabilności, a więc twoje stanowisko w pracy będzie zagrożone nie tylko przez inne osoby, ale także i przez możliwe zwolnienie. W niektórych wypadkach karta Wieży mówi nam, że choć sytuacja wydaje się beznadzieja lub wywołuje u nas frustracje, czy nawet stres warto przeczekać trudny okres, ponieważ może on zakończyć się dla nas w pozytywny sposób. Jeśli wypadła nam karta Wieży w odniesieniu do finansowców dobrze będzie jeśli masz odłożone oszczędności. Niestety Wieża jest oznaką nagłych zmian i start, zarówno w życiu jak i w finansach. Wkrótce sklepowe ceny mogą okazać się zbyt wielkie, jak na twój budżet i zmuszony będziesz do obniżenia jakości swojego życia. Ciężko jest bliżej określi jak długo będzie to trwało lub kiedy będzie miało to miejsce. Pomocne mogą okazać się dodatkowe karty, choć nie zawsze będą one dokładne. Znacznie lepiej karta zapowiada w pozycji obróconej. W pracy mimo, że może nie być zbyt kolorowo uda nam się utrzymać posadę i dostosować się do nowej rzeczywistości. W finansach również może udać ci się uniknąć katastrofy, nie jest to jednak znaczne z tym, że powinieneś. Być może planowany rozwój wydarzeń, choć mało przyjemny ostatecznie może wyjść nam na dobre.

Karta Wieża w odniesieniu do zdrowia

Karta zwraca uwagę na nagły wypadek lub chorobę. Jest to czas, w którym szczególnie powinniśmy o siebie dbać i uważać, tak aby nie dopuścić do najgorszych możliwości przepowiedni. Choć problemy zdrowotne mogą być trudne, zwykle po ich przejściu czeka nas czas na regenerację i zbieranie nowych zapasów sił. Niektóre problemy zdrowotne będą wymagały od ciebie zmian, podobnie jak chęć zabezpieczenia swojego zdrowia. Nie powinieneś przeciwstawiać się temu, nawet jeśli nie jest to coś, co ci się podoba. W przeciwnym wypadku może być naprawdę kiepsko.

  • ADD YOUR COMMENT