Księżyc

Księżyc tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XVIII (osiemnaście).

księżyc tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Księżyc

Na osiemnastej karcie Wielkich Arkanów widzimy księżyc, pod nim zaś zwykle stoją dwie wieże oraz dwie bestie wyjące do księżyca. Jedna z nich zwykle utożsamiana jest z psem, który ma być symbolem codziennego życia, spokoju i wrażliwości, natomiast drugą jest wilk, który symbolizuje dzikość i zwierzęcy instynkt. Często na karcie znajduje się również motyw wody, jako sadzawki lub wodospadu, w niej zaś ujrzeć możemy raka, który jest symbolem prostoty i prymitywności. Karta Księżyc jest symbolem niejasności, braku stabilności, nieporozumienia, niepokój, często mówi o intuicji i iluzji. Zazwyczaj kartę Księżyca przyjmuje się jak znak, że wszystko jest nie takie, jak powinno być. Powinieneś bardziej ufać swojej intuicji, która często podpowiada nam, jak powinniśmy postąpić. Jeśli trafiliśmy na tę kartę, dobrze również będzie, przyjrzeć się własnym sną. Często niosą ze sobą jakieś przesłanie i wiadomości z podświadomości. Karta związana jest z osobami, które działają przeciwko nam i ostrzega nas przed nieporządnym działaniem z ich strony. Jako ostrzeżenie kartę powinny traktować również osoby, które same w ostatnim czasie nie grały czysto. Jeśli gryzie cię sumienie postaraj się w miarę możliwości szybko załatwić pewne sprawy do końca, zanim wyjdą one na jaw.

Trafienie na odwróconą kartę Księżyca wróży wyzbycie się lęku i problemów, które nam towarzyszyły. Często zdarza się, że karta ujawnia sekrety lub kłamstwa. Zwykle odczytywana jest w dobry sposób. Tłumaczy się ją jako znak nowej drogi i oczyszczenia. Twoje negatywne obawy zaczną znikać, uda ci się odnaleźć samego siebie i uzyskać upragniony spokój. Zaczniesz pracować nad swoimi problemami i zdrowiem, dzięki czemu będziesz mógł ujrzeć poprawę. W niektórych przypadkach odwrócony Księżyc symbolizuje samooszukiwanie. Oznacza to, że sami tworzymy sobie blokady i ograniczamy się przed możliwościami, jakie daje nam świat. Nie dopuszczasz do siebie prawdy i nie pozwalasz na rozwój osobisty, co oczywiście nie służy niczemu dobremu. W takim wypadku warto skorzystać z kart pomocniczych.

Karta Księżyc w odniesieniu do miłości

Karta Księżyca w miłości pokazuje nam, że związek często od środka nie wygląda tak, jak z zewnątrz. Najpewniej nie czujesz się w nim dobrze, być może brak ci swobody lub poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Mogą pojawiać się liczne kłótnie i brak porozumienia z partnerem. Niekiedy Księżyc wskazuje na zdradę i oszustwo, jednak przed podjęciem ostatecznych decyzji upewnij się, że tak jest również i w twoim przypadku. Jeśli obecnie spotykasz się z kimś, lecz nie jest to poważny związek uważaj na intencje tej osoby. Mogą nie być one szczere lub źle interpretowane przez ciebie. Kiedy karta jest odwrócona i jesteś singlem prawdopodobnie nieświadomie odrzucasz zaloty innych. Być może celowo rezygnujesz, że spotkań z potencjalnymi partnerami ponieważ twoje oczekiwania nie są przez nich spełniane. Sam jednak musisz zdecydować, czy jest to mądry wybór.

Karta Księżyc w odniesieniu do pracy i finansów

W pracy odczyt karty nie jest jednoznaczny. Często mówi się o zamieszaniu w miejscu pracy. Być może chodzi o konflikt z pracodawcą lub współpracownikami. Mogą być również ukrywane przed tobą jakieś informacje. Kiedy karta jest odwrócona wszystkie niejasności zaczną powoli znikać i otworzą się przed tobą nowe możliwości. Niekiedy wróżbę tłumaczy się jako zastój w pracy i chwilowy brak motywacji. W finansach sprawy wyglądają nieco inaczej niż dotychczas. Powinieneś uważać na inwestycje i unikać wszelkiego rodzaju gier losowych lub hazardu. Karta wskazuje na małe powodzenie finansowe. Mogą pojawić się problemy z pieniędzmi. W niektórych przypadkach mówi się o oszustwie finansowym lub wyłudzaniu pieniędzy.

Karta Księżyc w odniesieniu do zdrowia

W kontekście zdrowia karta Księżyca radzi uważać na wszelkie problemy zdrowotne. Jeśli nie czujemy się pewnie lub nie zadowala nas opinia lekarzy i specjalistów warto wykonać tyle badań i wizyt, ile uważamy za słuszne. Z kartą Księżyca najczęściej powiązane są choroby psychiczne. Możliwa jest depresja, nerwica lub mocne napady stresu. Wśród kobiet kartę odczytuje się jako znak możliwych występowań chorób układu rozrodczego, zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Jeśli jednak karta była w pozycji odwróconej nasze obawy powinny być mniejsze. Ryzyko zachorowań jest niewielkie, zaś powrót to zdrowia wzrasta.

  • ADD YOUR COMMENT