Mag

Mag tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Kuglarz. Oznaczona jest numerem I (jeden).

mag tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Mag

Karta maga przedstawiana jest najczęściej jako mężczyzna trzymający w dłoni różdżkę, będącą nawiązaniem do Małych Arkan. Postać jego również pokazywana jest wraz z innymi symbolami Małych Arkan. Kielichem lub kubkiem, mieczem lub sztyletem oraz monetami. Na karcie znajduje się również znak nieskończoności, może być on w formie czapki maga lub zwyczajnie zaznaczony na karcie.

Kiedy ukazuje nam się karta maga czytamy ją jako pozytywną przepowiednie przyszłości. Postać ta związana jest z inteligencją i doświadczeniem, a sam mag odbierany jest jako nauczyciel lub przewodnik. Widząc kartę będziemy pewni, że nie brakuje nam niezbędnych umiejętności, aby osiągnąć jakiś cel. Wszystko powinno przyjść do nas z łatwością, a sam wszechświat zdaje się dostosować do naszych potrzeb, tak aby w szybkim czasie zdobyć sukces. Musimy jednak korzystać z tego doświadczenia i wiedzy jaką posiadamy. Może również mieć odniesienie do osób w naszym życiu, od których możemy tego zaczerpnąć. Mag w pozycji odwróconej jest przeciwieństwem. Znacznie bardziej musimy uważać na to, co otacza nas dookoła, aby nie stracić danych nam możliwości. W odniesieniu zaś do osób w naszym towarzystwie, przestrzegać będzie, że ten kto uważa się za naszego przyjaciela i doradcę, w rzeczywistości jedynie mąci nam w głowie.

Karta Mag w odniesieniu do miłości

Mag będzie mówić o odwadze, szczególnie w kwestiach seksualnych. Pokazuj zafascynowanie drugą osobą i chęć zbliżenia się do niej. Osoby będące w związkach mogą liczyć na siłę, która pozwoli im przezwyciężyć kłótnie lub gorsze chwile. Mag niesie ze sobą kreatywne podejście, pełne pasji i oddania. Pozwól na to, aby twój partner dostosowywał się do twoich potrzeb, nie staraj się zwalniać tego procesu. Dla singli będzie to znak, że powinni również się bardziej otworzyć na nowe znajomości. Prawdopodobnie osoba, do której dążysz nie jest dla ciebie odpowiednia i powinieneś szukać kogoś lepszego. Człowieka, który sprawi, że poczujesz satysfakcję z życia.

Karta Mag w odniesieniu do pracy i finansów

Jeśli chodzi o pracę mag nie przynosi złych wieści. Możemy liczyć na powodzenie, osoby bezrobotne na nowe stanowisko i nabieranie doświadczeń. To znak dobrego czasu na rozwój naszej firmy, czy też dodatkowe szkolenia dla osób prywatnych. Z drugiej strony mag jest kartą, która w odniesieniu do nowych możliwości, które możemy zyskać będzie uczulać nas na ciężką pracę i wysiłek jaki będzie musiał zostać włożony. Warto otwierać się na współpracę i nie zamykać na działanie w pojedynkę, gdyż mag wspiera większe grupy. W pozycji odwróconej przestrzega przed zaniedbywaniem nabranych już umiejętności, które nie są przez nas wykorzystane, co najpewniej powoduje zastój lub głupie błędy.

Twoje finanse będą na dobrej drodze. Pewne sytuację wskazywać będą ci na to jak możesz zarobić więcej. Twój budżet jest na plusie, a osoby trzecie nie będą przeszkadzać ci w dążeniu do zwiększenia go. Odwrócony zaś wskazywać będzie zastój, o którym możesz nie mieć nawet pojęcia. W tej sytuacji powinieneś unikać rozmów o pieniądzach z innymi ludźmi, a szanse na poprawę będą wymagały od ciebie oryginalności w działaniu.

Karta Mag w odniesieniu do zdrowia

Szczególną uwagę zwrócić powinien twój układ oddechowy i nerwowy, gdyż to one będą najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju choroby. Warto myśleć o alternatywnych sposobach leczenia, które okażą się bardziej skuteczne od tych standardowych. Jeśli w ostatnim czasie byłeś chory, uważaj by twoje samopoczucie ponownie uległo pogorszeniu. W przeciwnym wypadku choroba, będzie wymagać konsultacji z kimś bardziej doświadczonym – mowa jest oczywiście o lekarzu, czy też uzdrowicielu. Własne metody, nawet jeśli do tej pory były skuteczne mogą nie być wystarczające.

  • ADD YOUR COMMENT