Kapłanka

Kapłanka tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Papieżyca. Oznaczona jest numerem II (dwa).

kaplanka tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Kapłanka

Kapłanka jest kartą przedstawiającą kobietę, najczęściej siedzącą na tronie, która trzyma w ręku otwartą księgę lub zwój. Jej postać związana jest mocno z przesłaniem dotyczącym cierpliwości. Wszystkie informacje, które odbieramy czy to z zewnątrz od innych osób, czy z naszych własnych przemyśleń powinny być brane przez nas z dystansem. Ważną role w naszym życiu będzie odgrywało przeczucie, instynkt, to co mówi nam podświadomość, czy sceny jakie mogliśmy obejrzeć w naszych snach. Powinniśmy kierować się głosem serca, gdyż kapłanka jest postacią mocno związaną z miłością do drugiego człowieka.

Kiedy zobaczymy kartę kapłanki, może to oznaczać, że jesteśmy gotowi na samodzielne radzenie sobie z problemami. Być może dana osoba ma problem, który chce rozwiązać sama. Tajemnice, głębia, egoizm, objawienie, wiara i mądrość są mocnymi cechami, jakie reprezentuje nam postać kapłanki. Otwarta księga mówi nam o przyszłości, w która mocno chcemy zajrzeć lub mieć na nią wpływ. Odwrócona będzie oznaczać strach i niepewność przed czymś czego nie znamy, albo wręcz przeciwnie zupełnie nie jest nam to obce. Jakieś złe chwile z naszego życia nie dają nam spokoju i nie pozwalają zrobić kroku naprzód, a my sami nie wiemy jaką drogą powinniśmy podążyć. Dobre rady wręcz nie docierają do nas z jakiegoś powodu.

Karta Kapłanka w odniesieniu do miłości

Związki, które przedstawia kapłanka są spokojne, jednak pojawiać się w nich mogą pewne konflikty. Często dotyczą one sfery seksualnej, braku zadowolenia ze strony naszej lub partnera. Główną rolę w odratowaniu tej sytuacji odgrywa właśnie kobieta. To jej wiedza, instynkt i natura pozwolić może na powrót do stabilizacji. Karta przedstawia nam problemy z wyrażaniem uczuć. Ktoś nie potrafi lub nie chce dzielić się swoimi uczuciami z partnerem. Niektóre osoby w strachu przed odrzuceniem, będą bały się wyjawienia swoich uczuć, o które zauważa kapłanka. W takich sytuacjach ważny jest spokój i opanowanie. Tylko metodą prób i błędów będziesz w stanie zmienić to co złe w twojej relacji.

Karta Kapłanka w odniesieniu do pracy i finansów

Plany, które są związane z naszą pracę będą miały pozytywne zakończenie. Kapłanka mówi o awansie, osoby doświadczone mogą spodziewać się dojścia do szczytu kariery. Podczas wykonywania swoich obowiązków napomina nas do zachowania spokoju. Kieruj się doświadczeniem, ktoś z twoich współpracowników mimo chęci może zaszkodzić ci swoimi radami. Postaw na własną wiedzę, zachowaj swoje plany dla siebie. Nie wybiegaj w przód i pamiętaj o dyskrecji. Odwrócona zaś mówi o tajemnicach, które są skrywane przed tobą. Być może nie jesteś w pracy na bieżąco lub ktoś celowo pomija cię podczas przekazywania informacji.

Staraj się zwracać uwagę komu ufasz – kapłanka ostrzega przed fałszywością. Osoby bezrobotne powinny skupić się na tym, co tak naprawdę potrafią robić. Szukaj pracy, która nie tylko zapewni ci bezpieczne zaplecze finansowe, ale również pozwoli ci się rozwinąć. Pomocna dłoń będzie wyciągniętą w twoim kierunku, nie odrzucaj jej jak dotychczas.

W kwestiach pieniężnych karta zwraca uwagę na podpisywane umowy. Jeśli planujesz pożyczkę, kredyt, lub zakup na raty uważniej przejrzyj przedstawiane ci oferty. Unikaj rozmów o pieniądzach z ludźmi, z którymi nie prowadziłeś ich do tej pory. Zastanów się dlaczego nagle kogoś to ciekawi? Pewne sprawy warto zachować tylko dla siebie.

Karta Kapłanka w odniesieniu do zdrowia

Kapłanka zwraca uwagę na informację, które wysyła ci twoje ciało. W ostatnim czasie mogłeś zaniedbać swoje potrzeby w jakiś sposób. Być może sygnały, które wysyła ci twój organizm są przez ciebie bagatelizowane. Lepiej zająć się tym jak najszybciej, aby obeszło się bez pomocy specjalisty. Dla kobiet często odczytuje się ją jako znak bezpłodności lub innego rodzaju chorób związanych z układem rozrodczym. Karta również jest znakiem aktywności fizycznej, której może brakować u ciebie w ostatnim czasie lub przeciwnie – przez nadmierną aktywność fizyczną mogą spotkać cię problemy zdrowotne.

  • ADD YOUR COMMENT