Siła

Siła tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Moc. Oznaczona jest numerem XI (jedenaście).

siła tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Siła

Na karcie Siły zobaczyć możemy postać kobiety otwierającej paszczę lwa. Warto zauważyć, że kobieta nie ma przy sobie niczego czym mogłaby się osłonić w razie ataku dzikiego zwierzęcia, co świadczy o jej wielkiej odwadze i sile. Lew, który widnieje na karcie symbolizuje honor, lojalność, uczuciowość oraz również wielką siłę. Cała karta więc będzie symbolem męstwa, odwagi, pewności siebie oraz kontroli i oswajania. Karta mówi o pokonywaniu trudności, które napotkamy. Często chodzi o sytuacje, w której mimo strachu zachowujemy spokój i odwagę, która pozwala nam wyjść z całego zdarzenia cało. Warto zauważyć, że jeśli chodzi o walkę z wrogiem musimy postawić na uczciwą grę, nawet jeśli szanse nie są wyrównane.

Kiedy widzimy kartę Siły odwróconą jej symbolika nabiera nowego znaczenia. Odwrócona Siła wskazuje nam, że nie wykorzystujemy swojej siły, którą posiadamy. Pozwalamy na to, aby strach rządził naszym życiem. Nie decydujemy się na niepewne i niebezpieczne korki. Wpływ na to może mieć między innymi nasza niska samoocena lub brak samokontroli. Jeśli widzimy odwróconą kartę Siły powinniśmy jak najszybciej stawić czoła swoim lękom, tak aby je pokonać i przywrócić panowanie nad swoim życiem. Trzymaj się z dala od ludzi, którzy mają na ciebie zły wpływ i nie czujesz się dobrze w ich towarzystwie. Zamiast tego otwórz się na poznawanie nowych znajomych i spędzaj czas z tymi, którzy cię podbudowują.

Karta Siła w odniesieniu do miłości

Karta Siły w miłości wskazuje nam na związek z kimś silnym, kto ma w sobie nieco dzikości. W pozytywnym znaczeniu rzecz jasna. Zapowiada związek z osobą o odmiennym charakterze, do której będziemy musieli się dopasować lub wręcz przeciwnie pokazać tej drugiej osobie trochę naszego świata. Często kartę Siły widzą osoby introwertyczne, które w towarzystwie ekstrawertyków mogą czuć się jak przy dzikim zwierzęciu. Zwykle te osoby są pełne energii i mają większą ochotę na spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób. Choć nie jest to jedyne przesłanie karty. Mówi ona również o silnych więzach, które łączą nas z drugą osobą. Wskazuje na duże wsparcie w związku oraz na bezpieczeństwo, które czujemy przy drugiej polówce. Odwrócona zaś ostrzega nas przed kryzysem i kłótniami. Nawet jeśli nasz związek jest stabilny przez brak kontroli lub pewności siebie mogą pojawić się problemy, które zaczną brać nad nami górę.

Karta Siła w odniesieniu do pracy i finansów

W karierze dzięki karcie Siły mamy okazje do zrobienia kolejnego kroku. Wskazuje ona na dobry czas i powodzenie w pracy. Możemy liczyć na awans na wyższe stanowisko lub otrzymanie dobrej oferty pracy. To moment, w którym czas wziąć byka za rogi i pokazać wszystkie swoje możliwości. Jeśli wiesz, że nie możesz liczyć na awans mimo ciężkiej pracy karta będzie zachęcać nas do zmiany miejsca zatrudnienia i otworzenia się na nowe możliwości. Kiedy jest odwrócona wskazuje, że przez brak chęci lub motywacji ciągle stoimy w miejscu. Możesz osiągnąć wiele, jednak nie robisz nic w tym kierunku – zacznij to zmieniać. W sprawach finansowych zaś wystrzegaj się szybkich decyzji i unikaj podpisywania umów, z którymi nie zapoznałeś się dokładnie. Karta radzi również, aby uważać na sprzymierzeńców, których nie znamy lub nie jesteśmy pewni. Kupuj tylko od zaufanych sprzedawców i sprawdzonych stron internetowych.

Karta Siła w odniesieniu do zdrowia

Jeśli widzimy Siłę w odniesieniu do zdrowia możemy być spokojni. Zapowiada ona dobre zdrowie i samopoczucie. Chorym może przynieść powrót do zdrowia lub znaczną poprawę. Wskazuje również na dobry czas, aby wprowadzić w życie drobne zmiany. Pora pozbyć się złych nawyków i nabrać tych zdrowych. Karta Siły jest dobra dla osób walczących z uzależnieniami. Jeśli weźmiesz się za siebie w tym momencie i postawisz wszystkie karty na stół uda ci się przejąć kontrole nad swoim życiem i wygrać z uniezależnieniem. Odwrócona również zachęca do zmian, jednak tym razem powinniśmy skupić się na drobnych zmianach i nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Powolne kroki także sprawią, że dojdziemy do celu.

  • ADD YOUR COMMENT