Głupiec

Głupiec tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Błazen czy Wędrowiec. Oznaczona jest numerem 0 (zero).

głupiec tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Głupiec

Najczęściej głupca przedstawia się jako postać wędrującego mężczyzny, który nosi kolorowe ubranie, podparty jest o kij, a jego krok zazwyczaj jest bliski stanięciu nad przepaścią. Zwrócić uwagę można również na postać psa lub kota, która równie często pokazywana jest w towarzystwie głupca, niekiedy zdejmująca mu ubranie.

Karta przedstawia często bezmyślne zachowanie, odzwierciedla spontaniczność i nieprzemyślane decyzje. Wprowadza zmiany do naszego życia. Jeśli przedstawiona jest w prostym położeniu wnioskuje się, że zmiany te będą pozytywne, a obrana droga jest dobra. Odwrócona zaś wróży chaos, a postępowanie człowieka będzie przynosić złe skutki. Głupiec nie posiada wiedzy na temat tego, co niesie w swoim tobołku. Ma chęci na zmiany, lecz często nie zna ich konsekwencji. Jego kartę należy czytać jako znak, który mówi, że warto pomyśleć zanim zacznie się działać. Opisuje osoby, które w jakiś sposób bagatelizują zaistniałe sytuację. Kierują się intuicją mimo, że posiadają już pewne doświadczenie.

Karta Głupiec w odniesieniu do miłości

Głupiec mówi o otwartości danej osoby w kwestiach miłosny. Stawia na instynktowne działanie. Widząc głupca powinniśmy śmiało kroczyć w przód. Nie należy zamykać się na nowe znajomości, a chętnie poznawać ludzi i wchodzić z nimi w interakcję. Jeśli pytamy o konkretną osobę, można tłumaczyć ją jako znak niezobowiązującego flirtu. Relacja ta będzie pełna zabawy, przygód i niespodzianek, jednak nie będzie to nic stałego i wiążącego. W pozytywnym odniesieniu mówi o fascynacji partnerem, dobrej energii jaka płynie z związku, w złym zaś ostrzega przed niestałością partnera. Można zastanowić się również, czy aby na pewno dana osoba, jest tą za którą się podaje lub tą, której my szukamy.

Karta Głupiec w odniesieniu do pracy i finansów

Karta głupca ukazująca nam się w odniesieniu do pracy, będzie zapowiedzią zmian lub początku czegoś nowego. Dotyczyć to może zarówno nabierania doświadczeń, jak i całkowitej zmiany zawodu. Błazen mówi również o tym, że prawdopodobnie to ty sam potrzebujesz tej zmiany i właśnie ty przyczynisz się do jej powstania. Warto jednak mieć na uwadze, że głupiec jest także symbolem zagrożenia i bezmyślności. Więc przed podjęciem działań upewnij się, czy aby na pewno jest to tego wartę.

Osoby nieposiadające pracy powinny otworzyć się na możliwości, jakie będą napływać do nich z zewnątrz. Dostaniesz dobrą ofertę lub okazję do pracy przejściowej, która w dalszym etapie twojego życia będzie miała znaczny wpływ na twoje położenie zawodowe.

W sprawach finansowych powinniśmy być szczególnie uważni. Zbyt duża rozrzutność, czy nieumiejętność gospodarowania pieniędzmi, jest zapowiedzią, którą niesie nam karta błazna. Brak konsekwencji odbije się głośnym echem, jeśli w porę nie zaczniesz lepszego zarządzania swoim budżetem.

Karta Głupiec w odniesieniu do zdrowia

W kwestiach związanym ze zdrowiem, jest najczęściej dobrze odczytywaną kartą. Jest symbolem energii i znacznej witalności, jednak wciąż należy pamiętać o ostrożności. Głupiec podatny jest na wszelkiego rodzaju kontuzje, złamania i stłuczenia. Jego beztroska wiąże się z nieprzewidywalnością, a ta zaś doprowadzić nas może do drobnych wypadków. Karta głupca, jest również zapowiedzią nowego początku, co w odniesieniu do zdrowia może przedstawiać ciąże.

  • ADD YOUR COMMENT