Sąd Ostateczny

Sąd Ostateczny tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Sąd. Oznaczona jest numerem XX (dwadzieścia).

sąd ostateczny tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Sąd Ostateczny

Na karcie Sądu Ostatecznego widzimy Archanioła Michała, który ostatni raz dmie w trąbę. W ręku trzyma flagę, która przedstawia czerwony krzyż na białym tle. Postacie przedstawione na dolnej części karty reprezentują zmarłych wstających z grobu. Karta Sądu Ostatecznego symbolizuje odnowienie, nowy początek, a także mówi o samoocenie, tęsknotę, przebaczenie oraz opanowanie. W ogólnym znaczeniu karta zapowiada przełomowy moment w twoim życiu. Pozwala nam przejść do nowej lepszej przyszłości. Niekiedy pokazuje, że oceniasz siebie lub innych ludzi zbyt surowo lub zbyt rygorystycznie trzymasz się surowych zasad. Bardzo ważnym momentem w naszym życiu, w którym pojawia się Sąd Ostateczny jest czas podejmowania ważnych decyzji. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji postaraj się wyciągnąć jak najwięcej z przeszłości oraz pamiętaj o doświadczeniu, które już masz. Niech decyzje podjęte przez ciebie nie będą pochopne, a dokładnie przemyślane i oparte na doświadczeniu.

Niezdecydowanie, niesprawiedliwość, fałszywe oskarżenia, zwątpienie, lenistwo najczęściej najlepiej opisują znaczenie odwróconej karty Sąd Ostateczny. Zwykle pozwalamy na to, aby strach wziął nad nami górę. Wątpimy w siebie i swoje możliwości, przez co często rezygnujemy z podjęcia ważnych decyzji lub wybieramy tą gorszą opcję. Sąd Ostateczny w odwróconej pozycji  pokazuje również w niektórych przypadkach, że wciąż zbyt mocno żyjesz przeszłością. Nie dopuszczasz do siebie innych myśli, być może obwiniasz się za to, co miało kiedyś miejsce. Poczucie winy i ciągłe samokrytyka nie pozwala zauważyć ci tego, co dobre. Powinieneś zauważyć jaką lekcje dało ci życie w tamtym momencie i ruszyć na przód z wiedzą, którą posiadasz. Jeśli nie zrobisz tego nadal będziesz surowy dla siebie i innych, pochłoną cię złośliwe plotki i fałszywe oskarżenia, co tylko doprowadzi cię do kłopotów. Kolejnym ważnym przesłaniem jakie niesie karta jest słabość. Pozwalasz ludziom na kontrolowanie własnego życia, jednak nikt nie powinien mieć wpływu na twoje decyzje.

Karta Sąd Ostateczny w odniesieniu do miłości

Sąd Ostateczny zwraca uwagę na fałszywe oskarżenia wobec partnera, oraz na surową ocenę jego zachowania. Mówiąc prościej być może zbyt wyolbrzymiasz pewne sytuacje i zbyt ostro podchodzisz do drugiej osoby. Starajcie się rozmawiać i analizować wszystko wspólnie. Unikaj stwierdzeń, że to na pewno twoja wina, ale również spróbuj nie obwiniać za wszystko partnera. Prawda leży zawsze po środku, podobnie jak wina należy do obu stron. Często zdarza się również, że wasz związek pod lupę wzięły inne osoby. Ktoś mocno analizuje waszą relację i rozmawia o niej z innymi ludźmi, co może źle się dla was skończyć. Karta Sądu nie zawsze mówi o sprawiedliwości. Być może znalazłeś się w sytuacji, która oddziela cię od ukochanej osoby. Nie możecie być razem lub zostaniecie zmuszeni do związku na odległość. Single natomiast muszą bardziej otworzyć się na poznanie nowych ludzi. Nie zamykaj się na wszystkich, staraj się dobrze poznać każdą potencjalną osobę. Jeśli nikogo do siebie nie dopuścisz i nie dasz szansy na poznanie się, poprzez wysoką krytykę długo nic nie zmieni się w twoim życiu. Kiedy karta jest w pozycji odwróconej może świadczyć o tym, że poznałeś już właściwą osobę lecz nieśmiałość i strach nie pozwalają ci na stworzenie czegoś bardziej stałego i poważnego.

Karta Sąd Ostateczny w odniesieniu do pracy i finansów

Karta Sąd Ostateczny, która pojawia się w odniesieniu do pracy wskazuje na to, że ciągle jesteś pilnowany i oceniany. Twój pracodawca ma na ciebie oko, staraj się więc być rzetelny i odpowiedzialny. Wykonuj sumiennie swoje obowiązki. Karta daje nam szansę na awans, o którym możesz nawet nie myśleć. Jednak żeby nie było tak łatwo, ktoś będzie z tobą konkurować, czego też nie będziesz świadomy. To czas, w którym powinieneś nadrabiać swoje zaległości w pracy. Koniec z przesuwaniem terminów i odkładaniem prac na kolejny dzień. W sprawach finansowych musisz zachować ostrożność. Karta zapowiada, że będziesz stratny jeśli nie zachowasz ostrożności. Nie podejmuj więc pochopnych decyzji podczas zakupów, uważaj podczas jazdy samochodem, aby nie spowodować wypadku. Jeśli chodzisz na siłownie lub uprawiasz jakiś sport bądź ostrożny, aby nie nabawić się kontuzji. Karta radzi również uważać w sprawach urzędowych, bankowych i sądowych. Każda pomyłka będzie nas słono kosztować.

Karta Sąd Ostateczny w odniesieniu do zdrowia

Karta daje nam pozytywną wizję dla tych, którzy chcą powrócić do pełni zdrowia. Jeśli przechodziłeś trudny okres, w którym zmagałeś się z chorobą życie wynagrodzi ci ciężki okres i zapewni dobre czasy. Znajdziesz w sobie siłę do walki i chętnie skorzystasz z każdej metody, aby naprawdę poczuć się lepiej i tak właśnie się stanie. W pozycji odwróconej karta oznacza, że powinniśmy porzucić przeszłość bez względu jaka ona była, dzięki temu w przyszłości możemy zobaczyć zielone światło.

  • ADD YOUR COMMENT