Kochankowie

Kochankowie tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem VI (sześć).

kochankowie tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Kochankowie

Na karcie Kochanków widzimy postać jednego mężczyzny w towarzystwie dwóch kobiet. Kolejną postacią jaką możemy dostrzec na karcie, jest anioł lub Kupidyn ( w zależności od rodzaju talii ) unoszący się nad ich głowami, trzymający w ręku strzałę. Niekiedy na karcie Kochanków widnieje naga kobieta i mężczyzna, którzy są archetypem biblijnych postaci Adama i Ewy. Kochankowie mówią często nam o trudnych wyborach z jakimi się borykamy. Reprezentują poszukiwanie równowagi życiowej i własnej ścieżki, która chcielibyśmy podążać. Warto pamiętać, że nie zawsze powinniśmy korzystać z tej łatwiejszej drogi, choć wydaje się ona bardziej kusząca nie dostarczy nam pełni szczęścia.

Kiedy karta Kochanków jest odwrócona wskazuje, że wybór którego dokonaliśmy nie jest dla nas satysfakcjonujący. Nie staraj się szukać winy wśród innych osób i nie obwiniaj całego świata za swoje błędy i wybory. Wyciągnij wnioski i ucz się na błędach. Pomyśl jak możesz wyjść z tej sytuacji, w końcu to ty jesteś Panem swojego losu. Pamiętaj również, że nie zawsze warto wybierać to co podpowiada ci rozum i rozsądek, czasem intuicyjne działanie i droga za głosem serca, okażą się tymi właściwymi.

Karta Kochankowie w odniesieniu do miłości

W spawach sercowych karta Kochanków wydaje się być najlepszym znakiem i takim jest. Symbolizuje ona pokrewieństwo dusz i prawdziwą miłość. Single znajdą kogoś na kim mogą polegać i kto zapewni im wszystko czego potrzebują i oczekują od drugiej osoby. Dla osób w związkach, które w ostatnim czasie nie czuły głębokiej więzi z partnerem zapowiada nowe lepsze dni. Ponownie odnajdziecie to, co kiedyś was połączyło. Ci zaś z was, którzy problemów nie mają nie muszą obawiać się ich nadejścia. Jeśli karta Kochanków była odwrócona znaczenie będzie nieco inne. Kochankowie wskazują, że coś w waszym związku nie jest takie jak powinno, choć może nie być tego widać na pierwszy rzut oka. Symbolizuje strach, odrzucenie lub brak zaufania. Warto sięgnąć po dodatkowe karty podczas odczytu, które mógłby bardziej wskazać gdzie leży problem.

Karta Kochankowie w odniesieniu do pracy i finansów

W pracy warto będzie uwzględnić partnerstwa i działanie zespołowe. Jeśli szukasz miłości, jest to znak, że znajdziesz ją w miejscu pracy, a także dobra zapowiedź nowych współprac. Kochankowie mówią o trudnych wyborach również w strefie zawodowej. Odwrócona pokazuje, że nasz partner biznesowy nie ma tych samych oczekiwań co my, więc współpraca nie będzie owocna. W sferze majątkowej mówi o kłopotach z zarządzaniem. Być może materialistyczna część ciebie wzięła nad tobą górę lub decyzje, które planujesz podjąć sprawią, że wyjdziesz stratny. W pozycji pionowej wróży dobry czas na działanie. Przyciąga ona pieniądze i zwiększa szanse na spory zarobek. Niekiedy przestrzega przed oszustwem ze strony naszego partnera.

Karta Kochankowie w odniesieniu do zdrowia

Jeśli przechodzimy ciężką chorobę, Kochankowie zapewniają nas, że nie jesteśmy sami. Znajdziesz wsparcie wśród bliskich, rodziny, a nawet lekarzy, którzy prowadzą twoje leczenie. Każdy jest tu po to, aby ci pomóc. Przed tobą ciężka decyzja dotycząca przebiegu leczenia. Karta skłania nas również do przemyślenia tego jak wygląda nasze podejście do zdrowia. Czy to co robimy pomoże nam utrzymać dobre samopoczucie? Być może za mało dbamy o nasze ciało i umysł, co w ostateczności doprowadzi do pojawienia się niepokojących objawów i chorób. To kolejny znak, że czas podjąć decyzje i zastanowić się nad wprowadzeniem zmian.

  • ADD YOUR COMMENT