Świat

Świat tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Czas. Oznaczona jest numerem XXI (dwadzieścia jeden).

świat tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Świat

Ostatnia karta zamykająca Wielkie Arkana, oznaczona numerem dwadzieścia jeden karta Świat. Widzimy na niej tańczącą istotę w wieńcu. Ciężko jest określić, czy postać jest kobietą, czy też mężczyzną. Ma ona bowiem reprezentować obie postacie, a co za tym idzie łączyć przeciwieństwa. Dookoła wieńca znajdują się postacie woła lub byka, lew, orzeł oraz mężczyzna lub anioł. Postacie te symbolizują czterech ewangelistów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, cztery znaki zodiaku: Wodnika, Byka, Lwa i Skorpiona, a także mogą symbolizować cztery żywioły, cztery kierunki, cztery wiary itd. Karta Świat symbolizuje przede wszystkim duże osiągnięcie, sukces, spełnienie i dobre samopoczucie. Karta daje nam możliwość poznania świata i zdobycia go nawet w dosłownym znaczeniu ponieważ jest jedną z kart podróżniczych. Wylosowanie karty Świat to znak od losu, że wszechświat jest po twojej stronie. Zapowiada ukończenie szkoły, awans w pracy lub założenie własnej działalności, być może czekają cię zaręczyny lub ślub. Masz szansę spełnić swoje marzenia lub wyjechać w upragnioną podróż. Co by się nie działo, zdecydowanie nie będzie to dla ciebie czas smutków i rozpaczy.

Kiedy karta Świat wpadła nam w pozycji odwróconej będzie mówić o braku sukcesu i rozczarowaniu. Być może chodzi o to, że pewne sprawy nadal stoją w miejscu mimo, że chciałbyś osiągnąć wybrany cel. Może to być spowodowane wybraniem drogi na skróty i niedokładnym działaniem. Często również mowa jest o marnowaniu czasu, który tracimy na naprawę sprawy bądź rzeczy, które nie zadziałają. Świat w pozycji odwróconej pokazuje, że zatrzymaliśmy się w miejscu mimo, że jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.

Karta Świat w odniesieniu do miłości

Jeśli chodzi o sprawy sercowe i związkowe karta zapowiada nam osiągnięcie do celu, do którego dążyliśmy. Wejście w związek z ukochaną osobą, małżeństwo lub dziecko. Być może po prostu będziesz czuł się dobrze, poczujesz miłość, wsparcie, bezpieczeństwo, pomoc. Karta w pozycji odwróconej wskazuje na stagnacje w związku. Wkrada się rutyna i co gorsze ty i twój partner nie robicie nic żeby to zmienić. Musicie włożyć więcej wysiłku, aby przywrócić relację na właściwe tory. Trudny czas również w życiu singli. Niezamknięte rozdziały z przeszłości nie pozwalają wam na wejście w nowy związek. Nie możesz jednak czekać, aż wszystkie stare rany się zagoją. Przestań zwracać uwagę na byłego partnera, być może jemu wcale nie zależy na twoim szczęściu i nigdy nie pozwoli zamknąć ci przeszłości. Nie oznacza to jednak, że tak powinno być. To czas, w którym liczysz się tylko ty i twoje dobro. Kieruj się swoją intuicją i rób to co podpowiada ci serce.

Karta Świat w odniesieniu do pracy i finansów

Jeśli czujesz, że twoja praca jest jednocześnie twoim powołaniem lub wiesz, że pracujesz tam dla siebie, nie dla innych to masz szanse odnieść sukces na dużą skalę. Każdy kto ciężko pracował zasłużył sobie na odpoczynek i poczucie spełnia zawodowego. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania pracy lub pracujesz dla kogoś los postawi przed tobą nowe świetne stanowisko, które będziesz mógł obijać. Odwrócona karta pokazuje, że nie możesz z jakiś powodów cieszyć się pracą i osiągnąć wymarzony cel. Kiedy bardzo ci na nich zależy musisz znaleźć źródło problemu. Wciąż może ci się udać dojść na szczyt, jednak droga ta nie będzie łatwa. W sprawach finansowych będzie ci się wiodło dobrze. Pieniądze będą do ciebie przychodziły z łatwością, wiedz jednak, że nie zdobędziesz ich poprzez ryzykowne inwestycję, gry losowe i hazard, a ciężką pracę.

Karta Świat w odniesieniu do zdrowia

Świat pomaga pokonać choroby i mówi o pomyślnym przebiegu leczenia. Jeśli jednak jesteśmy zdrowi, może ostrzegać przed chorobami układu nerwowego. Warto zadbać więc o zdrowie psychiczne i zapobiegać nerwicy i depresji. Kiedy karta znajduje się w pozycji odwróconej może wskazywać na to, że korzystamy z niewłaściwych metod leczenia. Jeśli czujesz, że nie przynoszą nowe efektu jak najszybciej zmień sposób leczenia. Świat mówi również, aby nie zamykać się tylko i wyłącznie na porady lekarza. W niektórych przypadkach świetnie sprawdzą się niecodzienne metody leczenia i dbania o zdrowie.

  • ADD YOUR COMMENT