Cesarzowa

Cesarzowa tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Niekiedy nazywana Królowa. Oznaczona jest numerem III (trzy).

cesarzowa tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Cesarzowa

Na karcie Cesarzowej możemy ujrzeć kobietę zasiadającą na tronie. Ubrana jest w królewskie szaty, w ręku trzyma berło i tarczę z wizerunkiem orła. Na jej głowie zaś widzimy królewską koronę, bądź diadem. Symbolizuje ona powodzenie, szczęście i przyjemności. Jest jedną za kart, które najczęściej zwiastują ciążę. Odsłania ona kobiece cechy naszej osobowości. Odzwierciedla ona płodność i macierzyństwo. A także zmysłowość, urodę, kreatywność, naturę, czy harmonię. Jeśli widzimy Cesarzową powinniśmy przygotować się na spore zainteresowanie naszą osobą ze strony innych ludzi. Karta mówi, że zaczniesz być postrzegany jako osoba mądra, której rad każdy będzie chciał wysłuchać.

Odwrócona zaś, będzie symbolem bezpłodności. A także braku poczucia bezpieczeństwa, dysharmonii, zaniedbania, braku pewności siebie. Mówi ona o zaniedbaniu swoich kobiecych cech, co tyczy się również i mężczyzn. Często widzimy odwróconą kartę Cesarzowej, kiedy wpadamy w jakieś błędne koło. Być może stawiasz siebie ponad innych, co wbrew pozorom przynosi inne od oczekiwanych skutków. Karta przekazywać może również chęć powiększenia rodziny lub lepszego kontaktu z nią. Osoby, którym ukazała się karta Cesarzowej w jakimś stopniu mogą poczuwać się nieatrakcyjne i wręcz pragnąć pożądania od drugiej osoby.

Karta Cesarzowa w odniesieniu do miłości

W sprawach sercowych i związkach karta czytana jest niezwykle pozytywnie. Świetnie wróży singlom i tym, którzy czują się samotnie, bowiem przyciąga ona miłość i romans w waszym kierunku. Cesarzowa jest symbolem dobrego i udanego seksu, warto jednak pamiętać, że także jest niezwykle silnym wskaźnikiem ciąży. Jeśli więc nie jesteś gotowy na powiększenie rodzinny, zachowaj podwójną ostrożność. Odwrócona mówi, że mimo iż poznasz wiele osób, które mógłby zbudować z tobą związek żadna z relacji nie przetrwa. Nie pokażesz prawdziwego siebie, co nie spodoba się potencjalnym kandydatom. W związkach wskazuje również na brak szczerości, tłumione emocje, które doprowadzać was będą do kłótni i sporów.

Karta Cesarzowa w odniesieniu do pracy i finansów

W pracy działać będziesz kreatywnie, a twoja twórczość stanie się inspirująca dla otoczenia. Cesarzowa kierować będzie nas również w stronę nowej kariery. Być może rzucisz obecną pracę i poświęcisz się swojej pasji lub wybierzesz zawód artystyczny. Jeśli zaś widzimy odwróconą kartę wróżba będzie mówić o monotonii, która zaczyna nas dosięgać w pracy. Brak komfortu, niedocenienie ze strony szefa lub po prostu chęć zrobienia w końcu czegoś, czego pragniesz od zawsze zachęci cię do zrezygnowania z pracy.

W sprawach finansowych czeka na ciebie dobry okres. Twoja intuicja poprowadzi cię w stronę korzystnych inwestycji, więc pieniędzy ci nie zabraknie. Cesarzowa jednak zachęca do dzielenia się tym, co posiadasz z innymi. Staraj się nie marnować swoich pieniędzy. Możesz być pewien, że póki podejmujesz przemyślane decyzje będzie ich wiele, co nie powinno sprawiać, że zostaną one roztrwonione.

Karta Cesarzowa w odniesieniu do zdrowia

W wypadku kiedy staramy się o dziecko karta ta jest dla nas świetnym znakiem. Jest to główny i najsilniejszy symbol płodności i ciąży wśród kart. Jeśli jednak nie chcemy, bądź nie planujemy powiększenia rodziny w najbliższym czasie powinniśmy skupić się na odpowiednim zabezpieczeniu, a przy okazji mieć na uwadze to jak wpłynie ono na nasz organizm. W ogólnym znaczeniu Cesarzowa wskazuje na lenistwo i brak chęci do aktywności fizycznej, a ta zaś jest niezwykle ważna w swoim życiu. Szczególnie jeśli karta podczas odczytu była odwrócona, powinniśmy zadbać o dodatkowy ruch. W przypadku odwróconej karty w odniesieniu do ciąży nie jest to najlepszy znak. Wskazuje ona bowiem na niepłodność lub trudny przebieg ciąży. Możliwe są również poronienia lub niechciana ciąża.

  • ADD YOUR COMMENT