Słońce

Słońce tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XIX (dziewiętnaście).

słońce tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Słońce

W centralnej części karty zauważyć możemy wizerunek słońca, najczęściej w dolnej części obrazka widzimy postacie dwójki nagich ludzi. W zależności od talii mogą być to dzieci, dwaj mężczyźni lub kobieta i mężczyzna. Słońce symbolizuje wolność, zabawę i beztroskę. Karta odkrywa przed nami prawdę, zapewnia pewność siebie, powodzenie i szczęście. W niektórych przypadkach karta Słońca jest zapowiedzią ciąży. Jeśli trafiliśmy na kartę Słońca możemy być spokojni ponieważ nie niesie ona ze sobą zbyt wielu złych wieści. Nadchodzi czas, w którym poczujesz się wolny i będziesz żyć naprawdę bez zmartwień. Karta Słońca jednak nie bez powodu pojawia się w naszym życiu. Dzięki niej powinniśmy odkryć prawdę. Na jaw mogą wyjść kłamstwa i oszustwa, z którymi może być ciężko nam się pogodzić. Jednakże wszystkie problemy i zmartwienia jakie mogą się z tym wiązać lub pojawiały się w naszym życiu odejdą wraz z przyjściem Słońca.

Karta Słońca w pozycji odwróconej symbolizuje zaś nierealistyczne marzenia. Często pokazuje nam, że popadamy ze skrajności w skrajność. Może mówić nam o nadmiernym entuzjazmie i zbyt dużej energii, a jednocześnie pokazuje jej brak i pesymizm. Niestety często kobietą w ciąży zapowiada poronienie, aborcję lub urodzenie martwego dziecka, jednak nie jest to zawsze jednoznaczne. Wskazuje, że zbyt mocno skupiasz się na negatywach i nie jesteś w stanie dostrzec pozytywów w żadnej sytuacji. Niestety duża pewność siebie i wielki entuzjazm w tym wypadku nie są niczym dobrym. Stają się wręcz negatywną cechą, która kieruje nas w stronę złych wyborów. Stajemy się bardziej aroganccy, a nasze ego może być przesadnie duże. Co zaś sprawia, że zaczynamy być źle odbierani przez otoczenie, a nawet samych siebie.

Karta Słońce w odniesieniu do miłości

Słońce wskazuje na czas dobrej zabawy, zwiastuje szczęście i powodzenie. Będzie więc to niezwykle korzystny czas w twoim związku. Niekiedy jednak jasność słońca pada na nasz związek i ukazuje nam ukryte problemy. Dzięki niemu jednak możemy zrozumieć co poszło nie tak. Często pomaga zakończyć nam niewłaściwe relacje i otworzyć się na nowe. Słońce sprzyja planom dotyczących zaręczyn, wesela lub przeprowadzki. W bardziej stałych i poważnych relacjach utwierdza nas o szczerości partnera i pozwala cieszyć się związkiem i korzystać z tego, co pozytywne w naszej relacji. Single będą cieszyć się swoim beztroskim życiem. Jeśli do tej pory uważałeś, że tylko związek może zapewnić ci pełnie szczęścia teraz zrozumiesz, że tak naprawdę jesteś szczęśliwy sam ze sobą. Niektórym wręcz przeciwnie zapewni wejście w trwałą i odpowiednią relacje, z kimś nowo poznanym lub osobą, na której naprawdę nam zależy.

Karta Słońce w odniesieniu do pracy i finansów

Słońce zapewnia nam sukces w pracy i finansach. Poczujesz się pewny siebie. Wiesz, że jesteś w stanie osiągnąć wiele i nic i nikt nie będą w stanie ci przeszkodzić. Karta w finansach pomaga nam jeśli mamy długi, a także kieruje w stronę korzystnych inwestycji i opłacalnych biznesów. Kiedy karta Słońca jest w pozycji odwróconej może zaś wróżyć uwięzienie lub poczucie braku zadowolenia z wykonywanego zawodu. Często jest to czas, w którym decydujemy się na zmianę miejsca pracy lub całkowitą zmianę ścieżki kariery. W niektórych przypadkach karta Słońca w pozycji odwróconej mówi nam, że nie zauważamy możliwości jakie daje nam los lub co gorsza celowo ich unikamy.

Karta Słońce w odniesieniu do zdrowia

W odniesieniu do zdrowia karta mówi o dobrym samopoczuciu. Zapewnia nam energię do działania, siłę i witalność. Chorzy będą cieszyć się powrotem do zdrowia. To świetny znak dla osób, które marzą o dziecku lub dla kobiet w ciąży. Słońce symbolizuje płodność, a sama karta zapewnia, że wszystko przebiegnie pomyślnie. Jeśli jednak trafiliśmy na kartę Słońca w pozycji odwróconej ciąża może być niechciana lub zagrożona. Jeśli jesteśmy chorzy, powrót do zdrowia będzie możliwy tylko jeśli podejmiemy ostateczne środki, które nie zawsze mogą spełniać nasze oczekiwania.

  • ADD YOUR COMMENT