Wisielec

Wisielec tarot

Jest to karta tarota należąca do Wielkich Arkanów. Oznaczona jest numerem XII (dwanaście).

wisielec tarot

tarot na dziś

Znaczenie karty Wisielec

Dwunastą kartą w tarocie jest karta Wisielca. Przedstawia ona postać młodego mężczyzny zwisającego do góry nogami na gałęzi lub szubienicy. W dodatku można zauważyć, że mężczyzna ten wcale nie wygląda jakby miało mu to przeszkadzać. Jego wyraz twarzy nie wskazuje na przerażenie, a ułożenie rąk i dłoni sprawia, że wygląda tak jakby była to dla niego przyjemność. Karta więc jest symbolem ograniczenia, które często jest naszym wyborem, niepewność, a także odpuszczenia lub chęci uwolnienia się. Zazwyczaj wskazuje na sytuacje, która jest dla nas niekorzystna, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy. W niektórych przypadkach kartę tłumaczy się jako okresowy zastój, któremu powinniśmy się poddać. Zaakceptować zmiany i pozostać cierpliwym. Może nie być łatwo, niekiedy będziemy musieli coś poświęci, jeśli jednak uda nam się przeczekać trudny okres możemy zyskać więcej niż straciliśmy. Niestety Wisielec jest również zapowiedzią choroby lub poważnych problemów zdrowotnych

Jeśli wypadła nam odwrócona karta Wisielca czeka nas stagnacja, niezadowolenie, czy też wskazywać będzie na wyraźny brak zainteresowania lub negatywne wzorce. Mówi nam, że jesteśmy zbyt impulsywni, a nasze pochopne decyzje nie prowadzą nas do niczego dobrego. Często z jednego złego wydarzenia automatycznie wkraczamy w drugie. Być może celowo, a być może nieświadomie. Warto więc zadać sobie pytanie, co nas kieruje do takich czynów? Skąd biorą się w nas negatywne myśli? Kiedy uda nam się dotrzeć do sedna problemu rozwiązanie go będzie znacznie łatwiejsze. Jeśli jednak nie wiesz co robić zatrzymaj się. Weź kilka głębszych oddechów i poczekaj, aż sytuacja zacznie wyglądać bardziej znajomo. Nie bój się prosić o pomoc kiedy wiesz, że nie dajesz sobie rady.

Karta Wisielec w odniesieniu do miłości

Wisielec jest kartą, która nie pokazuje zbyt wiele dobrego jeśli chodzi o miłość i związki. Prawdopodobnie nie jesteś szczęśliwy i czujesz się samotny pomimo bycia w związku. Być może ty lub twój partner wolelibyście cofnąć się i nabrać większego dystansu, aby spojrzeć na waszą relację z innej perspektywy. Warto jednak jest wziąć pod uwagę, że jeśli planujemy przerwę i wypadła nam karta Wisielca będzie ona jednoznaczna z całkowitym zakończeniem relacji. Karta nakłania nas do rozmyśleń, weź pod uwagę jaki jest twój związek i to jak się w nim czujesz, a jak chciałbyś się czuć. Możesz odejść jeśli chcesz, Wisielec jednak jest symbolem obojętności, która w tym wypadku może sprawić, że utkniemy w przysłowiowym bagnie. Odwrócona karta Wisielca pokazuje, że jest szansa na wyjście z związkowych problemów. Jednak nie w danym momencie, w którym aktualnie się znajdujesz. Wskazuje na czas, który trzeba przeczekać i jeśli uda się to zrobić, to ponownie wyjdziesz na prostą.

Karta Wisielec w odniesieniu do pracy i finansów

Wbrew pozorom jeśli chodzi o życie zawodowe karta nie zapowiada wielkich nieszczęść i niepowodzenia. To czas, w którym możesz się rozwijać i osiągnąć naprawdę wiele jeśli tylko chcesz. Jeśli jednak nie czujesz się gotowy Wisielec radzi aby odpocząć i pozwolić sobie na zwolnienie tempa. W niektórych przypadkach karta będzie mówić o nadchodzącym niepewnym czasie w naszej karierze. Być może ktoś zagrozi naszej pozycji lub stracimy pracę. W takim wypadku musisz pamiętać, że nie możesz się poddać tylko od razu wrócić do działania i wkroczyć do akcji, wtedy uda ci się zdobyć znacznie więcej niż poprzednio. W finansach jeśli mamy problemy powinniśmy nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na sprawę. Dobrze będzie skonsultować się z drugą osobą, a najlepiej z kimś kto się na tym zna i pomoże nam ogarnąć budżet. Karta radzi również, aby rozważyć opcję inwestycji. Nawet najmniejsza może w przyszłości zwrócić się z wielkim plusem i pomóc nam stanąć na nogi.

Karta Wisielec w odniesieniu do zdrowia

Osoby chore lub cierpiące na poważne schorzenia nie powinny dłużej liczyć na cud lub działać na własną rękę. To najwyższy czas, aby udać się do lekarza, a nawet kilku lekarzy i rozważyć różne metody leczenia bo jest duże prawdopodobieństwo, że w końcu za którymś razem trafisz na tą skuteczną. Karta Wisielca osobą zdrowym może przewrócić w głowie. Wydawać się będzie wam, że coś jest nie tak. Nie warto popadać w paranoje, kiedy w rzeczywistości nic wam nie dolega. Nie ma jednak nic złego w zapobieganiu chorobą. To dobry czas, aby porzucić złe nawyki. Wisielec będzie mówić o potrzebie uwolnienia się od złych nawyków i uzależnień.

  • ADD YOUR COMMENT